Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2016, 09:19   #41
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Cytat:
Napisał forestit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie powinno być odpowiednie?
Czy da sie je jakoś programowo podnieś?
Nie wiem na 100 procent, podczas kręcenia chyba 350 barów, na wolnych obrotach 250.
Ten kto ma tester IDS-a, wie jakie powinno być ciśnienie.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 20:20   #42
forestit
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 07-08-2015
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Witam pozwolę odkopać nieco temat ponieważ znowu mam problem z autkiem ood remontu zrobiłem nim 7tyskm chodzilo i chodzi bardzo dobrze... od pewnego czasu jednak zauważyłem ze podczas porannego odpalania po długim postoju auto puszcza lekkiego bialo niebieskiego dymka przez okolo 2s.. Tydzień temu podczas jazdy zauważyłem ze podczas przyspieszania pościło znowu dyma tylko dłuższego i powyżej 2tys obrotów ale po chwili znowu sytuacja sie uspokoiła.. zajechałem na miejsce rozładunku autko chodziło 15-20minut na wolnych obrotach wsiadam przegazowywuje do około 2.5tys obrotów parę razy ale nic nie puszcza... Wyjeżdżam i znowu pod obciążeniem puszcza dyma biało szarego nie za gęstego ale jednak...Sytuacja znowu się uspokoiła i tak aż do domu 70km nie działo się nic. Dzisiaj znowu taka sama sytuacja po około 40km drogi redukuję bieg wciskam gaz a samochód puszcza dyma i po chwili przestaje. Dojechałem na miejsce załadunku załadowałem towar odpalam nic nie kopci ale wyjeżdżając pod lekka górkę znowu podkopcił chwilę pod obciążeniem i przestał... Z moich obserwacji wynika że zazwyczaj dzieje sie to pod obciążeniem od 2 tys obrotów. Jakieś pomysły co to może być? zapach dymu jest nijaki....
forestit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 08:50   #43
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Dwusekundowy dymek to nie jest nic groźnego. Gorzej gdy dymi w sposób ciągły. Ja bym raczej się tym nie przejmował.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 09:44   #44
forestit
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 07-08-2015
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Mechanik co robil to auto jest w szpitalu. Po rozmowie telefonicznej mowi ze moze turbo puszcza olej. I po nocy puszcza dyma. Tak samo jak jedzie sie ponizej 2000obrotow turbo nie dziala olej sie zbiera i jak turbina ruszy z moca to wdmuc***e olej do komory spalania i dlatego ten dym czasami bialy. Auto ma moc nie grzeje sie. Mowil zeby zobaczyc czy jest olej w odmie i wezach turba. W odmie nie wiele jest a do turbo nie patrzalen bo nie mam mozliwosci narazie.
forestit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 12:40   #45
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Cytat:
Napisał forestit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak samo jak jedzie sie ponizej 2000obrotow turbo nie dziala
No... nie.Turbo działa już na wolnych obrotach silnika, ma wtedy stosunkowo niskie obroty rzędu 16.000 i ledwo co pompuje. Ale przy 2 tysiącach obrotów silnika osiąga on - przy mocnym depnięciu - maksymalny moment obrotowy, jest także wtedy największa dawka wtrysku, a turbina osiąga maksymalną wydajność pompowania i zbliżone do maksymalnych obroty rzędu 160.000. Dlatego wtedy właśnie zaczyna działać zmienna geometria łopatek w turbinie, aby przy dalszym zwiększaniu mocy silnika i energii spalin, turbina nie weszła na jakieś kosmiczne obroty. Jej limit obrotów w tym silniku to 160.000.

Nota bene w nowym silniku 2,0 EcoBlue turbina osiąga... 240.000 obrotów, ale wykonana jest ze specjalnych "kosmicznych" materiałów.

Olej może się zbierać w dolocie z turbiny (bo pracuje) lub odmy - na wolnych obrotach, przy depnięciu jest porywany do silnika - mechanik może mieć rację.
Odma może mieć uszkodzony separator oleju, mgła olejowa przelatuje wtedy do dolotu i przy słabym przepływie powietrza (wolne obroty) skrapla się na ściankach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-11-2016 o 16:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 17:38   #46
forestit
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 07-08-2015
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Obserwowałem auto przez kolejne kilometry lecz nie było ich zbyt wiele z moich obserwacji wynika ze auto puszcza dyma białego zaraz po odpaleniu przez chwilkę a później dopiero jak się zagrzeje i tez tylko w tedy jak dam mu w "palnik" przy wyprzedzaniu lub przy rozpędzaniu lecz nie jest to ciągły dym tylko chwilowy co jakiś czas występujący.
forestit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 17:51   #47
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Cytat:
Napisał forestit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lecz nie jest to ciągły dym tylko chwilowy co jakiś czas występujący.
Życzę ci z dobrego serca - obyś tylko takie problemy miał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 18:02   #48
forestit
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 07-08-2015
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Wole dmuchać na zimne już po tym jak cały silnik był remontowany .
forestit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.