Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2007, 19:51   #1
lyser
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2007
Postów: 10
Domyślnie szarpie silnik

mam problem ze swoim mondeo 1994 1600 16v szarpie silnik prawdopodobnie odcina wtryski niemam gazu wymieniłem swiece przewody i filtr powietrza najsmieszniejsze jest to ze zimą jezdzi a latem szarpie ale jak sie nagrzeje ale ok pół godziny to jest wporządku elektryk powiedział ze uszkodzony jest sterownik komputera sterujący wtryskami niemoge wymienic kompa bo mam imobilajzer asle czemu zimą o.k prosze o pomoc

lyser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2007, 20:20   #2
boner
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 06-05-2005
Model: Mondeo ST220
Silnik: fuck lpg
Rocznik: 2003
Postów: 61
Domyślnie

na początek proponuje najprostsze rozwiązanie, które mojemu MKI dało znów młodość :fcp2 . I tu z góry chciałem podziekować autorowi tego artykułu. Nawet nie wiecie ile niepotrzebnych częsci wymieniłem a teraz jak ręką odjął.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
14,551
boner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2007, 20:39   #3
Qbatbg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Tarnobrzeg
Postów: 2
Domyślnie

Witam kolegów z forum jestem tutaj nowy ale tez mnie interesuje temat szarpania silnika mam podobne objawy samochodzik to Mondek z silnikiem 1.8 16v i problem ten sam. Z tym ze mi obilo sie o uszy ze to wina sondy lambda. czy ktos cos o tym wie bo ja juz czyscilem przeplywomierz i nic nie dalo a sonda lambda kosztuje w granicach 300zł.
Qbatbg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2007, 19:24   #4
lyser
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2007
Postów: 10
Domyślnie Re: szarpie silnik

Cytat:
Napisał lyser
mam problem ze swoim mondeo 1994 1600 16v szarpie silnik prawdopodobnie odcina wtryski niemam gazu wymieniłem swiece przewody i filtr powietrza najsmieszniejsze jest to ze zimą jezdzi a latem szarpie ale jak sie nagrzeje ale ok pół godziny to jest wporządku elektryk powiedział ze uszkodzony jest sterownik komputera sterujący wtryskami niemoge wymienic kompa bo mam imobilajzer asle czemu zimą o.k prosze o pomoc
przepływomierz tez czysciłem

[ Dodano: 2007-05-29, 20:27 ]
Cytat:
Napisał lyser
mam problem ze swoim mondeo 1994 1600 16v szarpie silnik prawdopodobnie odcina wtryski niemam gazu wymieniłem swiece przewody i filtr powietrza najsmieszniejsze jest to ze zimą jezdzi a latem szarpie ale jak sie nagrzeje ale ok pół godziny to jest wporządku elektryk powiedział ze uszkodzony jest sterownik komputera sterujący wtryskami niemoge wymienic kompa bo mam imobilajzer asle czemu zimą o.k przepływomiez tez czysciłem

[ Dodano: 2007-05-31, 20:22 ]
Cytat:
Napisał lyser
Cytat:
Napisał lyser
mam problem ze swoim mondeo 1994 1600 16v szarpie silnik prawdopodobnie odcina wtryski niemam gazu wymieniłem swiece przewody i filtr powietrza najsmieszniejsze jest to ze zimą jezdzi a latem szarpie ale jak sie nagrzeje ale ok pół godziny to jest wporządku elektryk powiedział ze uszkodzony jest sterownik komputera sterujący wtryskami niemoge wymienic kompa bo mam imobilajzer asle czemu zimą o.k prosze o pomoc
przepływomierz tez czysciłem

[ Dodano: 2007-05-29, 20:27 ]
Cytat:
Napisał lyser
mam problem ze swoim mondeo 1994 1600 16v szarpie silnik prawdopodobnie odcina wtryski niemam gazu wymieniłem swiece przewody i filtr powietrza najsmieszniejsze jest to ze zimą jezdzi a latem szarpie ale jak sie nagrzeje ale ok pół godziny to jest wporządku elektryk powiedział ze uszkodzony jest sterownik komputera sterujący wtryskami niemoge wymienic kompa bo mam imobilajzer asle czemu zimą o.k przepływomiez tez czysciłem
lyser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 22:02   #5
marcel1
ford::average
 
Imię: Marcel
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Łańcut
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 136 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie

Mnie szarpaało wymieniłem swiece i przewody i po problemie.Sprawdż swiece? Kiedy były zmieniane/? Jak nie wiesz jak poznać uszkodzoną swiece to napisz pomoge
marcel1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 22:10   #6
JARASACKI
ford::advanced
 
Avatar JARASACKI
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: kuj .pom Bydgoszcz
Model: sierra
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Rocznik: 91
Postów: 259
Domyślnie

o napisz jakmozna poznac czy swieca uszkodzona ?/ bo to ciekawe jest :fcp2
__________________
JARAS
JARASACKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2007, 11:32   #7
marcel1
ford::average
 
Imię: Marcel
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Łańcut
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 136 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie

Wejdz na moje gg to ci napisze co i jak.Ogolnie to zadna filozofia każda padnieta świeca lub swieca która zle pracuje bedzie miała czarne prążki wzdłóż materiału izolacyjnego .Ona nie spala dobrze i silnik szarpie od czasu do czasu.Czesto jest tak ze na gazie szarpie a na beznynie idzie ok bo gaz wymaga dobrej swiecy a na beznynie jeszcze pracuje .Wtety gdy ktoś nie ma sekwencji bije w filtr i powoduje uszkodzenie obudowy.Przy sekwencji bedzie szarpało
marcel1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2007, 12:42   #8
JARASACKI
ford::advanced
 
Avatar JARASACKI
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: kuj .pom Bydgoszcz
Model: sierra
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Rocznik: 91
Postów: 259
Domyślnie

to tyle to wiem myslalem ze inny sposób jest :fcp2
__________________
JARAS
JARASACKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.