Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2010, 21:00   #21
akusioll
ford::average
 
Avatar akusioll
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Łódzkie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 173
Domyślnie Odp: Antena CB

ja mam president missouri i uniden 520 xl pro. gra pięknie

akusioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 21:01   #22
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Antena CB

[QUOTE=kaczozord;1358724]A czyścisz za każdym razem i dokładnie miejsce w którym kładziesz antenę na dachu? Jeżeli nie, to załóż lepiej taką podkładkę samoprzylepną (nie aluminiową, tylko samoprzyplemną stosowaną np. do oklejania mebli; są przezroczyste i takie polecam na każde auto). Sam przetestowałem, że SWR się nie zmienia. Mówię tutaj o długich antenach, a nie o miniaturkach.

Ja mam srebrną folię lustrzaną taką jak okleiny meblowe jak w papierniczym papier naklejany tylko że lustrzany i przyklejony na stałe a dopiero na nim stawiam antenkę z gumiakiem na magnesie.
A lustrzanka najbardziej mi pasowała do srebrnego metalika...
Pozdrawiam
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 21:28   #23
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat kolejny, jakich wiele...
Antenka do 100cm max! Za długa antena to bezsens, bo słyszysz na wlocie do miasta ludzi na wylocie - i po co???
a kolega galeczkami sie poslugiwac nie potrafi? czulosc mozna regulowac a niektorych radyjkach (np moj intek) jest przelacznik local. wiec prosze tu herezji nie szerzyc - nie od dzis wiadomo ze im dluzszy bat tym lepszy - i nie jest to moje zdanie a czysta fizyka

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sirio albo President - to są antenki godne polecenia. Strojenie - nie zawsze trzeba stroić, ale zawsze trzeba sprawdzić :-) - chociaż zapytać, czy się nie piszczy, skrzypi i tp.
typowe polecanie "markowego" sprzetu i za przeproszeniem g..o prawda. nie kazda antena presidenta czy sirio jest warta polecenia, szczegolnie jesli chodzi o presidenta - maja sporo kiepskich albo przecietnych anten zdecydowanie przewartosciowanych - polecam ranking kolegi Defendera z forum CB ktory zostal juz gdzies tu przeklejony w celu rozeznania sie w temacie antenek

co do pytania czy sie nie piszczy to tez srednio - zle zestrojona antena nie zawsze bedzie powodowala zaklucenia, i nie kazda "siejaca" antena jest zle zestrojona - sposob na gebe wiec jest zupelnie niemiarodajnym testowaniem anteny
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 11-02-2010 o 21:37
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 21:58   #24
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zapytać, czy się nie piszczy, skrzypi i tp.
to dlatego ja ciągle słysze na radiu pytanie "koledzy, sprawdzam radyjko..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 08:52   #25
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Antena CB

bo wielu tak zaczyna rozmowe? bo u nas mozna kupic zestaw cb w markecie bez jakiejkolwiek instrukcji montazu czy uzytkowania? bo wreszcie swiadomosc uzytkownikow cb od kiedy stalo sie ono tak popularnej jest mizerna? no i na koncu jedno z oczywistych - zasieg jakos trzeba sprawdzic a najprosciej wlasnie pytaniem jak i gdzie mnie slychac.

wielu sprawdza instalacje gazowa sprawdzajac czy nie smierdzi - mniej wiecej tak samo dokladny test.

ludzie troche pokory i checi poznania: cb to nie jest radio fm ktore montujesz, podlaczasz kawalek drutu i dziala (choc wielu zapewne uwaza ze zasada dzialania pozwala na jednakowe traktowanie). tu fizyka ma troche wieksze znaczenie niz sie wydaje. nie kaze oczywiscie kazdemu wiedziec na czym polega modulacja, czy powodu dla ktorego antena potrzebuje przeciwwagi ale podstawowe zasady wypadalo by ogarnac - a jesli sie nie da to choc przyjac za pewnik. grupa ludzi pokroju kolegi Defendera [z pewnego forum cb] zjadla zeby na tym sprzecie i warto choc zaznajomic sie z ich radami czy sugestiami zanim sie rozpocznie przygode z cb, a o wyglaszaniu tez o prawidlowym montazu czy strojeniu nie wspomne. nie kompromitujmy sie w tak blachy sposob - wiem ze nasz narod ma taka smutna przypadlosc, ze czego sie nie dotknie to wie o tym wszystko najlepiej ale nie tedy droga...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 08:47   #26
ee811
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Antena CB

Nie ma się czym przejmować końcówki mocy do większości modelów kosztują od 30 do 100zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , jak raz ktoś skopci to na drugi raz jest ostrożniejszy
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 08:49   #27
ee811
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Antena CB

a stroić antenę trzeba jak przy każdym urządzeniu nadawczym
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 17:45   #28
Sz4mciO
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 103
Domyślnie Odp: Antena CB

Antena jak najdłuższa (w dobrym firmowym wykonaiu oczywiście) jest jak najlepsza, a stroić antene powinno sie po zmianie miejsca jej umieszczenia. NIewazne ile razy zmieniasz radio.
Pozdrawiam
CBista od parunastu lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sz4mciO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 22:58   #29
Mirekk
ford::beginner
 
Avatar Mirekk
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Lubawa
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8v6 204km
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Antena CB

Witam.

Mam Forda Galaxy MK2 i mam zamontowane radio Midland Alan 48 Plus Multi i mam założoną antene President Florida (na sprzedaż będzie) a chce zmienić na antene mocowaną do relingu i żeby bat był ok 1m , dodam że chce aby antene można było motylkować bo jak wjeżdżam do garażu to zostaje mi ok 12-14cm od relingu do najbliższej przeszkody jaką jest niżej dach . Jaka antena będzie dobra??
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mirekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 11:21   #30
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Antena CB

na relingu podobno odbrze pracuje antena pirat - niestety nie pamietam dokladnego oznaczenia ale wiem ze nie "typu pirat" tylko pirat wlasciwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o sirio carbonium slyszalem tez wiele dobrego jednak przy montazu na stale, nie wiem jak na relingu sie spisuje
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.