Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2013, 15:22   #21
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Re: Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja teoria jest taka po przemyśleniach
Czujnik ciśnienia paliwa zaczyna nawalać (dlatego też pokazuje tak wysokie ciśnienie).

W momencie kiedy ciśnienie przekroczyło wartość max (ale naprawde) to włącza się zawór mechaniczny i zrzuca to ciśnieniem, czyli tutaj znowu w drugą stronę ze naprawde jest za duże ciśninie w układzie tylko jakim cudem? W autach z chipem to normalna rzecz ale Ty raczej nie masz chipa.

Coś jest walnięte, albo zawór albo czujnik albo jedno i drugie.

To co napisałem jest tak zakręcone, ze najlepiej wymienic całą szynę a nie pojedyńczo zawór i potem ewentualnie czujnik.

Naszczęscie, odziwo używane szyny są smiesznie tanie.
Czy na pewno podnosi się ciśnienie w autach z chipem?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 16:29   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał toomi2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego tylko pompa wytwarza tak wysokie ciśnienie? Czy nie powinno wahać się w granicach 160 bar?
Skoki ciśnienia ponad dopuszczalny poziom przy wypracowanej pompie to znane zjawisko - zawór IMV musi mieć duży zapas wydajności, aby mógł stabilnie pracować przy modulacji PWM.
Jest to paradoks - układ wchodzi w tryb awaryjny z tytułu zbyt wysokiego ciśnienia przy niewydolnej pompie... U mnie - gdy sprawdzałem w trybie rzeczywistym ciśnienie na szynie - też tak było podczas wchodzenia w tryb awaryjny. I też uwazałem, że sama sekcja wysokiego ciśnienia jest ok. Ale doświadczony pompiarz i pomiary na ESItronicu szybko mnie wyprostowały...

Masz pompę do regeneracji. Niestety - koszt 2.250 zł.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-07-2013 o 16:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 19:03   #23
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

W poniedziałek zadzwonię do pompiarza i zapytam bo dziś nie pracowali. Mój mechanior regenerował ostatnio pompe w gdańsku z primery za 1200 więc może koszt nie będzie tak wysoki choć już trochę się z nim pogodziłem.
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 19:30   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Jeżeli mogę radzić: w przypadku regeneracji pompy to nie może być taki "ogólnowojskowy" mechanior-pompiarz, ale powinien być zakład z autoryzacją Delphi, mający oryginalne zestawy naprawcze Delphi i dysponujący odpowiednim stanowiskiem kontrolnym. Dostajesz kpl wydruków kontrolnych i wiesz na 100% w jakim stanie była pompa przed naprawą i w jakim jest po.

Z moich i kolegów doświadczeń wynika, że w każdym innym przypadku wyrzucisz pieniądze w błoto...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 20:50   #25
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

niekoniecznie musi mieć autoryzacje Delphi a zakładów z autoryzacja delphi jest tylko 26 na dzień kwiecień 2013r,więc coś mało,najważniejsze aby części były oryginalne a do pomp niema jak na razie zamienników,i żeby zakład miał odpowiednie maszyny a takich zakładów jest trochę w Polsce.Kiedyś przez przypadek trafiłem do gościa miejscowość Antoniów koło Opoczna dosłownie psy tyłkiem szczekały ale jak wszedłem do zakładu to szczena mi opadła stały 4 maszyny same nóweczki do pomp i wtryskiwaczy dodatkowo mikroskop z podglądem na monitorze i jeszcze coś tam stało,roboty miał co niemiara, a na nasze pytanie dlaczego się nie reklamuje odpowiedział iż mu to jest niepotrzebne bo roboty ma do bólu.także autoryzacja jest wskazana ale nie konieczna.
a dla przykładu Majewski Sieradz autoryzowany zakład delphi 1 maszyna cri-pc i co w takim syfie naprawiał że rzygac można było jego nie polecam ze względu na syf tam panujący

Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 13-07-2013 o 20:56
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 20:56   #26
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz pompę do regeneracji. Niestety - koszt 2.250 zł.

co w takiej pompie wymienią za tą cenę?
tak jak pompy boscha można wzasadzie wszytkie naprawić zarówno ze względu technicznych jak i ekonomicznych, tak Delphi nie ma sensu naprawiac.

Zobacz czy ta pompa szumi jak ją zakręcisz ręką (za wałek i posłuchać) jak jest cicho czyli nic nie słychac to ok. jak szumi to lepiej kup nową. W delphi róznica między zrobioną porządnie pompą, a nową jest moze 1000zł róznicy, więc nie ma sensu naprawiać jej jezeli bedzie trzeba.

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 13-07-2013 o 21:00
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 22:23   #27
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Pisałem o firmie Pezal z Gdańska
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 07:34   #28
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co w takiej pompie wymienią za tą cenę?
tak jak pompy boscha można wzasadzie wszytkie naprawić zarówno ze względu technicznych jak i ekonomicznych, tak Delphi nie ma sensu naprawiac.

Zobacz czy ta pompa szumi jak ją zakręcisz ręką (za wałek i posłuchać) jak jest cicho czyli nic nie słychac to ok. jak szumi to lepiej kup nową. W delphi róznica między zrobioną porządnie pompą, a nową jest moze 1000zł róznicy, więc nie ma sensu naprawiać jej jezeli bedzie trzeba.
zaksiu nie siej herezji za 2250zł powinien mieć wszystko wymienione łącznie z głowicą a to jest wersja hard rzadko się zdarza taka regeneracja.przeważnie wymieniają wszystkie uszczelki,łożysko, pompę wstępna i to koszt wynosi około 1500zł a nowa pompa to koszt 3500zł więc różnica jest kolosalna
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 12:37   #29
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaksiu nie siej herezji za 2250zł powinien mieć wszystko wymienione łącznie z głowicą a to jest wersja hard rzadko się zdarza taka regeneracja.przeważnie wymieniają wszystkie uszczelki,łożysko, pompę wstępna i to koszt wynosi około 1500zł a nowa pompa to koszt 3500zł więc różnica jest kolosalna

"Powinien miec" dobry tekst i jest to słowo kluczowe.
Problem w tym że jedna rolka to koszt 90-100zł (JEDNA i to tylko rolka!!!!).
No tak po co naprawiac pompe jak się zostawia stare jej serce? czyli głowice?!!! za 1500 to masz włozone chińczyka albo zrobioną jakos tambyle tylko wyjechał za brame.

To jest własnie głupie myslenie, a potem gadacie na mechaników ze przeciez pompa była robiona (tylko ze była robiona znając zycie tak jak kazał własciciel auta czyli ni jak) i on ją musiał popsuć albo jeszcze lepszy tekst "złozyć na brudno" bo auto dalej nie domaga.

Nie da sie zrobic takich pomp porządnie za takie ceny, no chyba że wpisujecie się w polską bylejakość).
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 12:50   #30
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Na dzień dzisiejszy niema zamienników do tych pomp są tylko oryginały i dokładnie za 1900zł robi to Adamczyk wymienia: pompa wstępna,łożysko,simeringi ,uszczelki,sekcje tłoczące , wymiana zaworków i rolek.ze starej pompie zostaje wałek,głowica,korpus.tak samo można by powiedzieć o wtryskach poco regenerować jak nie potrafią tego robić lepiej dołożyć kase i kupić nowe wtryski.to wszystko zależy do jakiego fachowca się trafi

(jeszcze jedno to co zabija w 98% pompe i wtryski to łożysko i pompa wstępna a w tej cenie jest ona wymieniona)

Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 14-07-2013 o 12:58
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.