Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2007, 20:43   #21
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał kuffs
jeszcze kilka takich tematów i naszemu koledze z 4,78 zrobi się 3,25 litra.
Takie spalanie jest osiągalne.
Zależy od sposobu jazdy i samej drogi.
O ile po Wrocławiu przy średniej prędkośći 25-30 km/h (korki) spalanie trzyma się w okolicy 6,5l o tyle na trasie przy mojej ciężkiej noce potrafi spalić około 5,5l/100 km przy włączonej klimie.
Podejrzewam, że gdybym nie przekraczał 120 km/h to jestem w stanie zejść poniżej 5l/100km.

A te 3,25l/100km można osiągnąć.......z górki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżdżąc na zimówkach nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy w zużyciu paliwa...może koło 0,5l.

__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline  
Stary 16-12-2007, 21:29   #22
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie

Witaj PP - popieram twoje spalanie i wierze tak jak piszesz-mój focus jest wiekowo taki sam tylko srebrny,przejechane 200 tyś i na 45 l robie około 800km a mieszkam w górach [kotlina kłodzka] być może jak wjadę na górkę to potem jadę bez gazu a ponoć pompa odcina paliwo i hamuje silnikiem - ale raz w miesiącu jezdzę Polanica zdr-Warszawa od Czestochowy gierkowka [nie więcej jak 130km,godz] ispalanie w ruchu mieszanym 6,5l.Rocznie przejezdzam 45 tyś.Opony lato i zimowe 185-65-14 ciśnienie 2,5 atm. we wszystkich kolach- na trasie nie przekraczam 3 tyś obrotow [nigdy nie dawalem więcej jak 3 tyś]-sterownik pompy wymieniany poza tym w silniku nic nie grzebane.Pozdrawiam jeszcze nie emeryt 36 lat za kółkiem około 2 miliona km przejechane ale kilka błędów zrobilem.MIREK...
Dinar jest offline  
Stary 17-12-2007, 00:53   #23
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

No no ja juz moge wierzyc w te 4.78l przy oszczednej jezdzie ale takie teksty jak 5.5l przy ciezkiej nodze i wlaczonej klimie to sa juz brednie. Jedynie ze dla kogos ciezka noga to 130km/h na autostradzie to niech sobie daruje...

To jak bys wylaczyl klime jechal bardzo bardzo oszczednie to zacznie sie bak napelniac?
tomiscorpio jest offline  
Stary 17-12-2007, 11:03   #24
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomiscorpio
No no ja juz moge wierzyc w te 4.78l przy oszczednej jezdzie ale takie teksty jak 5.5l przy ciezkiej nodze i wlaczonej klimie to sa juz brednie. Jedynie ze dla kogos ciezka noga to 130km/h na autostradzie to niech sobie daruje...
Jeżeli chcesz mi udowodnić, że nie potrafię liczyć to sie grubo mijasz z prawdą.
Takie spalanie uzyskałem na trasie Wrocław - Gdańsk o czym już pisałem a poparte jest to wyliczeniami na papierze (podobnie wskazał komputer).
Widocznie dla Ciebie ciężka noga to ruszanie z piskiem spod świateł czego ja nie toleruje bo tacy kozacy tylko blokują ruch.
Zapraszam na mała wycieczkę ze mną na trasie to zrozumiesz o czym pisałem.
Co do autostrady to każdy mierzy swoja miarą...więc nie wnikam jak jeździsz.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.