Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2008, 23:15   #11
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

widze ze ladnie ci zrobili chipa ... 160 kucykow i 400nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zazwyczaj to widzialem opcje 155 koni i 370-80 nm ... ciekawe czy da rade zrobic 165-170 koni ?
a jak z biegami ... wydluzyly sie troszke? - lepiej idzie na 4,5,6 ? pewnie masz jeszcze gorsza przyczepnosc przy ruszaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak przy 130 jest problem to co dopiero przy 160 ;]

aha i pochwal sie ile zaplaciles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 10:11   #12
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Wojoo...chipuj i jeździj :fcp2 ...ja chipuje wszystkie autka w Vtevh....i jest super :fcp26 ...niektóre auta mają już 200 tys. km na chipie :fcp18 i wszystko OK.
...a tu możesz zobaczyć jak kręci się chipowany dieselek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 10:51   #13
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

powiedz mi na ile sobie zchipowales mondka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile nm i jakie przyspieszenie ?
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 11:18   #14
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Cytat:
Napisał wojoo
powiedz mi na ile sobie zchipowales mondka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile nm i jakie przyspieszenie ?
...masz przecież opis pod moim nickiem (awatarem) :fcp2
...przed chipem ok. 10,2sek po ok. 8,7 sek-100km/h (G-tech) :fcp2
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 11:31   #15
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Ja mam na tyle komplet EBC green i różnica była tak duża że teraz to samo robie na przód ;-)
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 11:37   #16
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Cytat:
Napisał heko
Cytat:
Napisał wojoo
powiedz mi na ile sobie zchipowales mondka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile nm i jakie przyspieszenie ?
...masz przecież opis pod moim nickiem (awatarem) :fcp2
...przed chipem ok. 10,2sek po ok. 8,7 sek-100km/h (G-tech) :fcp2

czyli dodali ci 40 kucy :O? ciekawe ile do 130 konnego diesla mozna bezpiecznie dac ... tez chcialbym ze 40 koni wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko zastanawiam sie czy lepiej dac wiecej NM czy Km ...

Co do tarcz i klockow to juz decyzja zapadla ... przod bedzie ATE Powerdisc plus red stuff a tył bedzie ate gładkie i red stuff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 11:50   #17
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Dobre połączenie, tylko pamiętaj ze red stuff się szybko ścierają bo są miękkie.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 12:53   #18
Grisza_1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 14
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Wojoo
Dokładnie red się szybciej scierają green wolniej poszperaj w necie są charakterystyki.
Apropo Chipa to tak jest coś za coś nie da rady zrobić max momentu i max koni tzn albo bedzie wypośrodkowane albo bedzie więcej koni a mniejszy moment albo większy moment a mniej koni. Ja proponuje ci zrobić jak największy moment a koni mniej bo moment odpowiada za przyspieszenie a konie tylko za prędkość maksymalna.Acha i żeby się zbierał jak najwcześniej tzn tak od 2200 obrotów. Sam musisz zdecydować co wolisz bardziej. Na naszych drogach zadko się jeździ 250km/h a przyspieszenie zawsze się przydaje czy do wyprzedzania czy do zrobienia kogoś na światłach jak cię zdenerwuje :fcp1 . Wracając do mojego chipa to fordy najlepiej robić w firmie V-tech, duże doświadczenie (w każdym większym mieście mają przedstawicielstwo). Słyszałem ze z naszego motoru 2.0 tdci 131km maksymalnie się wyciśnie 170km i 410Nm (oczywiście to sam program bez ingerencji mechanicznej np w większe turbo czy rozwiercenie motoru) ale to naprawde trzeba mieć świeżą turbinkę i zdrowy motor.
A ja o trakcje się nie martwie bo mam 235/45/17'' BF goodrich g-force new więc nic nie miele na suchym i to bez kontroli trakcji. Zimą niestety na 16'' na mokrym jest dramat odpala dopiero na 3 wcześniej cały czas mielone :fcp5 .Trzeba poprostu wolno ruszać :fcp1 Także jak chip i nie masz kontroli trakcji to zainwestuj w 17'' no może 18" tylko te nasze drogi :fcp5 i dobre gumy nowe. Za chipa V-tech dałem 1300zł ponad rok temu ale po rabacie po znajomości no i mam ich relame na drzwiach. Normalnie to w trójmieście 1500-1700zł.
U mnie teraz przyszedł czas na kolocki i tarcze też mam mały przebieg a z dużej prędkości w mieście często trzeba szybko wychamować :fcp12.
pozdrawiam i nie zastanawiaj się tylko chipuj w pierwszej kolejności potem lift :fcp29
__________________
____________________________
Mondeo 2.0 Ghia 130km seria
Chip V-Tech 160km 400Nm
Cb Uniden 520XL navi Lark 35.0
Grisza_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 13:17   #19
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Cytat:
Napisał wojoo
Cytat:
Napisał heko
Cytat:
Napisał wojoo
powiedz mi na ile sobie zchipowales mondka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile nm i jakie przyspieszenie ?
...masz przecież opis pod moim nickiem (awatarem) :fcp2
...przed chipem ok. 10,2sek po ok. 8,7 sek-100km/h (G-tech) :fcp2

czyli dodali ci 40 kucy :O? ciekawe ile do 130 konnego diesla mozna bezpiecznie dac ... tez chcialbym ze 40 koni wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko zastanawiam sie czy lepiej dac wiecej NM czy Km ...

Co do tarcz i klockow to juz decyzja zapadla ... przod bedzie ATE Powerdisc plus red stuff a tył bedzie ate gładkie i red stuff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam trochę ekstremalny chip :fcp27 pisany specjalnie przez szefa Vtech ...normalnie będziesz miał tak...optymalnie:
http://catalog.vtech.pl/graph/ford_20td ... s_chip.jpg

...i to jest bezpiecznie...i naprawdę super...i spalanie nie wzrasta....i nie zajeździsz auta :fcp1
...ja mam 4ro letnią gwarancję forda...wiec jak coś ukręcę to problem forda :fcp3
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 14:18   #20
kysu1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Kraków - Katowice
Postów: 6
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Polecam tarcze Lukas'a i do tego seryjne klocki. Dla mnie bardzo dobre połączenie.
__________________
Mądrość nie polega na tym, aby nie popełniać błędów, tylko aby ich nie powtarzać......
kysu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klocki , mondeo mk3 , tarcze hamulcowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.