Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2010, 16:34   #11
Vega85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

Z tego co z nimi rozmawialem to sa oddzialem tego Krakowskiego.
Nawet cos do nich wysylaja aby oni programowali (nei wiem na jakiej zasadzie skoro naprawa byla by w Szczecinie i trwa jeden dzien roboczy)... Moze dane z mojego chipa czy cos przesylaja a tutaj wprowadzaja reszte- nei wiem.
Daja roczna gwarancje. Z tego co mowili to najwiecej wlasnie "naprawiaja" Fordy Focusy.
Centa 1500zl programowanie +300zl zdjecie mechaniczne filtra. Dodatkowo mozna za 700zl zrobic zwiekszenie mocy auta i poprawe parametrow (spalanie, moment obrotowy, praca turbiny itp.) Koni przybylo by gdzies ze 109 do 120. Warto taki zabieg dodatkowo robic? Ile to moze zmniejszyc spalanie (zdjecie filtra+ew ten "tuning")?

//EDIT:
Jakoob- w ASo fiata poprostu mam znajomych co podlaczyli do kompa aby odczytac blad- wyszlo wyraznie, ze cos z filtrem- prawdopodobnie "zapchany filtr".
Bylem dzis w ASO Forda i za zdiagnozowanie chca 400zl... 300 podpiecie pod kompa+100 sprawdzenie poziomu plynu. Z tego co mowi to z tym przebiegiem duze prawdopodobienstwo, ze filtr jest zapchany lub brakuje plynu. Dolanie kosztuje ok. 1000zl (zalezy ile trzeba dolac). Jednak nawte jak trzeba tylko dolac to duze prawdopodobienstwo, ze za kilkadziesiat tysiecy i tak filtr bedzie juz do wymiany (zuzycie). Dlatego chyba od razu pojade do V-Tech bo nie stac mnie aby dac im najpierw 400zl na sprawdzenie potem ewentualnie 1000 na dolanie i za rok bawic sie w wymiane (4-6 tysiecy) lub dopiero wtedy zdejmowac.


Ostatnio edytowane przez Vega85 ; 29-11-2010 o 16:39
Vega85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 16:58   #12
miru1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Świętokrzyskie
Model: MAZDA3
Silnik: 1,6 CiTD już bez FAP
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

panowie ile wchodzi tego płynu w waszych fokach w maździe w chodzi 1,8 litra płyn można dostac na allegro za 1l za 200zeta czemu piszecie o tak dużych kosztach dolania
miru1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 17:04   #13
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

Jedz do V-techu nie zastanawiaj się nad dolewką lub wymianą filtra to strata czasu i pieniędzy no chyba że jesteś Ekologicznym filantropem z dużą ilością zbędnej kasy.Żeby pomóc ci w wyborze przytoczę ci mój post z przed ponad pół roku.

DPF FILTR CZĄSTEK STAŁYCH-Problem z głowy
Witam do napisania tego postu skłoniły mnie problemy z moim focusem w ostatnich dniach opisałem to co tu piszę w innym wątku a ten utworzyłem aby inni mogli po tytule łatwo to odnależć i skorzystać z pomocy szczególnie jeśli mają blisko do łowicza

Tak jak pisałem odwiedziłemV-tech Łowicz ,panowie i panie rewelacja filtr cząstek stałych usunięty samo wyjęcie wkładu u miejscowego tłumikarza i wyprowadzenie fokusa z trybu awaryjnego i znaczna(odczuwalna) poprawa osiągów. Silnik innego kolegi z forum był bardzo zakurzony ponieważ wypruwanie filtra to jego mozolne wybijanie i wykruszanie młotkiem(nie ma innej możliwości) i przecinakiem strasznie się kurzy przy tym syfem którym zapchany jest filtr,ale odmuchanie sprężonym powietrzem likwiduje problem trzeba tylko zwrócić na to uwagę panom od wydechów.Jeśli ktoś jest zainteresowany to przy obróbce softu(oprogramowania) tak aby nie widział filtra można wykonać chiptuning za pól ceny
usunięcie filtra 1500 zł
chiptuning przy tej okazii 750 zł

focus po zmianach ma 132KM mocy i 313 Nm momentu obrotowego-Smiga jak głupi-rewelacja moment jest troszkę niżej i silnik rozwija moc bardzo płynnie w całym zakresie obrotów.
Coś o V-techu :ludzie którzy tam pracują to rewelacja ,są to faceci bardzo kompetentni,sympatyczni i ludzie z pasją który nie są obce problemy człowieka któremu starają się pomóc za wszelka cenę a nie tylko wydoić z kasy jak w autoryzowanym serwisie.Wiedza którą dysponuje szef odnośnie diagnostyki i oprogramowania nowoczesnych jednostek napędowych jest ogromna i fachowa (długoletnia edukacja w Niemczech) polecam ich usługi bez dwóch zdań warsztat czyściutki nowiusieńka hamownia trzy razy robiliśmy pomiar i poprawki softu oraz jazdy próbne żeby dopracować każdy najdrobniejszy szczególik ,nie chcieli mnie wypuścić póki nie będzie idealnie.
Każdy silnik jest inny i nie dawajcie pseudo fachowcom wgrywać sobie gotowych programików odpowiedni program to jak garnitur skrojony na miarę który potrafi uszyć tylko dobry krawiec .Priorytetem tych ludzi jest też to aby tak wykonać modyfikację oprogramowania,żeby nie zaszkodzić w najmniejszym stopniu silnikowi
Podsumowując -v tech Łowicz-to miejsce które jest stworzone do tego typu zabiegów i ja do tej pory nie znalazłem lepszego na pewno do nich wrócę i polecę każdemu Pozdrawiam Marek
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 18:01   #14
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

...wyniki forumowych Foczek po wycince i chipie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 06:50   #15
Vega85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

Jak sie ten chiptuning przeklada na pozniejsze dzialanie podzespolow?
NIe niszczy sie np. sybciej silnik, turbina, wtryski czy cos innnego?
Do jakiego ryzyka prowadza takie zmiany?
Vega85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 15:47   #16
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

...w temacie tuning MK3 MK4 jest dużo na ten temat...ale spoko...nie masz o co się martwić...w ciągu ostatnich paru lat zachipsowaliśmy ok. 100 Fordów i o jakichś większych problemach nie słyszano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 20:05   #17
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

Szczeże mówiąc to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Polecam ..
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 16:07   #18
Saigon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS GHIA
Silnik: 1.8 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

jak wywali wkład to czujnik różnicowy ( ciśniena ) wykryje brak różnicy ciśnienana na początku i końcu rury DPF i wywali błąd
tylko ingerencja w soft daje pozytywne rezultaty


tak sie bedzie działo do czasu aż nie zaczną zwracać większej uwagi na obecność DPF podczas przglądu rejestracji pojazdu
Saigon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 16:27   #19
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

A jak ma wyglądać to zwracanie uwagi na obecność filtra bo u mnie ż zewnątrz tego nie widać a stacja diagnostyczna musiałaby zczytać soft i ktoś wyszkolony w zakresie oprogramowania sterowników (a zaznaczam że jest to duża wiedza -nie do zdobycia na wieczorowym kursie dla diagnostów) musiałby stwierdzić że było grzebane . A póki co to nie kryminalne zagadki Maiami tylko pierwsza część Pit bula i nasze stacje diagnostyczne to syf i jeszcze długo tak będzie . I w niektórych przypadkach -dzięki bogu.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 14:01   #20
tomesto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Rozcięcie i wykruszenie filtra DPF

już od dawna śledzę to forum i też coś wrzucę od siebie. Posiadam Cmaxa 1,6 TDCI z 2004roku. Przy przebiegu ok 190tys km mój FAP zatkał się całkowicie. Do tego stopnia, że rozerwało rurę od intercoolera i przewody idące z wydechu do czujników - zaczęło pchać nimi spaliny. Znajomy mechanik wyciągnął puszkę, rozciął i wykruszył całkowicie zalepionego sadzą Fapa. Następnie pojechałem do innego "speca" reklamującego się w Autogiełdzie Dolnośląskiej, który programowo miał mi usunąć Fapa za jedyna 500zł. (dodam , że cena 1500zł nadal wydaje mi się kosmiczna za zmianę softu). Po całej operacji jeździłem autkiem aż miło. Ale.... przy ok 140km/h lub obciążeniu silnika pod górę wyskakuje błąd "Awaria układu sterowania silnika". Wróciłem do speca i przedstawiłem sytuację. Zasugerował sprawdzenie czujników ciśnienia turbo, możliwość zawieszania się geometrii turbiny po "zaczadzeni" silnika sadzą. Sprawdziłem wszystko - turbinka czysta, zawór sprawny, przepływomierz również oraz inne jeszcze dostępne czujniki. Problem nie znikł. Spec sądzi, że mógł paść komputer, ponieważ softy ma ok i wgrywał mi z powrotem mój stary z FAPem i nowy bez Fapa i nadal jest tak samo. Na chwilę obecną .................NIE MAM POJĘCIA CO ZROBIĆ Z TYM AUTEM I MAM GO PO DZIURKI W NOSIE. Na podwórku stoi już sprowadzona 2 dni temu mazda MPV na szczęście benzyna, a z fordem już nie mogę się doczekać kiedy się pożegnam!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomesto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.