Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2011, 07:59   #1
pajurp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: polska
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Drganie kół pomimo wyważenia...

Pytanko, czy zle ustawiona zbierzność jednego z kół przednich może spowodować drgania.????

pajurp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 08:09   #2
faficzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mondeoIII
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Mam to samo i myślę że to przegub wewnętrzny prawej półosi daje takie wibracje.
faficzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 08:16   #3
atomik67
ford::amateur
 
Avatar atomik67
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Bytom
Model: Ford Mondeo MK3 i MK1
Silnik: 2.0 TDDI i 1,8 PB
Rocznik: 2001 i 1993
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Wyważenie nie zawsze daje rezultaty,felga może być lekko krzywa i też będzie drgało,poza tym wulkanizator bardzo rzadko oczyszcza dokładnie felgę przed wyważeniem .
__________________
atomik67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 08:18   #4
piancio
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: Brzeg
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Cytat:
Napisał pajurp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanko, czy zle ustawiona zbierzność jednego z kół przednich może spowodować drgania.????
Może , ale nie musi. Ja w zeszłym roku kupiłem zimówki w zakładzie wulkanizacyjnym ,wyważyli, założyli i pojechałem. Po chwili jazdy zaczęły się drgania przodu auta. Wróciłem do zakładu, zdjęli jeszcze raz wywarzyli po chwili znów to samo. Okazało się, że wadliwe były dwie opony. Po wymianie na nowe i innej firmy wszystko było i jest w porządku. Pozdrawiam
__________________
piancio
piancio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 08:30   #5
faficzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mondeoIII
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

U mnie przed wymianą opon na zimowe, na letnich też czułem wibracje. Dodam że łożysko podpory też mam w nie najlepszym stanie co się z tym wiąże. Napisz kolego czy drgania masz po wymianie opon na zimowe co by wszystko tłumaczyło.
faficzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 08:38   #6
pajurp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: polska
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Tak jest to po zmianie kól na stalowe z zimówkami ( opony michelin ) ,ale na diagnostyce pokazało iż jest lewa strona przestawiona o ok 4mm, więc najpierw będe musiał od tego zacząć.
pajurp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 08:40   #7
atomik67
ford::amateur
 
Avatar atomik67
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Bytom
Model: Ford Mondeo MK3 i MK1
Silnik: 2.0 TDDI i 1,8 PB
Rocznik: 2001 i 1993
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Jeszcze jedna często spotykana sprawa,to po wymianie opon na felgach,przy wymianie sezonowej trzeba spokojnie jechać i unikać nagłego hamowania i przyśpieszania,ponieważ klej jest świeży i słabo jeszcze trzyma,opona lubi się delikatnie przekręcić na feldze.Ja zawsze muszę jechać za kilka dni po wymianie na następne wyważanie i już wtedy jest ok.
__________________
atomik67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 09:03   #8
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Drganie kół pomimo wyważenia...

Najczęściej problemem okazuje się niezbyt sprawna wyważarka. Jeśli przed wymianą opon czy też kół, było wszystko w porządku to nie szukaj na siłę po przegubach wewnętrznych czy podporze półosi. Wulkanizatorzy niestety rzadko kiedy puszczają oponę jeszcze raz po nabiciu czy przyklejeniu ciężarków. Niektórzy nie oczyszczają felg ( co zostało już napisane). Czasami nawet nie oczyszczają stalówek za złogów piasku od wewnątrz. Dlatego o takie detale warto zadbać samemu.
Z drugiej strony patrząc, najczęstszą przyczyną jest wyząbkowanie opon, czyli nierównomierne zużycie bieżnika na obwodzie opony. To potrafi przenosić spore drgania.

Cytat:
Napisał atomik67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponieważ klej jest świeży i słabo jeszcze trzyma
To nie jest klej tylko pasta montażowa. Opona ciśnienie trzyma na stopce.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 27-11-2011 o 09:11 Powód: Regulamin pkt21
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 10:28   #9
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Panowie u mnie jest to samo.
Zmieniłem tarcze hamulcowe i było ok. Załozyłem koło zimowe, z wyważeniem i było juz troche inaczej....a w szytsko się zaczęło po ustawieniu zbieżnośći w zeszłym tygodniu. Po tym zabiegu kierownica bije od samego początku do 130km/h mocno, a póxniej nieco słabnie. Zamieniłem tył z przodem i jest dodatkowy efekt, że przy skręcie kierownicą, jest takie bicie, jakby opona była "jajowata".
Dodam że zawieszenie było sprawdzone i wszytsko jest ok, jadę w trasę pod koniec tygodnia z takiem bicem to plomby mi powypadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 11:59   #10
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Drganie kół pomimo wyważenia...

Z tego co ja sie orietuje to wywazarki maja tez rozne ustawienia i w wiekszosci przypadkow jast na najgorszym. Ostatnio wymienialem 4 opny u znajomego przestawil cos i sie tyci dluzej meczyl z dobrym wywazeniem poza tym na jednym kole wychodzilo cos ponad 50 g na strone to sciagal i opone na feldze krecil i gramy spadly do ok 20. od tego czasu zrobilem ok 12 tys i nic 0d 0-225km/h sama radosc
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.