Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2011, 13:01   #2171
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
A kontrolki na zegarach ubytku płynu nie ma w mk4 ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmmm........a powinna być ?

ciafka- ale generalnie z chłodzeniem nie mam problemu, poprostu zbyt często a nie ma jeszcze gorącego lata, włączał się wentylator od chłodnicy ,okazało się że chyba gdzieś jest nieszczelność skoro zabrakło litra borygo ,co ciekawe, wyciek widzę w garażu ,w pracy gdzie zawsze staję ( 8 h) nie zuważyłem rzadnych plam

__________________

Ostatnio edytowane przez azet ; 24-04-2011 o 13:06
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 13:56   #2172
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmmm........a powinna być
Strona 82 instrukcji , lampka przy znacznym ubytku powinna się zapalić moim zdaniem, ale to chyba w kazdym samochodzie jest juz taka funkcja ,przynajmniej w mojej starej xsarze z 1998 roku była i to już przy ubytku coś około 0,5 litra
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 19:20   #2173
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

mi pisze że to wskażnik temperatury, czy tam jest jakaś lampka ? w karzdym razie samochód mi nie "mówił" że czegoś ubyło ... a może mam stromy wjazd do garażu i tak się sączyło i się wysączyło.....
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 19:33   #2174
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

W każdym samochodzie powinna być bo to jedna z bardziej ważnych rzeczy jak brak płynu w chłodnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 10:23   #2175
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

czy niemoc odkręcenia antenki kwalifikuje się jako usterka ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 19:21   #2176
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Nie chcę się cytować więc podam linka do własnego postu którego chciałbym rozwinąć: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Otóż bez Waszej pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znalazłem i zlikwidowałem przyczynę trzeszczenia. Jak zdejmiemy tapicerkę drzwi to na górnym rancie (tam gdzie chowa się szyba) jest listwa, na którą nakłada się od góry tapicerkę. Ta listwa ma styczność z blachą i jak wspomniałem tapicerką. Wystarczyło ją przesmarować i od tej pory cisza jak makiem zasiał. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 19:52   #2177
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał formeteo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Apropo usterek - w moim autku uszkodzeniu uległ skraplacz kilmatyzacji. Koszt usunięcia ustarki w ASO to 2000 zł. Objewy uszkodzeni to całkowity wyciek czynnika chłodzącego. Przykra niespodzianka.
Cytat:
Napisał taxman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj odebrałem od mechanika mojego Mondka, w którym została wymieniona chłodnica klimatyzacji (zintegrowana ze skraplaczem -wskutek nieszczelności nastąpił całkowity wyciek czynnika chłodzącego) oraz prawy przedni wahacz.
Cytat:
Napisał formeteo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustaliłem w serwisie że wycieki czynnika chłodzącego w wyniku awari skraplacza klimatyzacji w mondeo MK4 to bardzo częsta sytuacja (i droga w naprawie w ASO).
Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja pociągnę temat chłodnicy, jednak trzeba być czujnym, dzisiaj patrzę na podłodze w garażu mam coś różowego i okazało się że musiałem dolać 1 l płynu do chłodnicy- wychodzi że gdzieś jest nieszczelność, ale nic więcej jeszcze nie wiem bo u mechanika nie byłem ....
Mnie spotkało to samo, tzn uszkodzenie skraplacza, wyciek płynu... zakup nowego parownika (630 zł.) jego wymiana, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie płynu, razem z parownikiem 1070 zł.
Przyczyna banalna lecz wskazująca na konieczność zachowania czujności, bowiem:
między chłodnicą i parownikiem jest jakieś urządzenie, które jest osłonięte od góry i z tyłu plastikową osłoną oddzielającą tył urządzenia od parownika.
I co w związku z tym zapytacie? Otóż przy jakimkolwiek demontażu górnej osłony , tej przykrywającej chłodnicę i parownik, luzuje się rzeczona osłona, która później radośnie opiera się swoim końcem o żeberka parownika. Nie trzeba wielkiej wyobraźni by przewidzieć, że drgania silnika spowodują, że osłona zamieni się w dłuto i w końcu uszkodzi żeberka i rurki parownika.
U mnie, swym profesjonalizmem wykazali się mechanicy w Lipskim, którzy po demontażu przedniego zderzaka złożyli go pewnie dobrze ale nie zadali sobie trudu by przed montażem sprawdzić i prawidłowo zamocować rzeczoną osłonę...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 21:07   #2178
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam. Mam pytanko. Przeszukałem forum ale nie znalazłem na nie żadnej odpowiedzi. Mianowicie w moim mondeo mk IV mam fordowską nawigację z dużym ekranem dodytkowym. Ostatnio zauważyłem, że antena dachowa odwarstwia się od podłoża. Okazało się, że oberwał się tam jakiś zaczep pod plastikową obudową anteny. W związku z tym moje pytanie - czy antena dachowa do wersji titanium z nawigacją jest inna niż do wersji z np. 6 CD sony ??? Aktualnie na Allegro są jakieś antenki dachowe do mk IV i nie wiem czy w ciemno można je kupować czy też musi to być jakiś specjalny model anteny.
Pozdrawiam
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 21:29   #2179
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Antena (bat) do wersji z nawigacją jest inna niż do wersji z radiem. Na tym nie koniec, bo podstawka też jest inna.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 21:57   #2180
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antena (bat) do wersji z nawigacją jest inna niż do wersji z radiem. Na tym nie koniec, bo podstawka też jest inna.
Dzięki za informację. Więc czego dokładnie mam szukać? Są jakieś konkretne oznaczenia na antenach do nawigacji? Jeżeli tak to jakie?
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.