Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2015, 20:58   #1
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie nietrzymanie obrotów na zimnym

Panowie na wstępie pragnę uprzedzić - wchodzicie tu i myślicie następny taki temat... Otóż przejrzałem już wszystko co zostało napisane tutaj i w chyba całym internecie.

Problem polega na gaśnięciu zimnego silnika. Przyszły zimniejsze dni, wsiadam odpalam samochód, ładnie wchodzi na ssanie ponad 1 tysiąc obrotów, jak tylko przegazuję samochód, albo pochodzi kilkanaście sekund na wolnych, nagle obroty zaczynają gwałtownie spadać aż silnik gaśnie całkowicie.

Co różni mój problem od inncych bardzo podobnych często poruszanych? Nie mam problemu z odpalaniem, nie mam problemu z obrotami jak już silnik złapie temperaturkę niedużą nawet. Silnik nie gaśnie przy hamowaniu. Przykładowo jak silnik jest jeszcze zimny, dojeżdżam do skrzyżowania powoli obroty cały czas utrzymują się lekko ponad 1K i silnik nie gaśnie. Dopiero jak stanę całkowicie coś go przydusza i muszę gazować.
Silnik reaguje podczas przygasania na pedał gazu, a więc mogę go podtrzymać "przy życiu" wciskając lekko pedał, albo gazując co chwilę.

Ogólnie sytuacja znika kompletnie jak tylko samochód przełącza się na gaz. Sprawdzałem czy na ciepłym na benzynie też się tak zachowuje - nie gaśnie.

Wymieniona pompa paliwa + filtr, wtryski przeczyszczone czarnym STP(100km tylko na benzynie z zalanym specyfikiem).

Co robić? Gdzie szukać, żeby nie wymieniać wszystkiego po kolei? Tyle ile wiem pozwala mi wyeliminować czujnik temperatury, który raczej działa dobrze skoro silnik zimny wchodzi na ssanie...
Krokowy także raczej odpaa skoro ciepłu silnik pracuje dobrze...

Całą zimę ostatnią tak przejeździłem, jak się zrobiło cieplej problem zniknął całkowicie i pojawił się w ostatnich dniach znów. Od tamtego czasu zrobiłem 12 tysięcy km, z silnikiem nie było problemów, nie bierze oleju, jest żwawy, na liczniku 250 tysi

nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.