Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2012, 13:11   #81
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Ale to nie możliwe, ta zielona gumka nie występuje jako część zamienna, i wątpię by komuś udało się ją wyciągnąć w całości, a jak ktoś ma sprawny ten włącznik to już na pewno nie będzie tam grzebał.

Ja wypiąłem wtyczkę od włącznika i solidnie ją zaizolowałem taśmą...

Niby na obiegu zamkniętym zasysa powietrze z pod nóg ale nie wiem czy obieg zamknięty jest całkowity.

Klima i nawiew działa, to najważniejsze...

Chodziło mi po głowie aby te trzy otwory w włączniku zatkać drutem i miejsce uszczelki silikonem zasmarować, stworzyć taki odlew tej uszczelki, ale nie wiem czy to zda egzamin.

Można by próbować dorobić tą uszczelkę, mierząc jej gniazdo szczelinomierzem drutowym, bo suwmiarką tych wymiarów raczej się nie złapie.

Tylko pozostaje pytanie z jakiej gumy ją dorobić by zachowała właściwości przy różnych temperaturach otoczenia.

Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 17:40   #82
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Jak kolega troszkę pogoogluje to znajdzie fotkę gumki.ryszinho bo chyba taki ma nick dorobił to cudo z gumki do mazania.Samej gumki nie dokupisz...
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 22:11   #83
kijanakolo
ford::amateur
 
Avatar kijanakolo
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 12-09-2012
Skąd: wodzisław śląski
Model: mondeo mk2 sedan/limuzyna
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 1998
Postów: 2
Exclamation Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

mam pytanie czy jak zatkam wszystkie trzy wezyki to czy nie narobie wiecej szkód bo tak zrobiłem i działa
MOZE KTOS MI ODPOWIE SŁOWNIE !!!

Ostatnio edytowane przez kijanakolo ; 15-09-2012 o 14:04
kijanakolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 22:34   #84
wojtekdg
ford::advanced
 
Avatar wojtekdg
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: Zagłębie D/G
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 205
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Cytat:
Napisał kijanakolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rarobie wiecej szkud
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
wojtekdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 14:46   #85
kijanakolo
ford::amateur
 
Avatar kijanakolo
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 12-09-2012
Skąd: wodzisław śląski
Model: mondeo mk2 sedan/limuzyna
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

To jak moge czy nie moge tak jezdzic ?
kijanakolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 10:35   #86
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Ponieważ jak wielu posiadaczy Mondeo Mk2 miałem problem z tzw. ZIELONĄ GUMKĄ postanowiłem rozwiązać ten problem. Zamiast kupować całe panele, które i tak po krótkim czasie padają, wykonałem formę i zrobiłem "nasz problem" czyli gumkę, która steruje nawiewami w mondeo. Oczywiście sam przetestowałem swój produkt i gwarantuje powtarzalność i prawidłowe działanie. Moja "zielona gumka" wykonana jest z wysokokauczukowej gumy więc nie ma obawy że zostanie wessana w układ. Cena za sztukę 20 zł. + koszt przesyłki (jakieś 2 zł.). Zainteresowanych kupnem proszę o kontakt.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 20-11-2012 o 06:45
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2012, 12:20   #87
zakator
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam wszystkich, przeczytałem cały wątek i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Sytuacja wygląda następująco, od jakiegoś czasu miałem problem z przekierowaniem nawiewu, wiało tylko na szybę i słychać było syczenie, co jakiś czas zaczynało działać i nawet zdarzyło sie że kilka miesięcy działało. W tym momencie już nie słychać syczenia ale i przekierowanie nawiewu nie działa. Rozebrałem wczoraj konsole do pokrętła i zauważyłem że nie zasysa powietrza czarny przewód ani od strony kierunków nawiewu ani od obiegu zewnętrznego i wewnętrznego, więc zacząłem szukać i sprawdzać. Idąc od serwa po kolei przy serwie delikatnie czuć zasysanie, potem przy trójniku przewodzie od EGR (skąd wychodzi już czarny wężyk do przegrody) tak samo lekko, obok schowka po odpięciu (prawdopodobnie od akumulatora podciśnienia) też czuć że zasysa ale odpinając już drugi przewodzik w tym miejscu który chyba idzie do przełącznika kierunku tam już nie czuć zasysania. Jak zatkałem palcem to wyjście i puściłem to słychać było delikatne syknięcie.
Może ktoś mi pomóc i doradzić co z tym zrobić? Jak okaże się że to ten akumulator to prosił bym o poradę jak go naprawić i wymontować.
Z góry dziękuję i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2012, 12:45   #88
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

u mnie cały problem był zwiazany z gumką sterującą nawiewami. Sprawdź kolego czy u ciebie nie ma tego samego problemu. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji gdzie szukać daj info. W załaczeniu foto jak wyglądał mój problem. "Zielona Gumka" zatkała zupełnie wyloty sterujące.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Nowy-1.jpg (55.2 KB, 490 wyświetleń)
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 08:47   #89
zakator
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Sprawdzę dziś tą gumkę ale myślę że u mnie nie tylko to jest winą ponieważ jak zdejmę wtyczki z obu pokręteł i do kierunku nawiewu i regulacji wewnątrz/zewnatrz to nie zasysa powietrza do czanrego przewodu w żadnej z wtyczek, z tego co napisałem wyżej podciśnienie ginie tak jakby przy takiej puszce do której dochodzi sztywny przewód od serwa. Czy to możliwe że ta gumka mogła zostać zassana i coś zatkała??
zakator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 08:54   #90
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

To już standard w mondeo że ta gumka ulega rozkładowi wciąga ją w układ i zatyka wężyki i oba rekulatory...
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.