Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2019, 22:26   #1
Jakub1324
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Konin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 zetec se
Rocznik: 2002
Postów: 1
Post Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Witam serdecznie.

Posiadam Focusa z silnikiem 1.6 zetec se z przebiegiem 170 tys. Czy warto założyć do takiego silnika instalacje gazowa. Słyszałem od kilku mechaników ze lepiej nie bo po 50-60 tyś silnik do generalnego remontu ale nie chce mi się w to wierzyć. Proszę o rady.

Dziękuje za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakub1324 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 23:06   #2
Blutut16
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Katowice
Model: Focus mk3.5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Wymagany jest gaziarz który ogarnie instalację na poziomie, tylko ciężko jest zweryfikować jego pracę.

W tym silniku masz manualną regulację luzów zaworowych za pomocą szklanek, jedna szklanka kosztuje 40 lub 70 złotych, zaworów masz 16. Oczywiście nie zawsze wszystkie są do wymiany, ale w przypadku konieczności wymiany choćby jednej to trzeba rozpinać rozrząd.
Bez LPG regulacja co 180 tysięcy z lpg 40-60 wypadałoby kontrolować i robić ewentualne korekty.
Są inne silniki, niestety nie w gamie forda, które lepiej znoszą LPG.
Blutut16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 06:19   #3
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Znajdź gaziarza jak kolega wyżej pisze najlepiej chyba na forum lpg i bedzie git ja załozylem przy 130000 teraz mam 194000 i jest OK
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 07:06   #4
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

LPG założony przy 175 tys. teraz ma na liczniku 310 tys.
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 10:13   #5
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

A jak ze stanem technicznym tego focusa a najbardziej z rudą? Bo może być tak że instalacja to wartość tego auta, chyba że masz naprawde w super stanie i chcesz im pojeździć jeszcze sporo to wtedy ok inaczej bez sensu zakładać LPG
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 10:24   #6
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Cytat:
Napisał Jakub1324 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie.

Posiadam Focusa z silnikiem 1.6 zetec se z przebiegiem 170 tys. Czy warto założyć do takiego silnika instalacje gazowa. Słyszałem od kilku mechaników ze lepiej nie bo po 50-60 tyś silnik do generalnego remontu ale nie chce mi się w to wierzyć. Proszę o rady.

Dziękuje za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak rocznie przejezdzasz 10tys km to odpusc sobie. komplikacja problemów z jak ponizej koledzy pisali + odpowiedzialność za awarie etc
Czesto możesz krążyć między gazownikiem a mechanikiem bo wzajemnie będą siebie obciążać za błędy. Instalacja opłaci się jak dygasz ok 30tys km rocznie.
Lepiej kupić coś co ma pośredni wtrysk a sprzedać tego.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 13:10   #7
Blutut16
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Katowice
Model: Focus mk3.5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Ten focus ma pośredni wtrysk. Koledze chyba chodziło o hydrauliczną kasację luzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blutut16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 19:00   #8
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Mam dokładnie taki silnik 1,6 16V zetec SE . W tym momencie mam przejechane 340 000 tylko na gazie. W tym czasie jeden raz wymieniałem gniazdo zaworowe najprawdopodobniej przez moje zaniedbanie regulacji luzów zaworowych i po 6 latach od tego zabiegu miesiąc temu auto wróciło od regulacji luzu zaworowego by uniknąć powtórzenia się problemu. Regulację zaniedbałem właśnie z powodu problematycznej regulacji jaka jest w tym silniku to znaczy nie ma żadnych blaszek do regulacji, nie ma śrub na kluczyk, nie ma hydrauliki są tylko szklanki które powinno się wymienić na szklankę o odpowiednim wymiarze ja nie miałem wymienianych tylko były szlifowane od spodu. Regulacja w tym silniku jest dość droga ( ale za to przewidziana dość rzadko) trzeba demontować wałki rozrządu i wraz ze szlifowaniem szklanek (najtańsza opcja) , nowym rozrządem, jakieś uszczelniacze rolki, robota itp. koszt ok. 2000 zł. Problem pojawiał się u mnie na cylindrze nr 1 luzy były połowę wartości co powinny mieć a na pozostałych zaworach w granicach dolnych granicach tego co powinno być. Przed regulacją sprawdziłem ciśnienia w cylindrach by wykluczyć ewentualny problem ze szczelnością zawór - gniazdo. Chodzi całkiem ładnie, równo, jest moc spalanie gazu ok.8,2 -8,5 l/100km. Przez okres 340 000 różnica w cenie benzyny a gazu jest spora i raz na jakiś czas takie wydatki to nic strasznego. Jeśli chodzi o samą instalację gazową to mam BRC i od 2002 byłem może kilka razy by coś dostroić czy z drobnymi awariami typu wadliwy reduktor, czujnik temp. legalizacja butli . Średnio co dwa lata lub po właśnie takiej np. regulacji zaworów jadę na sprawdzenia poprawności ustawień mieszanki sprawdzanej podczas jazdy by wszystko grało jak najdłużej. Ja z mojego doświadczenia LPG polecam jak najbardziej pod warunkiem że montowany jest w renomowanym zakładzie gdzie znają się na rzeczy. Jak pisali koledzy wyżej dobrze jest co jakiś czas przynajmniej sprawdzić luzy samemu bez kosztów i wtedy reagować zawczasu.
__________________
Marcin

Ostatnio edytowane przez oisom ; 09-01-2019 o 19:18
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2019, 19:31   #9
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Czy instalacja LPG do silnika 1.6 zetec se jest zalecana

Konkret!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.