Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2013, 23:06   #11
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

No niestety, takie już są samochody ze ściętym tyłem. Stąd też się zastanawiam dalej, pewnie zostanie pomysł z ramką na tablicę, ale chyba poczekam do prawdziwej wiosny...

marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2013, 22:29   #12
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Dla mnie pytanie o czujniki jest proste - czy umiesz wjechać tyłem w miejsce parkingowe obserwując lusterka i korzystając z doświadczenia. Czy podobnie masz z dużo mniej popularnym parkowaniem równoległym. W spokojnie wyjeżdżasz na parkingach przy marketach itp. Jeśli tak to po co Wam jakieś cuda z kamerami i innymi duperelami. Jedyne, co się przyda to zwykłe czujniki, które dadzą znać żeby nie przywalić w słupek, którego akurat nijak zobaczyć.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 11:03   #13
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Gościu ... tematem posta jest; Jak podłączyć kamerę cofania .
A nie ; Po co kamera .:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc twój post jest nie na temat .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 17:57   #14
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Witam,
obserwuję to forum od czasu, gdy planowałem kupić Kugę, a zarejestrowałem się niedawno gdy stałem się jej posiadaczem.
Jak do tej pory nie zauważyłem na forum działu powitań więc piszę tutaj.

Mam w związku z tym samochodem kilka pytań, a zaczynam od tego tematu.
Szukałem wersji Titanium S ale niestety nie mogłem takiej dostać w odpowiadających mi warunkach i kupiłem Titanium.
Mam czujniki parkowania przód/tył, ale nie mam kamerki, a chciałbym ją założyć.

Pytanie - po czym poznam, w jaki sposób określę, czy do mojego radia (z Navi) mogę podłączyć kamerę cofania? Może ktoś pokazać jakieś fotki pokazujące jakiego gniazda mam szukać w radiu po jego wymontowaniu? Co trzeba zrobić by aktywować kamerę cofania w ustawieniach (by obraz był pokazywany na ekranie)?
Nie biorę pod uwagę zmiany lusterka na takie z wyświetlaczem, bo nie chcę demontować sprawnego lusterka foto, a kupno chińskiego fotochromatycznego z wyświetlaczem mi się jakoś nie widzi.


Przy okazji od razu zapytam - czy da się, czy można w jakiś sposób wgrać inny język do systemu (chodzi mi o polski)? Niemiecki zmieniłem na angielski co już jest ok, ale jeszcze lepiej byłoby móc wgrać język polski (auto jest wyposażone w komunikację głosową). Kto i gdzie może to zrobić i jaki jest koszt takiej operacji?

Dzięku z góry za wszelkie informacje.

Będę miał jeszcze kilka pytań, ale muszę zapoznać się dokładniej ze strukturą forum by nie zadawać ich w nieodpowiednich miejscach.
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 21:55   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Przeczytaj wątek o nawigacji TravelPilot NX albo FX w dziale audio. Tam jest wszystko.
Jak wrzucisz fotkę navi, to Ci powiemy jaka masz.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2013, 11:41   #16
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

No więc przejżałem cały wątek o nawigacji FX i zacząłem o NX ale jak zrozumiałem to NX to ta z ekranem dotykowym więc nie moja.

Zdjęcia w temacie z FX potwierdzają, że mam identyczną - dokładny typ poznałbym gdybym rozebrał - ale teraz tego nie mogę zrobić - może za kilka dni będe miał taką możliwość.

Niestety - jak zrozumiałem jeśli auto seryjnie nie miało kamery cofania to nikła szansa by była w radiu końcówka FAKRO więc raczej kamerki do nawigacji nie podłączę.

Jak zrozumiałem - nie ma też za bardzo opcji spolszczenia komunikacji głosowej.

Mapę mam tez niestety Niemcy i główne drogi krajó Europy więc Polska jest kiepsko ale muszę przemyśleć kupno tej Western Europe w miarę nowej.

Czy jest sens stosowania jakichś innych rozwiązań w kwestii kamery? Jakie są opcje?
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 09:16   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Cytat:
Napisał MarSz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest sens stosowania jakichś innych rozwiązań w kwestii kamery? Jakie są opcje?
Jeśli chcesz mieć kamerę (moim zdaniem warto...) to nie masz innego wyjścia tylko coś wymyśleć. Ja np. kupiłem w Chinach monitorek automatycznie mi się otwierający i zamykający wraz z podaniem sygnału wideo z kamery.
U jednego z kolegi wrzoch widziałem z kolei zwykły monitorek wmontowany zamiast tego wypukłego lusterka do obserwacji dzieci na tylnych siedzeniach (tego, które jest w miejscu gdzie też bywa w konsoli górnej montowany schowek na okulary). Tak więc jest parę opcji na założenie dodatkowego monitorka - kwestia co się komu podoba i jakie podzespoły znajdzie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 14:22   #18
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja np. kupiłem w Chinach monitorek automatycznie mi się otwierający i zamykający wraz z podaniem sygnału wideo z kamery.
A mógłbyś wrzucić krótki filmik ....? .. jak to działa i jak to wygląda?.....
Mam bliska osobę która często jezdzi do kitajców jeśli koszty nie są za wysokie to może i ja bym coś takiego sprowadził .Podpowiedz .. co trzeba by kupić i za ile .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 17:19   #19
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

No właśnie ja chętnie bym założył kamerkę ale nie chcę tego robić w sposób mocno naruszający wnętrze pojazdu (po prostu nie chcę by - jak to się mówi - zalatywało "wiochą").

Dla mnie nie ma sensu demontaż oryginalnego lusterka forochromatycznego by je zastąpić takim z wyświetlaczem. Dlatego w pierwszej kolejności myślałem o najprostszym rozwiązaniu czyli wyświetlaczu radia/nawigacji. Jeśli to nie będzie możliwe to pomyślę o czymś innym.

Pokaż te rozwiązania o których mówisz - może akurat to będzie warte zastanowienia.
Gdzie masz ten monitorek i jak on się otwiera?
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 21:03   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Monitor nie wygląda źle i już się nim na forum chwaliłem (w którymś z wątków o dołożeniu kamery cofania - chyba w S-maxie). Natomiast w życiu wyszedł jeden podstawowy problem - położenie, do którego otwiera się monitor jest wyznaczane przez jakiś wewnętrzny sterowniczek w oparciu chyba o całkę poboru prądu po czasie - czyli zużytą moc (a raczej wykonaną pracę). Powoduje to, iż jak jest zimniej i opory mechaniczne przekładni zębatej otwierania są większe, to monitor nie otwiera się całkowicie. I odwrotnie - jak jest trochę za ciepło, to monitor potrafi się otworzyć za daleko.
Filmu z operacji niestety nie zrobię, bo padła moja fabryczna kamera cofania i jeszcze jej nie zastąpiłem kolejną sztuką...

Monitor podklejony jest do kokpitu na taśmie dwustronnej, więc nic nie dziurawiłem itp.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0613.jpg (96.5 KB, 185 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0615.jpg (93.8 KB, 185 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0618.jpg (91.7 KB, 175 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.