Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2022, 11:10   #31
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie Problem ze wskaznikiem paliwa - 1.8 TDCI 2006 - Zassany bak / odpowietrznik

Witam.

Posiadam Focusa 1.8 TDCi 2006r. Problem moj polega na zle dzialajacym wskazniku paliwa. Wskaznik byl sprawdzany testem zegarow - dziala na pewno dobrze. Jak zatankuje full to pokazuje 3/4. Czasami pokazuje dobrze. Czesto podczas jazdy kiedy wskaznik pokazuje polowe baku nagle spadnie do prawie zera i powoli sam rosnie znowu do polowy. Zauwazylem, ze mam wklesly bak - jakby zassany. Co z tym mozna zrobic? Mysle ze to moze byc wina tego baku. Moje pytanie kolejne to gdzie jest odpowietrznik baku w tym aucie? Dziekuje za pomoc i prosze o jakies rady jak sobie z tym problemem poradzic.


Ostatnio edytowane przez the2l ; 17-01-2022 o 11:24
the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2022, 11:56   #32
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Problem ze wskaznikiem paliwa - 1.8 TDCI 2006 - Zassany bak / odpowietrznik

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

te tematy przejrzane? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2022, 06:17   #33
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Wszystko przejrzane.
the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 20:18   #34
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Po naprawie chcialem sie podzielic doswiadczeniem. Mialem zassany bak paliwa. Wskaznik paliwa robil co chcial - ogolnie mowiac. Wymienilem bak i wszystko wrocilo do normy. Jakiez bylo moje zdziwienie, ze w koncu tankujac wlalem cale 55 litrow oleju napedowego. Przyczyna byl korek, ktory nie odpowietrzal baku. Dodam, ze sprawny plywak od 1.6TDCI, 1.8TDCI i 2.0TDCI w foce pokazuje od 8-10 do 206-208 ohm. Jezeli macie problem ze wskazaniami paliwa to zaczynamy -> TEST WSKAZKOWEK ZEGARA -> OGLEDZINY BAKU -> POMIARY OPORU NA WYJSCIU PŁYWAKA. A na koniec KOREK. TYLKO ON I RURKA odpowietrzenia, ktora idzie do wlewu sa odpowiedzialne za zle odpowietrzenie baku. Innych opcji nie ma. U mnie okazal sie korek, ktory po naprawie w dniu dzisiejszym musze wymienic, lub po prostu wkladac nie dokrecajac zbyt mocno. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez the2l ; 27-01-2022 o 20:38
the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2023, 16:01   #35
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Fałszywe wskazania poziomu paliwa po wymianie pompy paliwa

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przeszukałem forum odnośnie tego problemu, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi czy wskazówki, jak to dziadostwo naprawić. Chyba że źle szukałem to mnie poprawcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam problem ze wskaźnikiem paliwa po wymianie pompy paliwa (cały koszyk). Pacjent 1.6 PB 100 km (z LPG, ale to raczej nie ma znaczenia w tym przypadku). Na początku strasznie wolno podchodziła wskazówka, gdy zatankowałem pół baku. Minął chyba cały dzień zanim prawidłowo zaczęła pokazywać. Tydzień temu zatankowałem jakieś 10 litrów, żeby sprawdzić, czy coś się ruszy. Ani trochę nie skoczyła, ale podczas jazdy wskazówka potrafi się ruszać po 2 mm w lewo albo prawo.

Dzisiaj podjąłem dwie próby „naprawcze”: odpiąłem akumulator na godzinę (blendy same siem skasujom) i nie dało to absolutnie nic. Komputer jak i wskazówka nadal stoi dęba przy połowie.

No i mała kuriozalna sytuacja z dzisiaj. Postanowiłem zatankować do pełna, żeby może jakoś pobudzić pływak. Owszem, wskazówka ruszyła, ale teraz zaczęła pokazywać około 1/4 baku 🤣 pomimo wlania 40 litrów paliwa.

Ja już zgłupiałem. Przejadę 300 km na samej benzynie i zobaczymy, czy zdarzy się jakiś cud. Niemniej, jak ktoś ma jakieś sugestie jak to zwalczyć to zapraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2023, 17:35   #36
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,542
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Na komputer z nim i sprawdzić czy wskazania są tożsame z licznikowymi.

Albo licznik kłamie, albo pływak w baku jest uszkodzony (przegięty). Pewnie to drugie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2023, 09:28   #37
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na komputer z nim i sprawdzić czy wskazania są tożsame z licznikowymi.

Albo licznik kłamie, albo pływak w baku jest uszkodzony (przegięty). Pewnie to drugie.
To jest w ogóle możliwe, żeby pływał działał wadliwie świeżo po zamontowaniu? Mechanik sugeruje, żeby całą pompę reklamować, ale na moje to totalnie bez sensu
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2023, 09:49   #38
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,542
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Skoro wiesz lepiej.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temat do zdiagnozowania w kilkanaście minut ciągnie się prawie tydzień.... to zastanawiaj się dalej.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2023, 13:56   #39
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro wiesz lepiej.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temat do zdiagnozowania w kilkanaście minut ciągnie się prawie tydzień.... to zastanawiaj się dalej.
Kilkanaście minut? W tyle nie ściągnę pełnego baku paliwa, najpierw chcę wyjechać to paliwo żeby zostało ok. 5 litrów (co potrwa około 3 tygodni, bo obecnie nie jeżdżę dużych dystansów), a do mechanika też się nie dostanę ot tak. Chyba że masz jakieś ciekawsze rozwiązanie, żebym to zrobił pod swoim domem? Kompa nie podpinałem, ale wszedłem w tryb serwisowy, to komputer pokładowy pokazuje tyle procent, ile jest wg wskaźnika.

Zwykła aplikacja Car Scanner wyłapie ewentualny problem ze wskaźnikiem?
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2023, 14:05   #40
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,542
Domyślnie Odp: Złe wskazania poziomu paliwa

Nie cytuj całych postów zwłaszcza, gdy odpowiadasz bezpośrednio na nie.

Napisałem co zrobić i jak oraz ile czasu powinno to zająć.

Proste jak wizyta u lekarza, niby potrafisz zrobić te same czynności co lekarz, a jednak chodzisz do niego na badanie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.