Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2016, 08:01   #2101
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dzięki Panowie za te informacje, na pewno przydadzą się przy rozmowie z ASO w poniedziałek, dam znać co z tym zrobią.

rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:03   #2102
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Faktycznie rozebrali pół deski z prawej strony?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:03   #2103
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

słuchajcie smród skarpet jest do opanowania bo to normalka ale jeśli będziemy mieć octowy jak silikon to zapach jest nie do usunięcia. Ja naprawdę w peugocie stosowałem wszystkie profesionalne środki i efekt marny, jedynie ozonowanie dawało najdłuższy efekt ,ale jak ktoś nie ma generatora to popłynie finansowo.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:08   #2104
kardavi
ford::average
 
Avatar kardavi
 
Imię: Kardek
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Hamburg
Model: był MkIII potem Mk IV dalej było F11 i jest s213
Silnik: był... jest i będzie 2.0 D
Rocznik: był 2003 potem 2008 dalej 2012 i jest 2019
Postów: 160
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie rozebrali pół deski z prawej strony?
tam właśnie jest filtr kabinowy..na YT poszukaj to zobaczysz...
kardavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:19   #2105
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słuchajcie smród skarpet jest do opanowania bo to normalka ale jeśli będziemy mieć octowy jak silikon to zapach jest nie do usunięcia. Ja naprawdę w peugocie stosowałem wszystkie profesionalne środki i efekt marny, jedynie ozonowanie dawało najdłuższy efekt ,ale jak ktoś nie ma generatora to popłynie finansowo.
Ale ciekawe jaka jest konkretnie przyczyna tego "octowego" smrodu i czy jest to groźne dla zdrowia. Bo jeśli odgrzybianie klimy nie pomaga, to raczej nie jest to kwestia zagrzybienia...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:21   #2106
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

wymiana filtra [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ciekawe jaka jest konkretnie przyczyna tego "octowego" smrodu i czy jest to groźne dla zdrowia. Bo jeśli odgrzybianie klimy nie pomaga, to raczej nie jest to kwestia zagrzybienia...
nie mam pojęcia ale w późniejszym stadium jest to trochę gryzące. Moje podejrzenie jest że gdzieś zalega wilgoć i to jest taka mieszanka mokrego i syfu coś w stylu jak ciuchy byś w wilgotnym suszył i wtedy walą
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:35   #2107
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U mnie w Focusie na wiosnę też zaczął pojawiać się ten octowy smrodek. Wymiana filtra nic nie dała, ozonowanie pomagało na 2-3 tyg.

Odkąd zacząłem przed zostawianiem auta na noc włączać ogrzewanie na maxa, żeby dobrze osuszyć kanały to problem zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 08:44   #2108
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bestia150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w Focusie na wiosnę też zaczął pojawiać się ten octowy smrodek. Wymiana filtra nic nie dała, ozonowanie pomagało na 2-3 tyg.

Odkąd zacząłem przed zostawianiem auta na noc włączać ogrzewanie na maxa, żeby dobrze osuszyć kanały to problem zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie taką poradę znalazłem też na amerykańskim forum. Chodzi chyba nawet nie tyle o osuszenie czegoś, tylko o to, żeby układ nie został wyłączony, gdy jest zimny - czyli musi przelecieć przez niego ciepłe powietrze, żeby jego temp. wyrównała się z temp. otoczenia. Wtedy nie nastąpi kondensacja, nie powstanie ta wilgoć, która potem (po zetknięciu się z czymś) powoduje ten smród.
Sorry jeśli coś pokręciłem, ale akurat specem od tego nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 09:22   #2109
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kardavi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tam właśnie jest filtr kabinowy..na YT poszukaj to zobaczysz...
Dlatego właśnie pytałem, czy faktycznie rozebrali koledze tę deskę.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 09:48   #2110
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Panowie, jak byłem w ASO, to oczywiście za pierwszym razem zasugerowali wymianę filtra kabinowego wraz z dezynfekcją klimatyzacji - oczywiście słuszna postawa, ale to nic nie dało.

ALE: działanie typu "wyłączyć klimę na 2-3 minuty przed dojechaniem do celu w celu osuszenia kanałów" zadziałało - dzisiaj rano odpaliłem auto (w stanie jak było zgaszone, czyli bez klimy) i nic - zero zapachów - odpaliłem klimę - zero zapachów - także jak ktoś ma podobne objawy w MKV to niech spróbuje - będę obserwował w następnych dniach czy rzeczywiście to pomaga.

Oczywiście informacja o wydaniu biuletynu serwisowego w USA dotyczących klimy tak czy siak, jest niepokojąca.

Ostatnio edytowane przez ITPro ; 25-08-2016 o 09:50
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.