Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2009, 23:24   #11
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał mnusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie są to szczotki bo by wogóle nie kręcił. U mnie był pęknięty jeden z magnesów w rozruszniku. Przez to miał mniejsze obroty i kiepsko kręcił. Po wymianie stojana zaczął zapalać idealnie.
Jakie koszty?

maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 05:35   #12
venta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2009
Skąd: Bytom
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Witam
Tak czytam o tych Waszych problemach z odpalaniem silnika i przypomniała mi się pewna audycja telewizyjna, w której to opisywano podobne zachowanie silnika, czyli trudności z odpalaniem na chłodzie. Okazuje się, że częstym powodem takiego stanu rzeczy jest ... paliwo. Obecnie na stacji powinno być przejściowe, ale czy jest? tego nikt nie wie jeżeli ktoś ma w zbiorniku paliwa stare letnie paliwo, lub na stacji takie zaciągnął to zachodzi zjawisko tzw żelowania paliwa. Przyznaję, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z dieslami, ale "goście" mówili przekonująco. Podobno rozwiązaniem może być preparat zapobiegający takiemu zjawisku no i tankowanie na sprawdzonych stacjach.
venta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 06:43   #13
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Letni olej napędowy zachowuje płynność do -5. Oczywiście jeśli odpowiada normom. Nie sądzę aby to mogło być problemem. Dla świętego spokoju można dolać depresatora, albo zatankować lepsze/droższe paliwo premium.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 09:42   #14
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał venta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Tak czytam o tych Waszych problemach z odpalaniem silnika i przypomniała mi się pewna audycja telewizyjna, w której to opisywano podobne zachowanie silnika, czyli trudności z odpalaniem na chłodzie. Okazuje się, że częstym powodem takiego stanu rzeczy jest ... paliwo. Obecnie na stacji powinno być przejściowe, ale czy jest? tego nikt nie wie jeżeli ktoś ma w zbiorniku paliwa stare letnie paliwo, lub na stacji takie zaciągnął to zachodzi zjawisko tzw żelowania paliwa. Przyznaję, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z dieslami, ale "goście" mówili przekonująco. Podobno rozwiązaniem może być preparat zapobiegający takiemu zjawisku no i tankowanie na sprawdzonych stacjach.
To też nie to bo ja tankuje na shellu diesla gtl.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 11:06   #15
Kmicic_1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Ile dałes za podmiane stojana?
Kmicic_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 18:23   #16
gogo26
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Model: focus kombi
Silnik: 1,6 TDCi dpf
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

U mnie szybko gaśnie kontrolka świec żarowych i przy ostatnich temperaturach ok 3-5 st. też muszę dłużej pokręcić. Może ktoś wie czy świece żarowe jeszcze grzeją po zgaśnięciu kontrolki albo czy można wydłużyć czas grzania.
gogo26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 18:37   #17
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Tak, świece grzeją jeszcze kilka sekund (~6), słychać wtedy cyknięcie przekaźnika- wtedy dopiero zakręć rozrusznikiem.
woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 20:19   #18
aikanab
ford::beginner
 
Avatar aikanab
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

U mnie też cieżko odpala, okazało się że padły wszystkie 4 świece, wymieniłem i niewiele pomogło. Teraz szukam nowego akumulatora(stary mam od nowości). Niepokoi mnie to że jak go rano "męczę" nawet po 10sek to potem jak zapali to przez 2-3 sek wskazówka obrotomierza delikatnie drga i jest na zerze. A i jak odpali i niepotrzymam go na obrotach to gaśnie. Wiecie co to?
__________________
(kupujacy) - dlaczego przy 112 tys. taka kierownica wytarta??
(sprzedawca) - bo we włoszech się ręcę bardzo pocą !!
aikanab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 20:36   #19
gogo26
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Model: focus kombi
Silnik: 1,6 TDCi dpf
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Dzięki woj441 - spróbuję rano dłużej poczekać zanim zakręcę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno. W instrukcji piszą coś o grzaniu bloku. Czy jest do tego jakiś układ czy puste miejsce po przekaźniku w skrzynce przy silniku z narysowanym blokiem i świecą żarową ma coś z tym wspólnego?
gogo26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 11:25   #20
Andrzej_G
ford::average
 
Avatar Andrzej_G
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCi 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 69
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał aikanab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niepokoi mnie to że jak go rano "męczę" nawet po 10sek to potem jak zapali to przez 2-3 sek wskazówka obrotomierza delikatnie drga i jest na zerze.
Miałem podobne objawy. Samochód stał przez tydzień. Grzanie świec - aku się lekko rozładował. Kolejne startowanie i drganie wskazówki obrotomierza. Pomogło naładowanie akumulatora.
Andrzej_G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.