Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2008, 11:38   #11
andi6422
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: Nie otwiera się klapa bagażnika

Ja bym sprawdził kabel który przechodzi z podsófitki do klapy bagażnika one tam na zgjęciu lubią się łamać : :

andi6422 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 22:04   #12
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie Re: Nie otwiera się klapa bagażnika

Jeśli otwiera się z pilota, to na pewno kabel i przekaźnik są w porządku, a problem z pewnością tkwi w wyłączniku przy kierownicy.
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2008, 00:20   #13
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie Re: Nie otwiera się klapa bagażnika

Aludan...to raczej wina samego przełacznika.

Własnie dziasiaj "przerabiałem" ten temat w swoim Focusie.
Jesli to kogoś zainteresuje...tak to zrobiłem.

Potrzebne narzędzia i materiały:wkrętak krzyżakowy i płaski(wąski),WD-40(lub coś o podobnym działaniu),czysta szmatka i koniecznie dwa piwa.

Najpierw odkręcamy trzy wkręty którymi ramka jest przykręcona do daszka nad zegarami.
Następnie zaczynając od prawej strony ciągniemy(delikatnie) do siebie ramkę.
Ramka przytrzymywana jest przez pięć blaszkowych sprężyn znajdujących się mniej więcej w tych miajscach.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprężyny wygladają tak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli ramka jest już całkowicie wypięta należy odpiąć złącze elektryczne od przycisku.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wyjmujemy włącznik z ramki.Rozbieramy go.Do tego przydatny będzie płaski wkretak.Wkładamy go w tą szczelinę i bardzo delikatnie podważmy(są dwie szczeliny...po obu stronach)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po rozebraniu przełącznika ściągamy białą gumkę(chyba tylko Ford mógł wymyślić coś takiego) :563: i czyścimy nadruk na właczniku i spodnią część gumki za pmocą WD-40.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Składamy włącznik, na próbę podpinamy do złacza elektrycznego,sprawdazmy działanie...u mnie zadziałało znakomicie.
Zanim wepniemy ramkę w otwory,proponuję podpiąć gumę,która łaczy się z obudową kolumny kierowniczej...tak jest wygodniej.
Czy wspominałem,że przez cały czas obficie "polewamy" gardło piwem? :fcp29
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2008, 18:43   #14
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Re: Nie otwiera się klapa bagażnika

Cytat:
Napisał ar2r
Czy wspominałem,że przez cały czas obficie "polewamy" gardło piwem? :fcp29
Cenna uwaga :fcp13
Dzięki za świetny tutorial :fcp29
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2008, 14:41   #15
zbigniew 1942
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Nie otwiera się klapa bagażnika

Witam Gratulacje za wizualną i komentarz.
Ale mam inny problem. Byłem w ASO na wymianę rozrządu. Po powrocie do domu nie mogę otworzyć klapy / kombi / z przycisku. Z pilota i klucza działe. Rozebrałem i co? nie ma żadnej cudownej gumki.Ktoś potrzebował !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Czy ten wynalazek można gdzieś nabyć, czy niestety kupno całego włącznika?
Pozdrawiam
zbigniew 1942 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2008, 22:37   #16
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie Re: Nie otwiera się klapa bagażnika

A reszta włącznika jest taka sama jak na zdjęciach?

Podobne "gumkowe" patenty są stosowane w kalkulatorach i pilotach RTV...tylko nie wiem czy da radę taką gumkę dorobić.Jeśli nie to ASO,szroty lub ogłoszenia o sprzedaży Focusów na części.

Pzdr.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.