Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2012, 07:47   #11
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

jesli piszesz o odchylaniu zwrotnicy to nalezy napisac takze o odkreceniu-poluzowaniu gornego mocowania amortyzatora.
samo odchylanie zwrotnicy moze doprowadzic do uszkodzenia gornej poduszki-lozyska amortyzatora-a jest to bardzo popularne wsrod niedoinformowanych mechanikow.

Jezeli chodzi o smar na wielowypust to moze tak byc ze ten smar sie za jakis czas wytopi-wyplynie.
Kleju natomiast nie potrzeba walic bardzo duzo i mozna dobrze skleic.
Ta decyzje powinien podejmowac juz jednak kierowca obarczony problemem.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2012, 22:35   #12
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

mjprzem napisałeś...głupotę. Jak chciałeś odchylić zwrotnicę bez wyjmowania amortyzatora z niej??? Chyba jakimś hydraulicznym rozpierakiem lub ciągnikiem.
A tak na marginesie, to i tak w rękach w życiu nie uszkodzisz górnej poduszki, bo ona nie takie obciążenia przenosi podczas jazdy.
Odkręcenie u góry mocowania nic nie da, bo cały moduł będzie trzymany przez "tower`a" i góry. I tak nie odchylisz zwrotnicy. Tylko wyciągnięcie amorka ma sens i tak robiłem.

Ja dałem smar, zresztą nawet mechanik z ASO mi ta doradził i jest OK. Nic się nie wytapia, chłopie jakie temperatury przewidujesz w tym połączeniu???

Ale masz racje, niech każdy kierowca podejmie decyzje, czy lepiej jest kleić... czy smarować części w aucie.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2012, 07:33   #13
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem napisałeś...głupotę. Jak chciałeś odchylić zwrotnicę bez wyjmowania amortyzatora z niej???
a moze tak ze zamiast meczyc sie z wyciaganiem amortyzatora to latwiej odkrecic wachacz od dolu i tylko poluzowac gorne mocowanie i odchylic calego mc-persona.

moim zdaniem jak ktos na "chama" ciagnie za wachacze do dolu aby amortyzator wyciagnac to na 50% uszkodzi tyleki na wachaczu wychodzac poza maksymalne odchylenie wachacza.

Poprostu nie zrozumiales tego w ogóle co napisalem.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2012, 10:45   #14
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

moim zdaniem jak ktos na "chama" ciagnie za wachacze do dolu aby amortyzator wyciagnac to na 50% uszkodzi tyleki na wachaczu wychodzac poza maksymalne odchylenie wachacza.
Ty jesteś jak Nasz Narodowa Drużyna:-) Raz grają rewelacyjnie innym razem masakra. Ty też. Czasem piszesz i widać, że masz jakąś tam wiedzę, ale czasem tak ....walniesz, jakbyś po technikum ledwie co był...
Ściąganie wahacza to smarowania półosi to super pomysł!:-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2012, 16:23   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

a niewiesz ze mozna odkrecic sworzen wahacza od zwrotnicy? tam jest taka srubka-to jest nawet czesc wymienialna w kazdym wahaczu. Nqadal nie zrozumiales co mialem na mysli piszac odkrecic wahacz..bo nie chodzilo o odkrecenie calego wahacza.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2012, 22:03   #16
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

Nawet jeżeli mam wybijać sworzeń, to dla mnie gra nie warta świeczki. Odkręcam jedną srubę od amorka, rozszerzam byle płaskownikiem zwrotnicę i uderzając młotkiem przez drewno zwrotnica spada. Odchylam ją pięknie, smaruję co trzeba, skręcam, podkładam żabę pod wahacz, GO do góry, wciskam amorek, zakręcam śrubę, zakręcam koło i dziękuję.

Jeszcze jedno. Poluzowanie śrub nic nie pomoże od poduszki, bo będzie za małe odchylenie McPhersona - jestem tego pewien. Półoś nie wyjdzie. Zatem szkoda kombinować.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2014, 20:02   #17
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

Sory ze odkopie temat ale mam niezlego stresa bo jestem na obczyznie i mam najprowdopodobniej taki luz na wielowpuscie... jestem 1700km od domu i bede w PL dopiero za 3 tygodnie, czy moge z tym poczekac i zrobic na spokojnie w polsce czy musze jak najszybciej z tym leciec do jakiegos mechaniora tutaj? boje sie tylko cen w euro...
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 16:12   #18
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

przeczytaj sobie ten temat wszystko jest dokładnie opisane http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137258
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 19:41   #19
piotrofoto
ford::beginner
 
Avatar piotrofoto
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Kraków
Model: Bravo
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

Cześć, wiem że temat trochę stary ale z wszystkich, które prześledziłem ten wydał mi się najodpowiedniejszy do mojego problemu a nie chciałem zakładać nowego wątku. Ale do rzeczy.

Wracam do problemu ze stukaniem związanego ze zmianą kierunku jazdy. A bardziej do tego czy osoby które poradziły sobie na to klejąc wielowypust w piaście wcześniej miały podobny dźwięk? Objawia się to tylko i wyłącznie przy zmianie kierunku jazdy lub szybkiej redukcji biegu (szybkie poszczenie sprzegla). Nie ma znaczenia czy koła są skręcone gdy cofam, w przypadku ruszania w przód częściej to słyszę przy skręconych kołach w lewo ale nie mogę tego nazwać regula.

Poduszka silnika ta z prawej zmieniona, poduszka reakcyjna zmieniona ta pod skrzynią kontrolowana była żadnych objawów zużycia pękania itp. robiłem też lewa półoś ale to nie to.
Sprzęgło i dwumas były robione przez poprzedniego właściciela - mam rachunek więc myśle że faktycznie to zrobił zresztą czuć po sprzęgle że świeże jest.
Na kanale słychać to z okolic skrzyni. Zastanawiam się czy nie zrobił się luz na mechanizmie różnicowym (ale raczej nie)? Jednak z biegami nie ma żadnego problemu, że skrzyni cisza. Pisząc to zastanawiam się też nad przegubem z prawej strony wewnętrznym jednak nie ma żadnego drgania przy mocnym przyspieszaniu na kierownicy ani jakiegoś zgrzytania podczas jazdy. Możliwe żeby aż tak np wydech stukał? Jednak ruszając nim ręcznie nie ma tego dźwięku a jego zawieszenie jest ok.

Wrzucam film. Akurat tutaj słychać 3 razy gdy zaczynam cofać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piotrofoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 09:48   #20
Rikardo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: legionowo
Model: focus kombi mk2
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Metaliczny dźwięk przy ruszaniu z 1 i wstecznego

A sprawdziłeś zawieszenie wydechu przy sankach
Rikardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.