Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2018, 16:24   #41
Lukimaster
ford::average
 
Avatar Lukimaster
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: CCH
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora w samochodzie start-stop

Wyłączam przyciskiem. A pytanie zadałem czysto teoretycznie. Dziękują za jakże ożywioną dyskusję. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lukimaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 20:12   #42
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora w samochodzie start-stop

Cytat:
Napisał Lukimaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Nie ukrywam, że bardzo mnie on irytuje i mam nawyk go wyłączania przed ruszeniem.
Witam

System Auto Start Stop mnie wkurzał i kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyłączył mi to na stałe

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 07:38   #43
stevenbt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora w samochodzie start-stop

Witam, do czego właściwie służy BMS? Co się stanie jak po wymianie aku go nie zresetujemy? Ja akurat mam wymieniony aku na zwykły a mam system start-stop, który obecnie w ogóle nie działa i szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to , tylko zastanawiam się czy robić ten reset czy lepiej zostawić tak jak jest... żadne komunikaty nie wyskakują.
Czy jest możliwość programowego wyłączenia smart charging żeby zwykły aku dłużej pociągnął?
stevenbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 23:33   #44
Lukimaster
ford::average
 
Avatar Lukimaster
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: CCH
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 75
Domyślnie Re: Wymiana akumulatora w samochodzie start-stop

Aku wymieniłem na Vartę 65 Ah. Niestety nie udało mi się zrestować BMS mimo iż postępowałem jak w filmiku. Nic się nie dzieje.
Po wymianie aku wrócił do życia start-stop (przy słabym aku nie wyłaczał silnika). Co ciekawe lampka kontrolna na akumulatorze wskazywała kolorem zielonym, że jest ok.
Lukimaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 18:45   #45
stevenbt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora w samochodzie start-stop

Cytat:
Napisał cotozanick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamietasz ze jak rozpedzasz auto to alternator nie laduje i caly prad brany jest z aku? Kiedy sie juz rozpedzisz i ujmiesz noge gazu wtedy alternator sadzi na fulla - i tu mamy ciagle ladowanie rozladowywanie baterii z wylaczonym start/stop. Mylicie sie myslac ze wylaczenie start stop oszczedzi baterie. Cykle ciaglego ladowania i rozladowywania sa niezalezne od start stop. Smart charging to oddzielny system ktory tak jak i start stop wymusza uzywanie baterii ktora zniesie wspomniane cykle.
Chciałem sprawdzić to co napisałeś w moim samochodzie który ma system start-stop, wiec przy odpalaniu wszedłem w menu serwisowe,ustawiłem na battery i pojechałem, przez pierwsze około 5min jazdy ładowanie wynosiło ~14V, później spadło do ~13,5 i tak juz zostało, niezależnie czy hamowałem, przyspieszałem, ruszałem ciągle trzymało tak samo... Więc czy nie mam smart charging? czy nie działa? Czy może wskazania komputera są niepradziwe?
stevenbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 17:43   #46
cotozanick
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2017
Model: c-max
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora w samochodzie start-stop

Nie wiem skad te roznice. U mnie widac jak skacze 12 do prawie 15. Jak znajde chwile to postaram sie o logi bedzie mozna porownywac.
cotozanick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 22:28   #47
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6

Cześć, odgrzeję trochę kotleta.

Miałem wymieniany aku 17 mcy temu. Po wymianie rozrządu u mechanika (auto stało kilka dni) odebrałem samochód i od razu po odpaleniu system dezaktywował start stop - podświetlony przycisk start stop (żadnego komunikatu na desce). Po weryfikacji u tego samego mechanika dowiedziałdm się że trzeba wymienić aku. Był jeszcze na gwarancji, a wymieniałem go u tego samego mechanika - to wymienili mi na nowy (data produkcji kwiecień 2018 ).
Nie resetowali BMS ani za pierwszym razem ani teraz...
Zrobiłem to dzisiaj po przeczytaniu posta (na podstawie filmiku, który udostępniliście - dzięki!).
Problem w tym, że znowu po 1dniu od wymiany (przejechałem jakieś 70km) znowu system dezaktywuje start stop...

Badałem napięcie multimetrem. Wyłączony silnik - Aku 12.46
Włączony silnik 13.6 pod obciążeniem klima światła ogrzewanie spadło do 12.60 i tak trzymało. Po wyłączeniu wszystkich bajerów - tak zostało 12.60.
W trybie serwisowym pokazuje 12.00 ...

W jednym z artykułów przeczytałem to co poniżej:

"Multimetr przyda się do sprawdzenia napięcia ładowania przy pracującym silniku – optymalne dla akumulatora wynosi 13,8-14,4 V, przy czym w autach z układem odzyskiwania energii i akumulatorem AGM multimetr niewiele nam powie – napięcie ładowania jest stale dostosowywane do warunków pracy silnika i stanu akumulatora – może się wahać."

Chciałem sprawdzić czy Aku jest podładowane i czy ewentualnie nie mam problemu z alternatorem ale wychodzi na to że multimetr mi się tutaj nie przyda... ?

Poradzicie coś czy fragment artykułu to bujda?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez arturek ; 20-11-2019 o 10:32
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 07:07   #48
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6

Cześć, jak u Ciebie wyszedł temat z aku/alternatorem ?
Cytat:
Napisał grzechu913 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po nocy jak zrobie pomiar napiecia,tez jest ok 12,3-12,4 V ,krotkie odcinki i automatyka grzania szyb robi swoje,jak narazie nie ma problemu ,ale czas pokaże.

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 07:18   #49
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6

Zalezy gdzie jezdzisz, w jakich warunkach. Przed wszystkimi swietymi w duzej aglomeracji rozsadnie deaktywowac start/stop.
Akumulator jaki by nie byl = alternator go w miescie nie doladuje do max mozliwosci. /miasto, bez urazy nazwijmy wojewodzkie/. Stad np: bosh daje nalepke w pewnej serii swych akumulatorow , informujaca ze napiecie trzyma min12 V./mam taki 3 lata i zawsze rozrusznik kreci/ a wskazuje czesto rzeczone 12V, lub 12,5.

alternator duze ubytki doladuje na dlugiej trasie najlepiej autostradowej. Pozostaje podlaczyc na noc pod prostownik i tyle....

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 01-11-2018 o 07:22
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 07:20   #50
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: akumulator do start/stop ecoboost 1.6

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalezy gdzie jezdzisz, w jakich warunkach. Przed wszystkimi swietymi w duzej aglomeracji rozsadnie deaktywowac start/stop.
Akumulator jaki by nie byl = alternator go w miescie nie doladuje do max mozliwosci. /miasto, bez urazy nazwijmy wojewodzkie/. Stad np: bosh daje nalepke w pewnej serii swych akumulatorow , informujaca ze napiecie trzyma min12 V.

alternator duze ubytki doladuje na dlugiej spokojnej trasie najlepiej autostradowej. Pozostaje podlaczyc na noc pod prostownik i tyle....
Tylko pytanie co z tym napięciem podczas pracy i obciążenia? Chodzi mi głównie o to żeby wykluczyć alternator bądź regulator napięcia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.