Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2008, 21:48   #41
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Osobiście skierowałbym się ku 2.0TDCI bo najmocniejszy a ta wyższa moc czasem się przydaje i pozytywnie wpływa na samopoczucie (mniej stresu przy wyprzedzaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wiem co mówię). A z pozostałych dwóch raczej 1.8 TDCI (bo trochę mocniejszy - niewiele ale zawsze) mimo że może trochę więcej palić (jakiś litr z tego co czytam) bo to starsza konstrukcja. 1.6 TDCI tylko i wyłącznie w przypadku kiedy liczyłbym każdą złotówkę - mało pali i pewnie relatywnie tani w zakupie.

Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2008, 06:32   #42
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

[quote="Marklux"]
Ja własnie chce takiego kupić i równiez z Niemiec,i własnie się zastanawiam bo z tego co czytam to wychodzi na to że od tych diesli lepsze są nawet chyba silniki w polonezach ;((
Jak twoje wrażenia ??
Moje wrażenia? hmmm, Pali rzeczywiście mało, chociaż ja nie szaleję, przyśpieszenie ma dobre, praktycznie na każdym biegu, w zakrętach idzie jak po szynach, cicho wewnątrz i jeszcze sporo zalet. Czyli to co najważniejsze jest OK. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Denerwują pierdoły, wady, które można wyeliminować na etapie produkcji prawie bez nakładów. Np. klima nie ma kontrolki, tylko napis na wyświetlaczu, w czasie jazdy niewidoczny, szczególnie w okularach przeciwsłonecznych, to samo z wyświetlaczem na tablicy przyrządów, małe, niewidoczne cyferki. Centralny zamek woła o pomstę do nieba, to szczyt arogancji ze strony producenta. Duży podłokietnik ze schowkiem na gumę do żucia. Welur kiepskiej jakości, nawet w porównaniu do Opla. Fotel dla mnie za wąski, lubię wygodę. Ciągle uchlapana tylna szyba (w 5d), a wycieraczka za krótka. Brak możliwości sprawdzenia poziomu płynu do spryskiwaczy. Dywaniki oryginalne szmaciane i gumowe dla kierowcy za krótkie, nie sięgają pod pedały, nie chronią nadkola. I jeszcze raz c.z. Strasznie mnie wk... bo zamykam auto, a praktycznie po chwili jest otwarte, jeżeli to wada zamka to przecież wymiana na nowy nic nie da, chyba na rok.
Dlatego nie wiem czy jestem z tego auta zadowolony. Z silnika raczej tak, chociaż przerażją mnie posty o kosztach naprawy, z własności jezdnych też. A co do reszty?
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2008, 21:18   #43
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Cytat:
Napisał Stasiu47
Moje wrażenia? hmmm, Pali rzeczywiście mało, chociaż ja nie szaleję, przyśpieszenie ma dobre, praktycznie na każdym biegu, w zakrętach idzie jak po szynach, cicho wewnątrz i jeszcze sporo zalet. Czyli to co najważniejsze jest OK.
Potwierdzam ;]

Cytat:
Napisał Stasiu47
Centralny zamek woła o pomstę do nieba, to szczyt arogancji ze strony producenta.
Mnie wkurza w centralnym to ze nie sygnalizuje w zaden sposob przy zamykaniu samochodu, trzeba sie wsluchiwac czy silowniki ruszyly. Da sie to jakos poprawic?

Cytat:
Napisał Stasiu47
Duży podłokietnik ze schowkiem na gumę do żucia.
Fakt, schowkow bardzo malo, ale ten przed pasazerem jest meeega pojemny

Cytat:
Napisał Stasiu47
Brak możliwości sprawdzenia poziomu płynu do spryskiwaczy
Dziwne... ja mam wersje Titanium czyli powinna byc ubozsza a mam elektroniczny czujnik poziomu plynu spryskiwaczy, jak jest maly dostaje info na kompie

Cytat:
Napisał Stasiu47
Dlatego nie wiem czy jestem z tego auta zadowolony. Z silnika raczej tak, chociaż przerażją mnie posty o kosztach naprawy, z własności jezdnych też. A co do reszty?
Ja jestem baaaardzo zadowolony. 2.0 TDCI, 6 biegow i wersja Titanium (tylko na rynek zachodni) jest super.
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 08:47   #44
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Witam wszystkich pierwszy raz.
Kupiłem swojego 2.0 TDCi we wrześniu. Ma aktualnie przejechane 160000 km. Dynamika rewelacyjna. 200 km/h też bez większych problemów osiąga. W trasie spala ~6 l ale niestety w mieście 8-8,5 l. Po mojej poprzedniej Astrze G 1.7 DTI (5,5 po mieście) jestem lekko załamany. Wiem, że nie ma co porównywać ale po kieszenie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że staram się jeździć raczej oszczędnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy mam coś nie tak, czy to norma?
Jak palą Wasze 2.0 TDCi w mieście?
I drugie pytanie: Czy Wy też musicie kręcić rozrusznikiem 3-4 sekundy żeby uruchomić silnik obojętnie ciepły, czy zimny?
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 21:32   #45
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Cytat:
Napisał Vosh
Witam wszystkich pierwszy raz.
Kupiłem swojego 2.0 TDCi we wrześniu. Ma aktualnie przejechane 160000 km. Dynamika rewelacyjna. 200 km/h też bez większych problemów osiąga. W trasie spala ~6 l ale niestety w mieście 8-8,5 l. Po mojej poprzedniej Astrze G 1.7 DTI (5,5 po mieście) jestem lekko załamany. Wiem, że nie ma co porównywać ale po kieszenie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że staram się jeździć raczej oszczędnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy mam coś nie tak, czy to norma?
Jak palą Wasze 2.0 TDCi w mieście?
I drugie pytanie: Czy Wy też musicie kręcić rozrusznikiem 3-4 sekundy żeby uruchomić silnik obojętnie ciepły, czy zimny?
wg mnie coś masz nie tak. Owszem w trasie spala koło 6, ale w miescie to raczej 7,5 max.
Kręcenie rozrusznikiem też od razu chwyta tj. na pewno ponizej 1 sek.
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 21:36   #46
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Cytat:
Napisał Vosh
Witam wszystkich pierwszy raz.
Kupiłem swojego 2.0 TDCi we wrześniu. Ma aktualnie przejechane 160000 km. Dynamika rewelacyjna. 200 km/h też bez większych problemów osiąga. W trasie spala ~6 l ale niestety w mieście 8-8,5 l. Po mojej poprzedniej Astrze G 1.7 DTI (5,5 po mieście) jestem lekko załamany. Wiem, że nie ma co porównywać ale po kieszenie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że staram się jeździć raczej oszczędnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy mam coś nie tak, czy to norma?
Jak palą Wasze 2.0 TDCi w mieście?
Moj 2.0TDCi nie pali wiecej jak 7,5l. Jazda w warszawskich korkach a jak sie juz z nich wydostane to jezdze dynamicznie.

Cytat:
Napisał Vosh
I drugie pytanie: Czy Wy też musicie kręcić rozrusznikiem 3-4 sekundy żeby uruchomić silnik obojętnie ciepły, czy zimny?
Moj pali od razu, nawet przy ujemnych temperaturach, ale ma przejechane niecale 50tys km.
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 21:53   #47
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Ano właśnie. Co może być nie tak? Z odpalaniem troszkę przesadziłem - dziś mierzyłem i wyszło ~2 sekundy. Bez znaczenia, jak długo zagrzeję świece. Wydaje mi się, że i tak za długo. Akumulator jest ok, rozrusznik ponoć też. Nie widzę, żeby kopcił. Moc jest. Gdzie szukać przyczyny długiego odpalania i chyba jednak nadmiernego zużycia paliwa? Jest jeszcze coś, co mnie niepokoi. Równa droga, włączam dwójkę i chcę jechać bez gazu, na wolnych obrotach - nie da rady, bo silnik zaczyna szarpać i muszę albo dodać gazu albo wysprzęglić. Na jedynce bez gazu jedzie jako tako. To normalne w tym modelu?
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2008, 20:24   #48
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Witam. Dyskusja chyba trochę odbiegać zaczyna od tematu. Pozwolę sobie na kilka uwag dotyczących wtryskiwaczy w FFII. W silnikach 1,6 TDCI mamy wtryskiwacze Bosch. W silnikach 1,8 oraz 2,0 pompy są firmy Siemens, wtryskiwacze nie wiem i proszę o pewne informacje co jest tam zamontowane. W jednym z pierwszych postów ktoś negatywnie wypowiadał się o wtryskiwaczach Delphi. Moim zdaniem jeśli chodzi o system CR są one w przypadku awarii obecnie najbardziej "przyjazne" dla właściciela samochodu: 1. Siemens i Denso - brak technologii naprawy i części zamiennych, w przypadku zużycia konieczna wymiana 2. Bosch - uszkodzenie przelewów bardzo często kończy się konieczności wymiany wtrysków, brak technologii naprawy 3. Delphi - jeśli wtryskiwacz nie zostanie potraktowany jak pierścień przez Froda to w 100% można je naprawić. Inna kwestia to trwałość... ale naprawiając i rozmawiając z użytkownikami uważam, że jest porównywalna dla wszystkich typów. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 11:08   #49
szamo
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

A co powoduje, ze wtryskiwacze sie psuja? Tylko jakosc paliwa, czy moze jakies inne czynniki? Jakie skladniki paliwa sa najgrozniejsze dla wtryskiwaczy? A moze one poprostu sa projektowane na dana ilosc kilometrow np. 100tys, a jak ktos przejedzie wiecej to ma szczescie? W jaki sposob rozpoznac, ze mamy problem z wtryskiwaczami i czy trzeba wymieniac od razu wszystkie jak sie ktorys popsuje?
szamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 20:51   #50
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Re: Jaki silnik Diestla w focusie

Przepraszam, że nie odpowiadałem wcześniej ale nawał zajęć i brak wenny twórczej... Są dwa podstawowe czynniki: jakość paliwa i filtry, które powinny być jak najlepszej jakości i wymieniane w terminie. Zanieczyszczenia mechaniczne mogą zniszczyć wtryskiwacz po jednym tankowaniu!!! Inne czynniki np. styl jazdy są marginalne. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.