Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2013, 22:03   #41
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

kontynuując temat....
Zaczęło mi strasznie buczeć przy kręceniu kierownicą na sam koniec jazdy, przy parkowaniu. Tak nagle, bez wcześniejszych objawów. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu to samo. Nie kręciłem już zbyt wiele.
Spojrzałem w zbiorniczek bo pomyślałem, że mam jakiś wyciek i zaciera się pompa, a w zbiorniczku pełno i piana na wierzchu...

więc tak...
zabrałem się za naprawę sam po przeczytaniu postu, że zestaw naprawczy do pompy wspomagania kosztuje tylko 12zł za łożysko i po 7zł za dwa uszczelnienia.
forumowicz mondeonik
Cytat:
łożysko w pompie 6202 a simering 15x24x6
Cytat:
Koszt naprawy:
łożysko - 12 zł
simering - 2 x 7 zł razem 14 zł
olej ATF 22 zł
do tego dwa popołudnia i jeden zbity palec.
pompę wody razem z pompa wspomagania wymontowałem dzięki uprzejmości kolegi, który zaoferował garaż. Jutro zamówię łożysko i uszczelnienia i mam nadzieję, że przyniesie to efekt. Olej był już czarny, zaleje nowy. Pasek spękany, dam nowy, napinacz i rolka żyją - zostawię to co jest. Pompy chodzą swobodnie, ale jest wyczuwalny lekki luz. Jutro rozłożę na części pierwsze i będę wiedział więcej. Mam tylko pytanie co do tej nakrętki po stronie ciśnieniowej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chodzi o to że początkowo myślałem, że jest to jeden element, ale okazało się, że jednak nie. To ma tak chodzić i luźno się obracać?
wycieku przy tym nie było, nie wiem jak będzie jak złożę całość...

Nie mogłem rozkręcić tych dwóch elementów - jest sens to robić?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 15-05-2013 o 22:46
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 23:07   #42
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

zauwazylem ze delikatnie cieknie mi z tego weżyka i ani go odkrecic ani dokrecic ...ktos ma jakies pomysly jak uszczelnic to cos:\..
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 23:22   #43
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

pozostaje chyba tylko [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z tego co czytam to jest jakiś jednorazowy zacisk...
jak się go założy to już nie skacze tak łatwo jak tu?: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jak rozkręcić te nakrętki? ps. klucze 18 i 22 chyba
mi się nie udało zrobić tego w rękach dwoma kluczami
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 01:34   #44
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

kolego ja przerabiałem opcje wymiany nakrętki i to nie bardzo jest możliwe...

ty wykręciłeś część która jest jakby na stałe (należy do pompy) a co do luzu to na tej rurce to jest takie luźne fabrycznie tylko pytanie czy przy tym odkręcaniu to uszczelnienie wewnątrz nie zostało uszkodzone... u mnie ciekło więc wsadziłem między te 2 elementy (co ty masz nie rozkręcone) podkładkę miedzianą i skręciłem i od tego czasu wkońcu spokój
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 08:06   #45
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

dokladnie gdzie ta podkladke wsadziles ? w ta rurke co luzy ma ?


nie idzie tej nakretki wcale ruszyc...

Ostatnio edytowane przez wezyr248 ; 16-05-2013 o 08:08
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 15:17   #46
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

kontynuując temat - nakrętki nie udało mi się ruszyć, właściwie to taka śruba w śrubie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u lokalnego forda 65zł kosztuje ta mniejsza w którą wchodzi przewód ciśnieniowy. Ma teflonowy (chyba) o-ring na zewnątrz i jakieś uszczelnienia wewnątrz na ten cienki przewód ciśnieniowy.
dokupiłem też nowy oring na tą dużą śrubę - 1zł w sklepie który pokazuje trochę niżej.

Rozkręciłem dzisiaj zespół pomp. Widać, że pompa wody już podciekała trochę więc ją całą wymieniam na nową. Zaraz zatarłoby się od oporów łożysko i zjechało połączenie wieloklinowe wałków na drobny mak. 200zł u lokalnego forda za Dolz'a... 160zł za jakąś najtańszą. Zamówiłem Dolz'a - ponoć montują i nikt nie wraca.

Uroczyście oświadczam, że nie jest możliwe przemieszanie się płynu do wspomagania z płynem chłodniczym i na odwrót, bo czytałem też takie tematy na forum, że jeden drugiemu wciskał, że płyn wspomagania spierdziela do chłodzenia...
Na połączeniu obu pomp nie ma uszczelnienia, a odlew obudowy wspomagania ma przerwę w dolnej części. Jakikolwiek wyciek przy wałku kończy się zatem kałużą na parkingu.

Rozłożyłem też moją pompę wody, ale uszczelnienie jest nie do zdobycia - tak samo jak łożysko, zresztą zerknijcie sami. Trudno byłoby też ściągnąć wirnik bo łożysko i uszczelnienie raczej schodzi tą właśnie drogą
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



OK, pompa wspomagania - uszczelnienie wałka da się zdobyć. Tak jak pisał poprzednik są takie od VW Bora/Golf od skrzyni biegów bodajże po około 7zł za sztukę. Mają wymiary 15x24x6 i różnią się trochę budową od oryginałów, zdemontowane mają wymiary 15x24x7. Ja znalazłem sklep z oringami i innymi uszczelnieniami i gościu dobrał mi coś najbardziej budową zbliżonego do tego co tam oryginalnie siedziało. Za dwie sztuki 18zł.
tu jego namiary: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po rozpołowieniu pompy widać trójwarstwową uszczelkę - też trudna do zdobycia, więc wycinam sam nową. Zółta warstwa sparciała - tędy mi najprawdopodobniej przeciekało...
To materiał z którego wycinam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] koszt 1zł

Trochę zdjęć pompy wspomagania.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CDN
ps. ma ktoś jakieś sugestie, podpowiedzi, rady?

Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 25-11-2013 o 20:43
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 22:27   #47
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

no więc dzień następny - uszczelka wycięta, simeringi i łożysko założone. Pompa wspomagania złożona. Pompa wody dokręcona.
Tak wygląda stare łożysko: (miało już lekkie, nierównomierne opory toczenia, brak luzu wzdłużnego i poprzecznego)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nowe łożysko:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Simeringi: (po prawej oryginalne, to nowe też ma taką sprężynkę tylko schowana jest pod metalowym kołnierzem. Uszczelnienie jest właśnie tam gdzie sprężynka. Stare ma tzw. wąs pyłowy, nowe nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale umieszczone są w takich miejscach, że musiałoby się dobrze kurzyć żeby coś tam doszło - jeden simering jest miedzy obudową a łożyskiem - brak szans na kurz. Drugi simering jest między obudową pompy olejowej a obudową wodnej - szanse na kurz też nikłe - otwory "drenażowe" dodatkowo "przytkane" smarem wysokotemperaturowym)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otwór drenażowy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pompa wspomagania złożona "do kupy":
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pompa wody: (dostaje się tylko ten aluminiowy element z wirnikiem - część plastikową trzeba przełożyć ze starej - no i oczywiście termostat też ze starej)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Całość: (Pompa miała datę 28.05.2002)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji wyczyściłem EGR i kolektor dolotowy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wymieniłem też pasek napędowy pomp -20zł
2 litry płynu wspomagania -70zł
Litr na przepłukanie układu - drugi na jego zalanie.
Przepłukać układ jest prosto - wężyk powrotny ze zbiorniczka do butelki i heja kręcić kierownicą lewo/prawo na włączonym silniku. Przydają się dwie osoby i tu wielkie podziękowanie dla kumpla za garaż i cierpliwość. Oczywiście zawartość zbiorniczka należy spuścić, zaślepić w nim otwór i dolewać na bieżąco nowego płynu aż zacznie wylatywać czysta malina z powrotu.
Pompa chodzi cichutko, w zasadzie to jej nie słychać, ale przy jej zalewaniu przed uruchomieniem silnika zapomniałem włożyć ten "zaworek" ze sprężyną więc wspomaganie nie wróciło, ale z popy już nie cieknie, a układ przepłukany. Jutro dzień ostatni - mam nadzieje - odkręcenie śruby - tej dużej na klucz 22 i włożenie brakującej części....
Się okaże...

CDN
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 01:23   #48
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

dzięki za tą obszerną fotorelacje z opisami 5+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
napewno wielu osobą się przyda
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 09:16   #49
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

OK, włożyłem zaworek do pompy pod śrubę 22.
Wszystko działa od pierwszego włożenia. Pompa już na mnie nie warczy, sraczka olejem ustała, w zbiorniczku nie ma piany, kolorek malina. Mam nadzieje, że jak najdłużej mi to posłuży.
Można otwierać biznes z regeneracją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumowując regeneracje za 4dychy:
łożysko: -20zł
dwa simeringi: -18zł
uszczelka: -1zł
o-ring na śrubę 22: -1zł

Mogę się założyć, że "regeneratorzy" - Ci po około 300 mają 2,5stówy za godzinę roboty i robią tyle co ja...

ps. mile widziane uwagi
ps2. mogę podjąć się regeneracji za połowę ceny regeneratorów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps3. dla tych trochę technicznych kawa na ławe, ku potomności, pozdro

jak wymienić olej i przepłukać instalację wspomagania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 19-05-2013 o 21:33 Powód: instrukcja jak wymienić olej i przepłukać instalację wspomagania
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 10:01   #50
Rafti
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo mk5 ST-Line
Silnik: 2.0 Ecoboost 240
Rocznik: 2016
Postów: 63
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Wow szkoda ze szybciej nie napisales bo 3 miesiace temu musialem dac do regeneracji i wzieli 600 za wszystko i regeneracje i wlozenie wyjecie plyny i takie tam ... Z drugiej strony mial bym do ciebie daleko bo 500 km z gdanska ale no nic. ogolnie dobra robota fajnie ci to wyszlo ^^
Rafti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.