Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2013, 20:02   #661
tomaszwi
ford::average
 
Avatar tomaszwi
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Inne + Mustang VI cabrio
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 69
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witajcie, mam ELM327 1.4b i chciałem sprawdzic programem Forscan 2.1.9beta swojego galaxy 08'. Po włączniu programu ELm zostaje znaleziony, jednak mam konunikat : NIE MOZNA ZIDENTYFIKOWAC POAJZDU. SKONTAKTUJ SIE Z AUTOREM. Dodam że nie mam przełącznika w elm, gdyż nie zamierzam nic dodawać do konfiguracji elektr.

tomaszwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 22:08   #662
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

z tego co pamiętam podczas połączenia Forscan 2.1.9. pyta czy mam focusa czy focusa c-max, wiec galaxy chyba jest nie obsługiwany przez tą wersję

sprawdź z jakąś starszą wersją np 1.3.9
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 22:18   #663
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Forscan obsługuje każdego współczesnego Forda
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 10:41   #664
aksokol
ford::average
 
Avatar aksokol
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Jelenia Góra okolice
Model: Focus MK2 FL Silver X
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał kielich89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest to normalne, że po włączeniu systemu DDS w FF2FL wyskakuje komunikat o wyłączonym systemie ABS?
Nie
Cytat:
Napisał kielich89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(co chyba potwierdza właśnie pierwsza lista)
Tak
Cytat:
Napisał kielich89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowe doświadczenie którym mogę się podzielić po zaprogramowaniu wszystkiego zrobiłem sobie 5km przejażdżki z obniżonym do połowy ciśnieniem w przednim lewym kole i niestety nic nie wyskoczyło.
A przed obniżeniem powietrza do połowy zrobiłeś nastawienie ciśnienia w oponach?
U mnie zadziałało jak mi przebiło oponę i zeszło powietrze.
Cytat:
Napisał kielich89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak swoją drogą co oznaczają dokładnie wszystkie funkcje w tej zakładce procedur BCM?
Tu niech się wypowiedzą fachowcy.
Mayak może Ty?
__________________
Była Hanka 1,4 jest Foczka 1,8 TDCi
Pozdrawiam
Kris

Ostatnio edytowane przez aksokol ; 24-11-2013 o 10:45
aksokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 11:27   #665
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Kielich89, a Ty masz w ogóle ESP? Bylo trochę FF2 FL bez ESP tylko z absem
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 16:14   #666
kielich89
ford::beginner
 
Avatar kielich89
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 115KM TDCi
Rocznik: 11.2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kielich89, a Ty masz w ogóle ESP? Bylo trochę FF2 FL bez ESP tylko z absem
A jak mogę to sprawdzić, żeby mieć pewność?
Myślałem, że ten parametr z BCM'a to oznacza - Software version number: ESP (09.05.2007) poza tym, z ekranu pomiędzy zegarami mam opcję wyłączenia ESP, i kiedy trochę za mocno poszaleję, włącza się coś na styl ESP i informacja na zegarach taki samochodzik z dwiema falami pod nim.
Bo od ABS'u jest oddzielna chyba taka z napisem ABS w kółku lub dwóch.

Cytat:
Napisał aksokol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przed obniżeniem powietrza do połowy zrobiłeś nastawienie ciśnienia w oponach?
Tak oczywiście zrobiłem to.

Teraz jestem po kolejnej próbie, kiedy tamta nie wyszła napełniłem powietrzem obie przednie opony po równo do 2,5 Barów zrobiłem SET->Ciśn. Opon (czy jakoś tak) pojeździłem tak z tydzień i wczoraj podszedłem znów do testu spuściłem powietrze z jednego przedniego koła do ok. 1 Bara i przejechałem ponad 5 km w takim stanie, zakres prędkości od 20 - 110km/h kilka zakrętów i dłuższa prosta. Niestety system nie zareagował.

Cytat:
Napisał aksokol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie zadziałało jak mi przebiło oponę i zeszło powietrze.
Jeżeli to ma działać w momencie kiedy praktycznie wcale nie ma powietrza w kole to szczerze mówiąc ten system jest dla mnie bez większego sensu. Ponieważ przy wczorajszej próbie mając różnicę 1,5 Bara na kołach wyraźnie odczuwalne było ściąganie samochodu z prostego toru jazdy. Dla nawet mało doświadczonego kierowcy jest to raczej wystarczający znak, żeby zainteresować się o co chodzi i spojrzeć na opony bo wizualnie też była różnica widoczna.

Pozdrawiam
RK
kielich89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 16:46   #667
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

No to masz esp
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 17:38   #668
kielich89
ford::beginner
 
Avatar kielich89
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 115KM TDCi
Rocznik: 11.2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Mayak a czy masz jakąś wiedzę na temat tych funkcji w zakładce procedury w BCM?
kielich89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 22:05   #669
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał kielich89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Jeżeli to ma działać w momencie kiedy praktycznie wcale nie ma powietrza w kole to szczerze mówiąc ten system jest dla mnie bez większego sensu. ...
Działa bez wątpienia przy zmniejszeniu ciśnienia mniej więcej o połowę. Dopiero wtedy jak jest zauważalna zmiana obwodu koła - empirycznie można sprawdzić, że wcześniej nie ma jakiegoś istotnego ugięcia opony.

Po aktywacji DDS nie ma prawa być jakichkolwiek problemów z ABSem czy czymkolwiek.

Brak reakcji DDS jest zapewne spowodowany jakimiś starym softem w pompie - trzeba ewentualnie zrobić tabelkę jakie softy na pewno obsługują DDS sprawnie.

Procedury:
1) Standardowy reset (reboot) modułu;
2) Wyzerowanie i inicjacja danych o samochodzie w oparciu o VID-block (w celu dokonania sztuczek ze zmainą C-maxa w FF2 lub Kugę dla uruchomienia DDS);
3) Reset danych o obwodach kół i innych parametrach niezbędnych do działania DDS. Uruchamia procedurę uczenia. Ile trwa procedura - nie wiadomo. Pewnie kilkadziesiąt kilometrów.
4) Tylko dla skrzyni PowerShift - wyłączenie działania czujnika przyspieszenia wzdłużnego na jeden cykl zapłonu (po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy).
5) Tylko dla skrzyni PowerShift - procedura adaptacji czujnika przyspieszenia wzdłużnego;
6) procedura adaptacji czujnika przyspieszenia bocznego
7) procedura adaptacji czujnika obrotu samochodu
8 ) procedura adaptacji czujnika ciśnienia w układzie hamulcowym

Generalnie prawidłowo (zgodnie z instrukcją na ekranie) przeprowadzone procedury kalibracji czujników niczego nie zmieniają - jak coś działało dobrze, to dalej będzie. Wykonanie procedur związane jest z wymianą czujników albo wymuszone zgłoszonymi w module błędami.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCM.jpg (68.4 KB, 151 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-11-2013 o 09:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 00:27   #670
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał tomaszwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forscan 2.1.9beta swojego galaxy 08'. Po włączniu programu ELm zostaje znaleziony, jednak mam konunikat : NIE MOZNA ZIDENTYFIKOWAC POAJZDU. SKONTAKTUJ SIE Z AUTOREM.
To błąd wersji 2.1.9. W wersji 2.1.10 tego błędu już nie będzie, na razie użyj wersji 2.1.8, lub ściągnij nową wersję testową.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.