Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2007, 18:05   #1
maciek3032
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2007
Postów: 6
Domyślnie MK II Problem z otwarciem drzwi kierowcy

Witam !!!
Mam problem z otwarciem drzwi kierowcy . Centralny zamek otwiera wszystkie drzwi oprócz w/w. klamka w środku chodzi a drzwi nie da się otworzyc. Nie wiem jak mam się dostac do tego zamka przy zamkniętych drzwiach ( bo jak widziałem na drzwiach od strony pasażera żeby zdjąc poszycie muszą byc otwarte drzwi ) Proszę o pomoc !!!!! Byc może ten temat był już poruszony ale jestem tu nowy i nie potrafiłem znalesc odpowiedzi.

maciek3032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 18:26   #2
Yakumo1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2006
Skąd: LUBIN
Postów: 104
Domyślnie

kolego ,a kluczem też niedarady
Yakumo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 19:09   #3
maciek3032
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

no kluczem też nie da rady- jak przekręcam klucz to klamka w środku otwiera się i zamyka ale drzwi są nadal zablokowane .
maciek3032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 11:59   #4
Kamisek2
ford::advanced
 
Avatar Kamisek2
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 241
Domyślnie

To spróbuj je otworzyć od środka :fcp20
Kamisek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 12:09   #5
maciek3032
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Ale w jaki sposób ?? Skoro klamką środkową też sie nie da!!
maciek3032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 16:59   #6
Spektro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo Turnier
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie

Jeżeli masz podwójne ryglowanie, to nie wiem.
W przypadku zamka standardowego praktycznie nie ma co się psuć - oprócz sprężyn, a elektronika Ci działa (chyba, że wcześniej coś z nim robiłeś i źle poskładałeś, ale to wykluczam w przedbiegach).
Proponuję, abyś spróbował ciągnąc wewnętrzną klamkę pchał równocześnie drzwi. Jeżeli to sprężyna, to zamek powinien puścić. Innych nieinwazyjnych sposobów nie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., życzę powodzenia i daj znać jak rozwiązałeś problem - może się przydać w przyszłości, chociaż lepiej, żeby nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
pozdr
Spektro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 17:55   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

W ostatecznosci pozostaje ciac tapicerke :fcp5
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 20:16   #8
maciek3032
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Próbowałem ciągnąc od środka za klamkę i pchac jednocześnie drzwi ale nie przyniosło to efektu. Ale nie rozumię co znaczy podwójnie ryglowane - jak masz czas to proszę wytlumacz. a co do drugiej rady aby ciąc tapicerkę to trochę jestem od tego daleki (szkoda tapicerki i kasy). Jutro spróbuje odwiedzi jakiś warsztat blacharski -może oni coś poradzą a jak nie to pozostaje serwis
maciek3032 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 21:32   #9
Han Solo1111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ustka
Postów: 45
Domyślnie

Niestety Kolego tu ani serwis ani nawet sam Pan Ford nie pomoże tylko rozcięcie tapicerki wiem bo miałem taki sam problem w Mk1. Rozciąłem tapicerkę a że boczek kosztował na szrocie igła 100 a taki w błocie cały 70 zyla to kupilem atrapy głośników na allegro za chyba 15 zyla założyłem i tyle. A w zamku albo coś pękło albo było nie tak z ciegnami nie pamiętam już ale od kumpla ze szrotu załtwiłem zamek za piwko, załozyliśmy i było ok. poza tym zamki są nitowane i ciężko się rozbiera, może znajdę gdzieś w komórce to jutro zobaczę ale objaw był ten sam i ani w tę ani w tę nic nie pomogło. A musisz uważac bo każde szarpanie i dłubanie powoduje uszkodzenie lakieru. Namęczyłem się wtedy sporo objeżdziłem całe miasto i poważnie też nic nie wskórałem, szkoda Twojego czasu i kasy moim zdaniem pozostaje cięcie, ale zrobisz będziesz uważał powodzonka . :fcp1
Han Solo1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2007, 09:35   #10
ralf7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-04-2006
Skąd: Częstochowa
Postów: 40
Domyślnie

Podwójne ryglowanie załącza się kluczykiem.

Przekręcasz najpierw kluczyk tak jak otwierasz drzwi nastepnie w drugą stronę zamykając(drzwi sie zamykają a nastęnie ryglują).
Wtedy powinieneś usłyszeć nie tylko zamknięcie zamków ale także jak się ryglują (dzwięk rodzaju jak byś przesuwał zasuwę).

Co do rygli gdzie się znajdują w drzwiach i jak wygladaja to nie wiem.
ralf7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.