Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2021, 19:13   #31
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

A wiesz mniej więcej,co bym musiał kupić?
Jak one mają wyglądać?

wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2021, 06:11   #32
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Oferta archiwalna ale coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
do tego wtyczka C3053 patrz link który już jest podany ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przycisk na boczku drzwi z cyferkami 1,2,3 wraz z wtyczką (trzeba przy okazji zmienić część panelu drzwi by to weszło w otwór)
do tego pociągnąć zasilanie i masę oraz komunikację MS CAN do wtyczki C3053 oraz brakujące okablowanie między przyciskiem pamięci drzwi a modułem drzwi .
Wszystko masz z obrazkami na forum 2gfusions wraz ze schematami i nawet jakie piny potrzebować będziesz
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2021, 11:31   #33
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Same dołożenie modułu fotela do zwykłego fotela nic nie da. W fotelu z pamięcią na prowadnicach są potencjometry, w zwykłych nie ma. Przeróbka zwykłego fotela jest bez sensowna, jeśli ktoś nie chce mieć skóry to kupno fotela z pamięcią i przekladka poszycia. Z tego co wiem pamięć nie występowała w szmacianych fotelach.
lukaszooo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2021, 14:21   #34
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Pisałem o tym wcześniej fotel bez pamięci miał krańcówkę a ten z pamięcią jej nie miał i nie jest to zależne od pamięci fotela ale od systemów bezpieczeństwa bo musiałem krańcówkę przekładać ze starego fotela do fotela z pamięcią by nie wywalało ikony poduszki na ekranie
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 18:50   #35
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Jestem właśnie w trakcie dokładania elektrycznych foteli z pamięcią i grzaniem.
Auto anglik.
Skąd podpinacie zasilanie +12V do foteli?
Fotel pasażera widzę wymaga na pinie 20 stałego 12V, jakie jest najbliższe miejsce skąd można takowe dobrać? (pasażer UK = strona kierowcy EU) Pisali ludzie, że wprost z aku podpinali, ale to trochę bez sensu wg mnie.

Czy może ktoś wie, czy jakieś dodatkowe różnice są między eu/uk autami pod tym kątem?
Nie mam niestety całej wiązki, tylko wtyczki z auta z którego fotele pochodzą z uciętymi przewodami ok. 30 CM, więc całość muszę dosztukować i przełożyć do siebie - u mnie niestety brak dodatkowego okablowania i u kierowcy brak kostki do modułu pamięci, posiłkuję się tylko tym, co widzę w kostkach do obu foteli + schematami na 2gfusions.
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 16:18   #36
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Jeśli coś chcesz robić to rób zgodnie ze schematami i wpierw skompletuj całość . Ja przekładałem fotele z mondeo mk5 do fusiona i kilka rzeczy musiałem poprawiać bo są różnice ale skoro masz mondeo/mondeo to sprawa jest prostsza . Wersja GB ma zapewne dwie kostki pod fotelem prawym (kierowcy) i jedną pod fotelem pasażera ale to da się zamienić. Zacznij zatem od kompletowania łącznie z modułem pamięci i przyciskiem na drzwi , później pomyśl o wiązkach i brakujących wtyczkach . Schematy masz a jak co prześlę ci całą moją wiedzę zgromadzoną przy mojej walce z tym
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 17:59   #37
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Cytat:
Jeśli coś chcesz robić to rób zgodnie ze schematami i wpierw skompletuj całość . Ja przekładałem fotele z mondeo mk5 do fusiona i kilka rzeczy musiałem poprawiać bo są różnice ale skoro masz mondeo/mondeo to sprawa jest prostsza . Wersja GB ma zapewne dwie kostki pod fotelem prawym (kierowcy) i jedną pod fotelem pasażera ale to da się zamienić. Zacznij zatem od kompletowania łącznie z modułem pamięci i przyciskiem na drzwi , później pomyśl o wiązkach i brakujących wtyczkach . Schematy masz a jak co prześlę ci całą moją wiedzę zgromadzoną przy mojej walce z tym
W uk nikt się nie rozdrabnia na sprzedawanie modułów osobno. Kupiłem całość - boczki z ambient, podłokietnik, tunel środkowy z ambient dostałem też ambient w nogi. No i oczywiście oba fotele z elektryka, grzaniem i modułem, plus wszystkie wtyczki niestety z ucieta instalacja. Do tego jeszcze parę innych gratisów, m. Innymi lusterko z kamerą i czujnikiem deszczu.
Co do schematów to te na 2gfusions najbardziej się rozjeżdżają w stosunku do mojego auta, do tego np tam napisany pin 20 do stałego zasilania a już w ruskim schemacie jest pin 21 do stałego z kostki w nogach eu pasażera. Więc jestem trochę skołowany co gdzie dalej z tym zasilaniem, no i nie ma za dużo info na temat samego modułu pamięci, na 2gfusions w ogóle a w ruskim schemacie totalnie mi się nie zgadza - piny opisane tam mam puste a przewody o danych kolorach w zupełnie innych miejscach.
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2023, 21:30   #38
Prez_drummer
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 27-03-2013
Skąd: Wadowice
Model: Mondeo mk5 HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dołożenie foteli w pełnej elektryce

Cześć, szukałem na forum ale nie znalazlem informacji. Mam zwykle fotele trend z podgrzewaniem, manualne jedna wtyczka. Mam okazje kupić z titanium elektryczne z pamiecia i podgrzewane. Czy jak je zamontuja beda działać P&P? Ewentualnie dociagnac zasilanie ? Nie zalezy mi na pamieci, aby tylko działalo ustawianie fotela
Oraz podgrzewanie no i reszta poduszki itp. Bez bledu. Ktoś podmieniał tak fotele?
Prez_drummer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.