Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2008, 20:48   #31
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: Podświetlenie na nogi Focus 1999

Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał kaczozord
Czy jest możliwe, że to jednak nie te kabelki? Albo, że po prostu bez gniazdka ona nie zaświeci i dopiero wówczas pojawi się tam napięcie 12V pod obciążeniem?
Sprawdź jeszcze raz wszystko od początku. Musi tak działać Najprościej podłącz żarówkę do kabelków i wykorzystaj jako próbówkę. Na złączkę dobrze trafiłeś jeszcze raz sprawdź czy dotykasz do 7 pina. Ten sam przewód jest na złączu C51 pin 22 kolor pomarańczowo niebieski i idzie on dalej do lampki. To jest stały plus i musi on tam być. A paliła Ci się w tym czasie lampka? Bo może już gem odciął zasilanie. Żarówka czasem nie led bo tam musi być biegunowość. Drugim końcem próbówki dotknij do byle jakiej masy i na 100% będzie się żarówka palić
Natomiast pojawiająca się masa jest na C51 pin 49 kabelek czarno niebieski. Tak musi być na 100%
Sprawdź jeszcze raz wszytko, dla pewności przekręć stacyjkę żeby znowu jak coś wróciło napięcie po wyłączeniu przez GEM.
Pozdrawiam

@moons, w tych dwóch wytłuszczonych miejscach chodzi Ci o złącze c51a? - to koło sprzęgła po lewej stronie? Bo już nic nie rozumiem, piszesz c51 - o tym samym mówimy?
Myślałem, że u mnie możliwość podłączenia jest tylko masy w tym koło nóg kierowcy, a "plus" za skrzynką bezpieczników - można tylko w przy tym złączu na dole koło sprzęgła?


A teraz do rzeczy...Sprawdzałem to zarówno na kostce jaką zrobiłem pod nową instalację, jak i bezpośrednio przy złączu. Kabli nie pomyliłem (te które podałeś), styk też był między nimi zachowany. Żarówka na suficie świeciła, bo co chwile otwierałem i zamykałem drzwi, oraz ustawiałem świecenie na "stałe". Podczas sprawdzania napięć oraz próby żarówki, lampka u góry świeciła.

Lampkę, którą sprawdzałem to byłą zwykła bez cokołowa w5w, nie była przepalona wyciągnąłem ją z bagażnikowej lampki, sprawdzana dwukrotnie - jedyne co nie sprawdziłem, to to, czy dioda w tej lampce na suficie tego nie psuje ( zamiast zwykłej rurkowej mam diodową) - zamienię ją jutro na zwykłą i ponowie próby, ale szczerze mówiąc to sprawdzę ją tylko dla pewności, bo nic innego mi już do głowy nie przychodzi...



EDITED:
wracając do tych zmian napięć, o których pisałem w poprzednim poście: te zmiany, wzrosty i spadki, świadczą, że coś w tym połączeniu jest, ale nie do końca - skoro maksymalne napięcie przy pomiarze tych kabli to 1,5V, podczas gdy na samej żarówce 12,5V? Nie znam się na elektryce i jest to dla mnie abstrakcja :fcp22

kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 21:43   #32
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: Podświetlenie na nogi Focus 1999

Cytat:
Napisał kaczozord
@moons, w tych dwóch wytłuszczonych miejscach chodzi Ci o złącze c51a? - to koło sprzęgła po lewej stronie? Bo już nic nie rozumiem, piszesz c51 - o tym samym mówimy?
Myślałem, że u mnie możliwość podłączenia jest tylko masy w tym koło nóg kierowcy, a "plus" za skrzynką bezpieczników - można tylko w przy tym złączu na dole koło sprzęgła?
Właściwie to masz rację powinno być złącze C51a i C51b "a" to jest ta część co zostaje w karoserii po rozłożeniu tego złącza a "b" to jest ta część którą widać po zdjęciu tapicerki. C51 pisałem dla uproszczenia. Coś na 100% źle mierzysz. Wątpię żebyś miał jakąś inną instalację niż inne Focusy. Zresztą zobacz sobie na schemacie. Z tego złącza C14 z pina 7 idzie stały "+" do lampek sufitowych, do oświetlenia schowka i oświetlenia skarpetek. tyle że schowek i skarpetki oddzielają się po drodze a do lampki ten "+" idzie przez złącze C51 - czyli tam też mógłbyś się podłączyć.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 14:28   #33
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: Podświetlenie na nogi Focus 1999

Niestety, niebiesko pomarańczowy w C51 także za to nie odpowiada. Co prawda daje napięcie 12V (dokładnie 11,78V). Jedyną poprawą jest to, że dioda podłączona do tego kabelka i do niebiesko-czarnego świeci, ale bardzo słabo - żarówka żarnikowa nawet nie zaświeci.

Nie znam się na elektryce, ale uważam, że to nie te kable po prostu. Żeby funkcja działała prawidłowo, tj. włączała się i wyłączała, to raczej musi być podłączona do mechanizmu tego ściemniacza i czujnika otwierania drzwi. Sam plus i masa miałby to załatwiać? Tymbardziej, że mechanizm jest u góry przy żarówce, stamtąd wychodzą 3 kable, a nie dwa !!


Nie chciało mi się już rozbierać całego auta, żeby sprawdzić gdzie idzie ten kabel z lampki u góry, więc...Po dwóch dniach stwierdziłem że szkoda mi tego zmarnowanego już czasu i postanowiłem zrobić tą instalację od podstaw - podłączyłem się pod żarówkę na suficie i wyprowadziłem kabelki.
Z oświetleniem skarpetki kierowcy sobie poradziłem, natomiast poszukuję tej oprawki razem z plastykową osłonkę, żeby zamontować to u pasażera (to samo co oświetlenie bagażnika) - w fordzie chcieli za to 60zł razem z 2metrowymi kablami!!! Ma ktoś namiary na takie coś?
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 21:53   #34
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: Podświetlenie na nogi Focus 1999

Cytat:
Napisał kaczozord
Nie znam się na elektryce, ale uważam, że to nie te kable po prostu. Żeby funkcja działała prawidłowo, tj. włączała się i wyłączała, to raczej musi być podłączona do mechanizmu tego ściemniacza i czujnika otwierania drzwi. Sam plus i masa miałby to załatwiać? Tymbardziej, że mechanizm jest u góry przy żarówce, stamtąd wychodzą 3 kable, a nie dwa !!
Dopiero teraz to zauważyłem na zdjęciu oczywiście że nie miało prawa zaświecić bo podłączyłeś się nie do tego kabelka, sprawdzałeś pin 63 a nie 49. Jeśli pin 49 miałeś pusty wystarczyło odwrócić te złącze i z drugiej strony na 100% już byłby czarno niebieski kabelek na pinie 49. A te miejsca co Ci podawałem już są po ściemniaczu bo ściemniacz siedzi w GEMie a nie w lampce. A do lampki oczywiście że idą 3 kable: stały plus, stała masa i masa po otwarciu drzwi.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2008, 21:28   #35
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: Podświetlenie na nogi Focus 1999

Nie jest to już istotne (przynajmniej dla mnie), ale miernikiem sprawdzałem wówczas zarówno niebiesko-pomarańczowy, jak i niebiesko-czarny w tym złączu, i albo ten miernik nie pokazał mi dobrego napięcia i żarówka nie chciała świecić, albo to nie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ważne już, prostszym rozwiązaniem było dla mnie pociągnięcie zasilania z góry lampki.

Pozdrawiam i dzięki!
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.