Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2015, 08:49   #291
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

Podpinam się do tematu tabletu zamiast radia, na fotach modyfikacja wygląda całkiem fajnie. Napisz coś więcej...
Jakich użyłeś podzespołów? Jak rozwiązałeś problem odbioru "normalnego" radia FM? Co z włączaniem/wyłączaniem tabletu (przycisk zwykle jest na boku, więc tutaj schowany pod ramką)? Jaka jest jakość dźwięku? Jaki wyszedł orientacyjnie łączny koszt modyfikacji?


Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 15-09-2015 o 09:16
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 12:56   #292
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

w sumie niekoniecznie musi sie wylaczac jesli sa to niezbyt dlugie postoje. wystarczy jakas wieksza bateria. miejsca z tylu jest sporo.ewentualnie akumulator. wlaczenie/wylaczenie monitorka moze byc przez "dwuklik", ewentualnie przez jakis sygnal po usb. do tego odpowiednie oprogramowanie do radia, radia internetowego. jakkolwiek i tak trzeba wyprowadzic przycisk power w razie wyczerpania baterii, moze nawet jakis zblizeniowy fajnie by tu sie wpasowal. moze jest jakas modyfikacja firmware , jak to w komputerowych biosach : power restore=always on, czy jak to tam sie nazywalo.
No ale niech to kolega opisze , jak to u niego dziala.
ps. a czy ten glowny ekran, to nie jest przez przypadek zwykly "car mode" ?
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 13:21   #293
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w
ps. a czy ten glowny ekran, to nie jest przez przypadek zwykly "car mode" ?
Chyba nie - byłaby jeszcze opcja Radio FM, czy coś podobnego.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 15:22   #294
Dzidzia_2
ford::beginner
 
Avatar Dzidzia_2
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Chełmno
Model: s-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

Witam!
Cieszę się, że mój mod spotkał się z waszą aprobatą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie miałem czasu wcześniej, ale postaram się odpisać na wszystkie pytania.
Najważniejsza sprawa to tablet. Ja wstawiłem Samsunga Tab2 7 cali. Wybór mój podyktowany był moim doświadczeniem z androidem i tabletami. Tanie urządzenia najczęściej mają tragiczną jakość wyświetlania obrazu oraz jasność a to bardzo ważne. Kupowałem tablet w ciemno, więc postanowiłem postawić na Samsunga Tab2 bo:
- Ufam tej marce jeśli chodzi o tego typu sprzęty. Jakość wykonania ich działanie oraz wyświetlacz są ok.
- Tab3 ma przyciski pod ekranem a koniecznie muszą być ekranowe jak w Tab2
- Tanie tablety są droższe od używanego Tab2, którego kupiłem z przesyłką za 220zł
- Dostępność modyfikowanego oprogramowania do Tab2 jest bardzo dużo w porównaniu do innych tabletów
- W tanich tabletach antena GPS mogłaby nie dać sobie rady po wmontowaniu w miejsce radia (Kruger&Matz nie daje rady - już sprawdzone)


Cytat:
Napisał kaskaderr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tablet? A jak z wygodą użytkowania?
Jak nie masz Converse+ to moze i takie rozwiazanie jest fajne. Przynajmniej mozesz sam sobie wszystko zrobic jak chcesz na ekranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tablet? I to z kilku powodów. Nawigacja jest o niebo lepsza od oryginalnej Forda. Montowanie oryginalnej navi forda pochłonęłaby masę pieniędzy i czasu a i tak byłaby gorsza. Wielkość czcionek ustawiona jest na maksymalną, więc nie ma problemu z obsługą. Zresztą nawet przed zmianą wielkości czcionek obsługa była bez problemowa. Wgrany jest zamiast oryginalnego romu oprogramowanie CyanogenMod dzięki czemu tablet też działa sprawniej i ma kilka dodatkowych opcji.

Cytat:
Napisał dafior01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie wygląda. Widziałem taki coś na Samsungu tab 7. Tam np, w BMW byli wstanie połączyć ze sterowaniem w kierownicy, audio itd...

Co za tablet użyłeś? Opisz coś więcej.
Tak jak pisałem wcześniej. Użyłem Samsung Galaxy Tab2. Dziś byłby to Nexus 7 ponieważ z Galaxy Tab2 nie można przełożyć przycisku power a z Nexusa podobno tak. Druga sprawa to fakt, że do nexusa jest gotowy rom przystosowany do aut a ja musiałem szukać odpowiedniego z którego i tak nie jestem w 100% zadowolony. Powiedzmy, ze w 98% CyanogenMod jest do tego celu wporządku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli chodzi Ci o sterowanie z kierownicy to wszystko działa i jest to banalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odpowiedź w kolejnym cytacie

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpinam się do tematu tabletu zamiast radia, na fotach modyfikacja wygląda całkiem fajnie. Napisz coś więcej...
Jakich użyłeś podzespołów? Jak rozwiązałeś problem odbioru "normalnego" radia FM? Co z włączaniem/wyłączaniem tabletu (przycisk zwykle jest na boku, więc tutaj schowany pod ramką)? Jaka jest jakość dźwięku? Jaki wyszedł orientacyjnie łączny koszt modyfikacji?
Nie używałem, żadnych podzespołów dodatkowych. To jest sam tablet. Jeśli chodzi o normalne Radio FM to nie pisałem przecież, że się go pozbyłem całkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Radio zostało z kilku powodów. Najważniejsze to sterowanie z kierownicy. Dzięki temu poziom głośności na tablecie jest na maksimum a steruję tylko przyciskami z kierownicy. Również z kierownicy można przełączyć się pomiędzy FM/CD/AUX. Jeśli wywaliłbym radio to musiałbym kupić wzmacniacz do tableta. Mijało się to z celem. Przedłużyłem przewody instalacji radia (łącznie z anteną) a samo radio po wymontowaniu schowka w podłokietniku zostało tam umiejscowione.

Jeśli chodzi o włączanie tableta... Tablet jest włączony cały czas. Przekręcasz kluczyk - ekran tableta się włącza (następuje ładowanie baterii) i gaśnie dopiero po zgaszeniu pojazdu (ładowarka przestaje ładować baterię). Jest to sterowanie ekranem przez podłączenie ładowania. Zrobiłem to za pomocą aplikacji ze sklepu play o nazwie caffeine

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli chodzi o rozładowanie baterii w tablecie to bez obawy. Włączony tablet, ale nieużywany (czyli na postoju w aucie) jest w stanie wytrzymać 27dni bez ładowania. Po części jest to też zasługa zautomatyzowania, które wprowadziłem a mianowicie gdy ekran gaśnie automatycznie wyłącza się WiFI/GPS i włącza tryb samolotowy. Po przekręceniu kluczyka włącza się WiFi i łączy z moim internetem w telefonie (pobiera pogodę oraz muzykę).

Program do automatyzowania androida to automatelt

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Najfajniejsza rzecz to muzyka, którą wrzucam na komputerze w domu i automatycznie pojawia się na tablecie na karcie SD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście załatwiłem to za pomocą automatycznej synchronizacji dysku google, dlatego tablet łączy się z moim internetem w telefonie.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie niekoniecznie musi sie wylaczac jesli sa to niezbyt dlugie postoje. wystarczy jakas wieksza bateria. miejsca z tylu jest sporo.ewentualnie akumulator. wlaczenie/wylaczenie monitorka moze byc przez "dwuklik", ewentualnie przez jakis sygnal po usb. do tego odpowiednie oprogramowanie do radia, radia internetowego. jakkolwiek i tak trzeba wyprowadzic przycisk power w razie wyczerpania baterii, moze nawet jakis zblizeniowy fajnie by tu sie wpasowal. moze jest jakas modyfikacja firmware , jak to w komputerowych biosach : power restore=always on, czy jak to tam sie nazywalo.
No ale niech to kolega opisze , jak to u niego dziala.
ps. a czy ten glowny ekran, to nie jest przez przypadek zwykly "car mode" ?
Jak pisałem... Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych baterii, akumulatorów. Wszystko jest w oryginale. Przez 24h uciekło mi z baterii 2%, które doładowało się podczas 10minut jazdy (wyświetlacz włączony). Zgadza się, że przycisk "power" powinien być wyprowadzony. Mi raczej chodziło o to, żeby była możliwość resetowania urządenia na wypadek zwiechy, ale niestety Tab2 nie ma możliwości dolutowania przycisku i umieszczenia go gdzie indziej. Oglądałem wnętrze Kruger&Matz i tam zrobisz to bez problemu, ale jakość tableta słaba. Tu natomiast jest to na tasiemce gdzie ścieżki mają szerokość włosa.... Nie pomalujesz! To największy minus Tab2 (oraz logo na wyświetlaczu, też jest irytujące bo je lekko widać). U mnie, żeby wcisnąć power wystarczy nacisnąć obudowę konsoli nad tabletem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle do obsługi mi wystarczy bo i tak tego nie używam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o ekran to nie jest to carmode. Zrobiłem tapetę i osobno przyciski typu muzyka/navigacja w photoshopie. Ustawiłem to wszystko za pomocą programu, ale nie pamiętam nazwy. Pozwalał on na przypisywanie własnych ikon do aplikacji (w tym wypadku właśnie tych przycisków navi/muzyka). Jak ktoś będzie zainteresowany to dam nazwę. Zresztą akurat pomysł na to zaczerpnięty jest z jakiegoś tematu na innym forum odnośnie tableta w aucie. Chyba właśnie w BMW. Sama tapeta ustawiona w Tab2 wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o jakość muzyki to właśnie z nią walczę. Przede wszystkim są mocne zakłócenia od ładowarki USB (MicroLife się nazywa). Podobno można te zakłócenia wyeliminować kupując oryginalną ładowarkę na USB firmy HTC. Chcę spróbować, ale to pod koniec miesiąca. Kolejny problem to zakłócenia na gnieździe AUX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też staram się je wyeliminować, ale jak dotąd nie znalazłem rozwiązania. Słychać, że są to ewidentne zakłócenia od silnika, dlatego będę wdzięczny, jeśli pójdziecie do swoich s-maxów i sprawdzicie czy po podłączeniu telefonu do gniazda aux i włączeniu w nim muzyki słychać jakieś zakłócenia w głośnikach. Jakość muzyki z tableta jest gorsza od CD/FM, ale nie tragiczna. Słucha się tego przyjemnie. Lepiej niż muzyki na słuchawkach w telefonie a przecież też ją w ten sposób słuchacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koszt całkowity tablet plus ramka i kilka pierdołek wyniósł niespełna 300zł.
Jeśli macie jakieś pytania to spokojnie możecie pisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym też zaznaczyć, że w całym procesie instalacji pomagał mi kolega Grzegorz, któremu bardzo dziękuję. Ja nie posiadam żadnych narzędzi, więc jego pomoc i doświadczenie były nieocenione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dzidzia_2 ; 15-09-2015 o 15:31
Dzidzia_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 20:38   #295
poised
ford::advanced
 
Avatar poised
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: KR
Model: S-max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 179 KM (HEKO)
Rocznik: 2006
Postów: 320
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

@ Dzidzia 2

Jak rozwiązałeś połączenie tabletu z głośnikami? poprzez jack/jack do wtyku aux?
a co z modułem BT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
HEKO 179KM;414Nm LightMOD by NOKITEL
http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic278689_3.gif
poised jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 09:23   #296
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Re: Tuning wnętrza

Po prostu pelen szacun. Swietna modyfikacja.
W porownaniu do chinskich kombajow radiowo-androidowych to ten jest swietny. I w sumie nie ma co sie w nim popsuc...
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 09:40   #297
mario595
ford::average
 
Avatar mario595
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2014
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 138
Domyślnie

Zgadzam się z tym. Bardzo fajnie tobie to wyszło

Wyslane z Lumia 925 Tapatalk
mario595 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 09:46   #298
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

Cytat:
Napisał Dzidzia_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny problem to zakłócenia na gnieździe AUX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też staram się je wyeliminować, ale jak dotąd nie znalazłem rozwiązania. Słychać, że są to ewidentne zakłócenia od silnika, dlatego będę wdzięczny, jeśli pójdziecie do swoich s-maxów i sprawdzicie czy po podłączeniu telefonu do gniazda aux i włączeniu w nim muzyki słychać jakieś zakłócenia w głośnikach.
Mam dokladnie cos takiego w MDO. Nie jestem teraz pewien czy to od silnika czy od DRLi (oryginalnych) ale bzyczy strasznie. Mnie to nie przeszkadza bo AUX nie uzywam. Zamiast tego uzywam BlueTooth i jest OK.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 17:14   #299
Dzidzia_2
ford::beginner
 
Avatar Dzidzia_2
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Chełmno
Model: s-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

Cytat:
Napisał poised Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@ Dzidzia 2

Jak rozwiązałeś połączenie tabletu z głośnikami? poprzez jack/jack do wtyku aux?
a co z modułem BT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, podłączone jest przez jack-jack. Nie mam oryginalnego BT. Jak widać, dlatego zainstalowałem Nokię CK300 jako zestaw głośnomówiący. Można podłączyć jednocześnie sam telefon i tablet jako audio do tego zestawu, ale co z tego jak kabel z centrali nokii i tak musi wylądować w wejściu AUX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dokladnie cos takiego w MDO. Nie jestem teraz pewien czy to od silnika czy od DRLi (oryginalnych) ale bzyczy strasznie. Mnie to nie przeszkadza bo AUX nie uzywam. Zamiast tego uzywam BlueTooth i jest OK.
Ja mam DRL nieoryginalne zamontowane w miejscu przeciwmgielnych. Odłączę je kiedyś i sprawdzę, czy generuje to zakłócenia. Dziwne jest to, że nie ma tych zakłóceń na FM czy CD a są na AUX. Używasz oryginalnego zestawu BT?

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu pelen szacun. Swietna modyfikacja.
W porownaniu do chinskich kombajow radiowo-androidowych to ten jest swietny. I w sumie nie ma co sie w nim popsuc...
Dokładnie, nie ma się co posuć a nawet jeśli siądzie bateria to można tablet rozebrać i ją wymienić... Sprawdziłem, rozbiera się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dzidzia_2 ; 16-09-2015 o 17:18
Dzidzia_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 17:27   #300
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Tuning wnętrza

Cytat:
Napisał Dzidzia_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne jest to, że nie ma tych zakłóceń na FM czy CD a są na AUX.
Dokladnie. Zaklocenia mam tylko na AUX. Zaklocenia to malo powiedziane. To slyszalne brzeczenie wlasciwie nie pozwala sluchac muzyki

Cytat:
Napisał Dzidzia_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używasz oryginalnego zestawu BT?
Nie wiem czy nazwal bym to zestaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jest tak - oryginalny BT montowany w fabryce
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.