Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2011, 15:44   #21
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Wstępnie bym skupił się na czujniku temperatury dla wskaźnika na zegarach . Nie mam rozpiski ale dla przykładu w Scorpio są niezależne czujniki temperatury silnika dla komputera i dla zegarów . także ten dla wskaźników może wariować a błędu nie będzie . Generalnie zagrzać silnik w 3-10 sekund i schłodzić nie da się bo ma sporą bezwładność cieplną .

Odkręcanie korka zbiorniczka na gorącym silniku a już tym bardziej na przegrzanym posiada takie atrybuty :

+80% szans na pęknięcie głowicy bo płyn zacznie wrzeć
+30% szans że wrzący płyn poparzy nas

Dodatkowo możemy gratis otrzymać nowy wygląd twarzy i rąk .

Sprawdził bym stan kabli jeszcze .

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 17:36   #22
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

jeśli chodzio czujnik to z mojej wiedzy zaczerpniętej z forum i z książki sam naprawiam wynika że czujnik jest jeden. Bynajmniej u mnie tak jest. Zresztą czujnik owy wymieniłem o czym wspomniałem też w również nie rozwiązanym wątku na ten temat. Sprawa wygląda na nierozwiązywalnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie na teraz jest dobrze z wyjętym termostatem,więc sprawa w jakimś stopniu musi dotyczyć chłodzenia. Do zimy trochę czasu ale co dalej?
O jakich kablach mówisz aby sprawdzić? Wierzyć się nie chce że nikt nie zna rozwiązania.
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 18:36   #23
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Obejrzałbym kabelki na drodze od czujnika do ściany , czy gdzieś nie są uszkodzone . Jedziesz pod górę z dużą mocą silnik się przechyla nieco i gdzieś kable dotykają , ujmujesz gaz i wszystko wraca do normy .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 19:20   #24
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

a czy ktoś próbował tego rozwiązania z przeprogramowaniem ECU, który miałby źle czytać temp z czujnika? I czy coś takiego możliwe jest tylko w ASO?

Ostatnio edytowane przez kojot78 ; 19-07-2011 o 19:58
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 09:36   #25
shiningpath
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus MKII
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Gufer racja co do atrybutów, spróbowałem tego dwa razy, w rękawicach i poprzez szmatę, i dam sobie z tym spokój, bo skutku żadnego nie odniosło. Wczoraj podjazd pod jedną z górek na Zakopiance na V biegu, mimo iż temp na zewnątrz "tylko" 25*, to i tak wskazówka wskoczyła na czerwone pole. Szybka redukcja na IV bieg i wraca po paru sekundach do normy.
To o tych kablach, jakich kabli mam szukać? Które mogą stykać się o silnik? Tak patrzę i patrzę z góry ile mogę i żadnych kabli "na styku" nie widzę.
Co do ilości czujników, to tak jak pisał kojot78, ponoć jest tylko jeden.

Kojot78 jakie rozwiązanie z programowaniem ECU? Nie natrafiłem na taki pomysł.
shiningpath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 17:24   #26
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Cytat:
Napisał shiningpath Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kojot78 jakie rozwiązanie z programowaniem ECU? Nie natrafiłem na taki pomysł.
Usiłowałem odszukać ten wątek w którym to znalazłem. Z problemem borykam się jednak na tyle długo, że przewertowałem naprawdę dużo tekstów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gość pisał że słyszał o problemie polegającym na złym odczytywaniu przez komputer tego co przekazuje czujnik, i że podobno właśnie ponowne programowanie kompa miałoby pomóc. Jeśli odszukam tego linka to zapodam.
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 19:57   #27
shiningpath
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus MKII
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

no właśnie, coś tu generalnie śmierdzi. bo jeden czujnik a dwa różne wskazania. co innego pokazuje pokazuje nam nasza wskazówka co lata na czerwone pole, a co innego sam komputer w trybie serwisowym (wspomniane przeze mnie wcześniej ENGINE TEMP).
Rozumiem, że komputer sobie pokazuje co tam mu czujnik poda, odpowiednio to przekładając z języka czujnika na język ludzki, by ten ostatni mógł zobaczyć ile tam ma stopni na silniku. ale jak się one mają do rzeczywistości to już inna para kaloszy. mój przypadek idealnie to obrazuje, bowiem jak pisałem wcześniej, komputer pokazuje zawsze max 141 stopni, a wskazówka ok. 90. I nawet jak wskazówka poleci na czerwone pole, sugerując że jest coś koło 110 stopni, to komputer i tak pokaże 141. więc o co tu chodzi? jakaś bezwładność tej konstrukcji pomiaru i przekazania wartości temperatury? logika podpowiada, że jeśli rośnie temperatura na jednym wskazaniu, analogicznie rośnie na drugim, ale to nie ma miejsca. I przez to właśnie snuję sobie teorie, że ten silnik naprawdę w ogóle się nie przegrzewa, tylko gdzieś coś jest rozbabrane i się tak dzieje. Biorąc pod uwagę ilość tych przypadków (nie jesteśmy w tym osamotnieni) to jest jakiś babol (bardziej lub mniej standardowy) w naszych mobilkach i tak się on objawia.
Na początku myślałem, że to kwestia nieszczelności, coś dmucha ciepłem w okolice czujnika i ten wariuje, ale że wykluczyłem już tę ewentualność, zaczynam myśleć, że coś może rzeczywiście niedobrego dzieje się na kabelkach (co sugeruje Gufer), tylko nie wiem gdzie zajrzeć i czego na dobrą sprawę szukać. Bo wymieniać w ciemno to raczej w grę nie wchodzi, tym bardziej, że sprzęt nie mój a zwrot kosztów mam za konkretne usterki, a nie za "wydawało mi się, że .. ".

pozdrawiam


PS.
A tak jeszcze jedno - może to uszczelka pod głowicą? Ale jakby uszczelka była nie halo, to powinniśmy tracić olej, co miejsca u mnie nie ma. Nigdy nie bawiłem się w żadne dolewki, a olej zmieniam tak jak zaleca Ford - co 20kkm. <- taka moja dywagacja apropos uszczelki.

Ostatnio edytowane przez shiningpath ; 20-07-2011 o 20:04
shiningpath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 20:39   #28
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Cytat:
Napisał shiningpath Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
<....CUT...>
A tak jeszcze jedno - może to uszczelka pod głowicą? Ale jakby uszczelka była nie halo, to powinniśmy tracić olej, co miejsca u mnie nie ma. Nigdy nie bawiłem się w żadne dolewki, a olej zmieniam tak jak zaleca Ford - co 20kkm. <- taka moja dywagacja apropos uszczelki.
Hmmm. Mechanicy też stwierdzili, że "może uszczelka" ale też nie mam żadnych innych objawów i nie chcę za "może" bulić kupe kasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzyj do wątku założonego przeze mnie. Tam Koleżanka wymieniła uszczelkę i nie przyniosło to rezultatu! [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 20:51   #29
shiningpath
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus MKII
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

tak tak, również czytam ten wątek na bieżąco, ale że tyczył się benzynki i LPG to wolałem pociągnąć ten temat, bo jest o dieslu.
shiningpath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 21:22   #30
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

To mnie również zaciekawiło, że podobne problemy dotyczą i diesla i benzynki. No dziwne to wszystko. Sieć przekopałem. Mechaników chyba 5 zaliczyłem. Na dwóch diagnostykach komputerowych brak błędów. Nawet tzw. "czarna skrzynka" po analizie nic nie wykryła. A problem jest.
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.