Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2008, 21:03   #21
michał316
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: inowrocław
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK2] A/C nie działa

niestety kolego ubytek czynnika w ukladzie rzecz normalna a im mniej czynnika tym klima słabiej chłodzi, jedz ja nabic na nowo i niech sprawdza szcelnośc
powodzenia

__________________
martyl
michał316 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 14:20   #22
kamillitwin
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2] A/C nie działa

Dzisiaj byłem sprawdzić szczelność klimki. Koleś dwa razy sprawdzałi nic nie znalazł. Dobił mi troche czynnika i od razu zaszły zmiany-zimno leciało i sprężarka się nie wyłączała i włączała co chwile. "Wyczaiłem" też-jak już zgasze silnik i wyłącze klime-syczenie w lewym górnym rogu komory, idzie tamtędy rurka z czynnikiem, chyba przez jakieś urządzonko :fcp5. Chwilke syczy i później ustaje. Może któryś z was Forumowicze słyszał też takie syczenie u siebie?? Czynnik musiał gdzieś uciec, może tamtędy. Podjade i pokaze kolesiowi przy najbliższej okazji. Narazie będe jeździł i bacznie obserwował, czy zajdą jakieś zmiany. Coś musi być nie tak, skoro po miesiącu czasu trzeba było dobijać troszke gazu, całe szczęście, że za free.(nie pamiętam ile dobił, ale wystarczy że tylko włączył urządzenie i już powietrze chłodne leciało)


elmo_mc napewno nie powinno tak być, no chyba, że masz końcóweczke czynnika. Po pierwsze jedź sprawdź czy masz czynnik-dobij i będziesz wiedział na czym stoisz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 18:14   #23
Pablo67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [MK2] A/C nie działa

Z tego co wiem, to mniejsza ilość czynnika równa się mniejszej wydajności. Są tacy, którzy chwalą sobie lekko nie dobite klimy, bo nie narażają sie na odmrożenia, szczególnie przy manualu :fcp1 Ale nie wiem czy nie odbija się, to nie dobicie, na skróceniu żywotności klimatyzacji?
__________________
A ja tam lubię swojego Mondziaka.
Pablo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 19:07   #24
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [MK2] A/C nie działa

Tak więc czeka mnie wizyta w servisie klimy. Mam nadzieję, że po tym zabiegu będzie chłodniej, bo pały są tragiczne.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2008, 13:06   #25
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [MK2] A/C nie działa

Cytat:
Napisał skal_ar
Witaj!

Nie dalej jak 5 dni temu przeprowadzałem taką samą operację w moim mondeo MKIII. Zajęło mi to... 5 minut i problem jak ręką odjął. Jedyne co musisz zrobić, to sprawdzić jaką w tej chwili masz podkładkę. Jeśli masz taką jak ja (około 0,5 milimetra) to cieńszej się nie da założyć i należy podkładkę całkowicie usunąć, a jeśli masz jakąś grubszą, to musisz zmienić na trochę cieńszą. Komplet podkładek do sprzęgła klimy kosztuje w ASO... UWAGA...... 7,70 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdybyś potrzebował instrukcji - pisz.


Pozdrawiam.
Dzisiaj zrobilem to u siebie. Rysunek bardzo pomocny :fcp29 Jezeli chodzi o V6 to lewarujemy auto, odkrecamy prawe przednie kolo, nastepnie dolna czesc nadkola zaslaniajaca kolo pasowe i sprezarke klimy. Dostep troche utrudniony ale zajelo mi to godzine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sruba w kole pasowym to M6 klucz 8. Nasadke zakladamy na mala grzechotke i zakladamy na srube, druga reka trzymamy wkretak i wpychamy go w rowek na odkrecanym kole, co je blokuje. Po odkreceniu reka zdejmujemy kolo ze sprzegielkiem, nie trzeba podwarzac niczym, schodzi reka. Podkladka u mnie byla 0.8mm i siedziala w wyjetym kole, nie w tym od paska wielorowkowego ktore zostaje na sprezarce. Podkladke wywalilem. Aha, zestaw podkladek do MKII w ASO nie wystepuje. Nie ma obawy ze kolo spadnie trzyma je pierscien segera. Skladamy w odwrotnej kolejnosci. Warto spojrzec na 3 sruby od miski olejowej ktore sa schowane za tym dekielkiem. U mnie byly luzne, wdac bylo na oko i z tamtad mi ciekl olej. Dokrecilem kluczem oczkowym 13 i mam nadzieje ze wyciek zlikwidowalem lub znacznie zminimalizowalem. Miske wyczyscilem szmatka i zobaczymy czy cieknie. Jak ktos ma jakies pytania odnoscnie V6 sluze pomoca.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.