Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2021, 11:37   #1
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Zasada działania czujnika różnicy ciśnień DPF

Cześć,
Zmieniłem trochę temat ponieważ czujnik temperatury spalin okazał się być ok natomiast ciągle nie daje mi spokoju czujnik różnicy ciśnień. Czy ktoś może wyjaśnić krótko jaka jest zasada jego działania. Wydawało mi się że wraz ze wzrostem zapełnienia filtra, ta różnica rośnie i po tym sterownik wie w ilu procentach zapełniony jest filtr. U mnie natomiast jak miałem LOAD na 23% i SOOT na 20%, czujnik pokazuje 0.0kPa i 0.49 - 0.50V na biegu jałowym. Po dodaniu gazu do 3 tysięcy obr, różnica rożnie do 5 - 6kPa i napięcie 0.55V. Teraz LOAD mam na 60%, SOOT na 34%. Wskazania czujnika różnicy ciśnień bez zmian. 0.0kPa na jałowym, 5 - 6kPa przy 3rpm. To prawidłowe zachowanie?


Ostatnio edytowane przez mondeo_owner ; 25-05-2021 o 16:03
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 20:22   #2
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Zasada działania czujnika różnicy ciśnień DPF

Czy prawidłowe-nie wiem, ale u mnie jest podobnie. Szukam przyczyny dziwnych interwałów wypalania dpfa i tez zwróciłem uwagę na ten czujnik. U mnie chwilowo jak przycisnę na 5 czy 6 potrafi wskazać na ułamek sekundy nawet na 12.
Czy u ciebie dpf load tez potrafi w sekundę skoczyć o 5%?
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 20:41   #3
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Zasada działania czujnika różnicy ciśnień DPF

Tak, dokładnie mam tak samo. Potrafi przyrastać po 1% na 10km a nagle jeb i o kilka 5% w górę. Nie wiem co to ma wspólnego ale jeden z elektryków do którego dziś dzwoniłem, który pracuje w fordzie, kazał mi sprawdzić czy mam wszystkie żarówki sprawne. Nie wiem co to ma wspólnego ale okazało się że nie, nie mam. Nie działa doświetlanie zakrętów w prawej lampie. Jutro wymienię. Dodatkowo komputer cały czas wyświetla mi błąd z obwodem lewego kierunkowskazu. Kierunki działają. Błąd skasowałem ale powraca więc coś jest nie halo.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 21:21   #4
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Zasada działania czujnika różnicy ciśnień DPF

cyt. "Wracając do początku naszego wątku, brak jest jednoznacznego zdefiniowania jak często filtr powinien się wypalać. Niemniej jednak, jeżeli filtr wypala się znacznie częściej niż kiedyś, jeżeli auto ma około 150,000km lub więcej oraz/lub 5-7 lat lub więcej, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nadmiar popiołu w filtrze DPF może być przyczyną częstego wypalania. W normalnych warunkach wypalanie co 200km i częściej, zazwyczaj jest spowodowane problemami opisanymi powyżej i nie jest normalne."

a tutaj źródło

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 21:31   #5
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Zasada działania czujnika różnicy ciśnień DPF

Cytat:
Napisał mdxmd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyt. "Wracając do początku naszego wątku, brak jest jednoznacznego zdefiniowania jak często filtr powinien się wypalać. Niemniej jednak, jeżeli filtr wypala się znacznie częściej niż kiedyś, jeżeli auto ma około 150,000km lub więcej oraz/lub 5-7 lat lub więcej, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nadmiar popiołu w filtrze DPF może być przyczyną częstego wypalania. W normalnych warunkach wypalanie co 200km i częściej, zazwyczaj jest spowodowane problemami opisanymi powyżej i nie jest normalne."

a tutaj źródło

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiesz co, tak to się wszystko zgadza. I ja nie twierdzę że filtr po ponad 200 tys km będzie miał taką samą pojemność jak filtr nowy. Tylko zapełnianie i zmniejszanie pojemności filtra jest to proces. I wydaje mi się, że ta częstotliwość wypalania na pewno z czasem się zwiększa ale raczej zwiększa się stopniowo. A jeżeli ja zawsze rejestrowałem wypalanie średnio co 700km a tu nagle z dnia na dzień mam co 150 no to przyznasz że nie jest to normalne. By gdyby miał co 700, później powiedzmy co 500, 400 no to ok, wtedy faktycznie filtr do czyszczenia. Ale taka nagła różnica i takie dziwne zachowanie parametrów LOAD i SOOT nie wydaje mi się aby wskazywało nagłą zmniejszoną pojemność filtra.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.