Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2009, 12:08   #21
Kmicic_1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Jak narazie nikt nie dał wyraźnej odpowiedzi co zrobic... Jedynie z tą wymianą stojana... CZy założyciel tego tematu próbował tego?? No i ile może kosztować wymiana stojana w rozruszniku?
NArazie ta temperatura to pikuś, co to bedzie jak bedzie -15stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., zajade albo akumulator albo wtryski...

Kmicic_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 12:14   #22
625471
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Jest nas coraz więcej a odpowiedzi i podpowiedzi brak ja jestem umówiony na wymianę świec ale czy to coś da:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
625471 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 13:03   #23
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

u mnie np odpali, jest glosny rozruch przez sekunde dwie
obroty tak o 30 w gore i za chwile, juz jest ok, kazde nastepne odpalenie ok, tak jest tylko kiedy temp spada ponizej 10st.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiscie po nocy, w dzien okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Zac ; 16-10-2009 o 13:07
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 13:16   #24
Kmicic_1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Własnie dzwonilem do mechanika zeby sie umowic bo to sie juz tak nie da... Powiedzial: paliwo, świece lub najgorsze co moze byc ze siadają wtryski... (oby nie bo w tym silniczku to drogi szpasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Jezeli ktos dojdzie szybciej do tego co to moze byc to prosze sie pochwalic zanim dojde do wtryskow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kmicic_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 13:34   #25
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

[QUOTE=Kmicic_1982;1266130]Jak narazie nikt nie dał wyraźnej odpowiedzi co zrobic... QUOTE]

Bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, powodów może być ze sto różnych.
Rok temu zimą sam miałem podobne problemy, wymieniłem świece, dałem nowy akumulator, wymieniłem olej na Formuła E, wcześniej miałem półsyntetyk Mobile 1 (złe parametry oleju mogą mieć wpływ na gorszy rozruch przy niskich temp).Ale jak było z -10st to nie odpalał idealnie. Niekiedy potrzebne było 2 krotne grzanie świec, ale ani razu nawet przy -22st nie było tak żeby nie odpalił.
Teraz jak jest około 0 st pali dobrze, na razie zimniej nie było żeby sprawdzić.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 22:27   #26
karlos20s
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1993
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TD

witam. mam problem z odpaleniem forma mondeo mk1. problem ten pojawia sie zazwyczaj rano po tym jak auto stoi kilka godzin nieużywane.po 2-3 krotnym podgrzaniu swiec musze jakies 30sekund a dawet do minuty czekac podczas gdy auto kreci by silnik załapał dzieje sie tak tylko wtedy gdy pierwszy raz po kilkugodzinnym postoju odpalam auto. dodam ze były wymienione wtryski regulowany zapłon wymieniony filtr paliwa akumulator ma 4 miesiące przy wymianie filtrów było sprawdzane cisnienie na tłokach i na 3 był duzy spadek ale mechanicy powiedzieli ze to nie powinno stanowic problemu. miesiąc temu wymieniano rozrząd i pompe wodną i po tych działaniach auto zaczęło cięzko palic czy w trakcie tej wymiany mogło zostac cos rozregulowane? proszę o podzielenie sie ze mną doświadczeniami. pozdrawiam
karlos20s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 22:28   #27
karlos20s
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1993
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

witam. mam problem z odpaleniem forma mondeo mk1. problem ten pojawia sie zazwyczaj rano po tym jak auto stoi kilka godzin nieużywane.po 2-3 krotnym podgrzaniu swiec musze jakies 30sekund a dawet do minuty czekac podczas gdy auto kreci by silnik załapał dzieje sie tak tylko wtedy gdy pierwszy raz po kilkugodzinnym postoju odpalam auto. dodam ze były wymienione wtryski regulowany zapłon wymieniony filtr paliwa akumulator ma 4 miesiące przy wymianie filtrów było sprawdzane cisnienie na tłokach i na 3 był duzy spadek ale mechanicy powiedzieli ze to nie powinno stanowic problemu. miesiąc temu wymieniano rozrząd i pompe wodną i po tych działaniach auto zaczęło cięzko palic czy w trakcie tej wymiany mogło zostac cos rozregulowane? proszę o podzielenie sie ze mną doświadczeniami. pozdrawiam
karlos20s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 11:36   #28
ADAM67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Lublin
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Mam problem z odpaleniem Focusa 1,8TDCi.Gdy jest zimny odpala i od razu gaśnie.Muszę kręcić kilka razy.Jaka może być przyczyna?
ADAM67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 11:43   #29
aikanab
ford::beginner
 
Avatar aikanab
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał aikanab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też cieżko odpala, okazało się że padły wszystkie 4 świece, wymieniłem i niewiele pomogło. Teraz szukam nowego akumulatora(stary mam od nowości). Niepokoi mnie to że jak go rano "męczę" nawet po 10sek to potem jak zapali to przez 2-3 sek wskazówka obrotomierza delikatnie drga i jest na zerze. A i jak odpali i niepotrzymam go na obrotach to gaśnie. Wiecie co to?
na moje problemy pomógł nowy akumulator, co prawda pali eebrum ale to już jest super poprawa i wskazówka nie podskakuje.
Po odpaleniu jeszcze czasem 1x zgasnie. Umówie się na olej i filtry ( bo już czas) może to pomoże.
__________________
(kupujacy) - dlaczego przy 112 tys. taka kierownica wytarta??
(sprzedawca) - bo we włoszech się ręcę bardzo pocą !!
aikanab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 15:10   #30
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał aikanab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(kupujacy) - dlaczego przy 112 tys. taka kierownica wytarta??
(sprzedawca) - bo we włoszech się ręcę bardzo pocą !!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.