Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2014, 17:56   #281
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

O tym samym pomyślałem, że rozkręcił, wyczyścił i złożył ale o regulacji nikt nie pomyślał...

Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 20:32   #282
wentyl76
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 18-10-2014
Skąd: babimost
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

heko wielkie dzieki usterka usunięta rzeczywiście nieszczelność na rurze dolotowej z filtra do turbiny zsunęła się po prostu opaska zawiodła fura śmiga aż miłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wentyl76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 23:58   #283
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

trzeba po prosty dobrze "czytać" diagnostykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2014, 19:44   #284
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba po prosty dobrze "czytać" diagnostykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak apropos interpretacji błędów to może Kolega podpowie coś na temat reszty moich usterek, bo po pierwszym moim poście zajęliśmy się tylko EGRem... Wyskakuje mi jeszcze P0299, P03E8, P253F, P2297

P253F to pewnie słaba jakość oleju silnikowego, niedopalony DPF itd... a tak baj de łej, szkoda że do warsztatu Heko mam taki kawał drogi bo pewnie bym zlikwidował u niego tego nieszczęsnego DPFa, w moich stronach niestety nie ma zbyt wielu mądrych w tym temacie.
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2014, 13:48   #285
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Mmaq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak apropos interpretacji błędów to może Kolega podpowie coś na temat reszty moich usterek, bo po pierwszym moim poście zajęliśmy się tylko EGRem... Wyskakuje mi jeszcze P0299, P03E8, P253F, P2297

P253F to pewnie słaba jakość oleju silnikowego, niedopalony DPF itd... a tak baj de łej, szkoda że do warsztatu Heko mam taki kawał drogi bo pewnie bym zlikwidował u niego tego nieszczęsnego DPFa, w moich stronach niestety nie ma zbyt wielu mądrych w tym temacie.
P0299 niedoładowanie turbiny, jeśli dłużej niż 5sek. ciśnienie jest niższe niż zakłada sterownik, zapisuje ten błąd...powiązanie to może być także z błędem pomiaru powietrza w dolocie
P03E8
P253F to wyliczone zużycie oleju w silniku (ford nie ma czujnika jakości oleju) wynika ze zwiększonej częstotliwości regeneracji/dopalania DPF, czyli filterek Ci siada...zobacz czy nie podnosi Ci si poziom oleju
P2297 błąd sondy lambda, może powodować wzbogacanie mieszanki, a za tym idzie szybsze zapełnianie DPF
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2014, 21:13   #286
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Dzięki bardzo Heko za wszystkie podpowiedzi.

Olej na bagnecie rzeczywiście wygląda podejżanie, więc mimo jego przejechanych 3 tysiecy km pewnie go wymienię. A skoro nie ma czujnika jakości oleju to czy wykasowanie serwisu (gaz+hamulec+ok) nie powinno zlikwidować tego błędu? No i chyba wyszedłem na łosia bo kiedyś ktoś mnie skasował za wymiane tego czujnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze to niedoładowanie turbiny... zakładając że znajde nieszczelności w dolocie, zaczynając od filtra powietrza i szukając dalej, to po ich uszczelnieniu powinny błędy zniknąć?
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2014, 22:59   #287
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

błedy same nie znikają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do błedu jakości oleju, gaz/hamulec chyba dają radę
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 20:25   #288
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
błedy same nie znikają
No wiem, wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale ale chyba jak wykasuje to powinno być ok?
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 20:27   #289
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

jołł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 16:46   #290
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
błedy same nie znikają
co do błedu jakości oleju, gaz/hamulec chyba dają radę
Witam ponownie, chciałem troszkę jeszcze dopisać do tematu. Zaczne od tego ze wymieniłem olej, zrobiłem kasowanie gaz/hamulec, niestety to nie pomoglo, błąd P253F dalej był w kompie.
Wymieniłem EGRa i opaskę na wężu od intercoolera bo wydawało mi się że slabo trzyma, złożyłem wszystko odpaliłem silnik, przejechałem się i znowu odpaliłem Torque'a żeby zczytać błędy, i co się okazało? że jednak błędy same czasem znikają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie było już śladu po P0490 i P03E8.
Dalej po włączeniu zapłonu pojawiała się "usterka silnika" więc umówiłem się do serwisu na diagnostykę, adaptację EGRa i dopalenie DPFa (skoro po przejechanych 4 tysiącach olej był do wymiany). Oddałem auto do serwisu i po jakims czasie dzwonią i mówią że jedyny błąd jaki im się pojawia to ten od jakości oleju, adaptację zrobili a dopalania nie bo skoro nie ma błędu od DPFa to znaczy ze wszystko jest ok i nie ma sensu tego robic. Zapytałem w takim razie, niech mi powiedzą w jakim stopniu DPF jest zapchany, a on mi na to ze nie ma możliwości tego sprawdzenia, ze komputer nigdzie nie pokaze w ilu procentach jest zapchany... dziwne skoro "zwykły" Forscan to pokaze a IDS nie?
Odebrałem auto, usterki silnika nie było ale nie zdążyłem nawet do domu dojechać i już się paliła. Sprawdziłem błędy w domu i jest P2297, wiem że to od sondy lambda ale czy jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana? Może da się jakoś oszukać komputer żeby nie wywalał Usterki silnika? Powiem szczerze że nie uśmiecha mi się wydawać teraz 900 zeta na sonde tym bardziej że myślę nas sprzedażą Galaxa...
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.