Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2015, 17:52   #21
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Tak,powinien wypuścić, ale pod warunkiem że węże gumowe są mocniejsze od jego momentu otwarcia.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 09:18   #22
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Jako ze dostalem nowy korek to stary rozebralem na czesci pierwsze i musze przyznac ze jego budowa jednak jest troche bardziej skomplikowana niz myslalem, są jakby dwa etapy, pierwszy to wypuszczanie samego cisnienia pary i to takimalutki tylko posrednio zwiazany ze sprezyna i to on moze powodowac problemy, w samym ukladzie nawet po dodaniu mocno gazu nie ma jakiegos strasznie duzego cisnienia, dzis rano bylem u mechanika i mowil ze niektore weze sie tak zachowuja (miękną i sie rozszerzaja) jak mialy kontakt z olejem lub plynem hamulcowym i z czasem zwykłe cisnienie potrafi je zalatwić, a przy wadliwym korku to się jeszcze potęguje. Jak narazie wymienie wadliwe węże i zobacze co się bedzie działo na nowym korku.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,powinien wypuścić, ale pod warunkiem że węże gumowe są mocniejsze od jego momentu otwarcia.
To chyba dość oczywiste, gdyby miały być słabsze z założenia korek nie miałby sensu. Może się potwierdzić teza że kiedyś węże mogły być czymś oblane (olej czy czy coś) i dlatego w niektórych miejscach zrobiły się takie jakby były z żelu, a nie sztywnej gumy.

Ostatnio edytowane przez MayDay_Ns ; 13-01-2015 o 09:22
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 10:33   #23
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Wszystkie węże elastyczne wychodzące razem z autem z fabryki, są to węże zbrojone w środku, i żadne oblanie olejem czy jeszcze czymś, rozpuściło by tylko zewnętrzną warstwę gumy, a zbrojenie i wewnetrzna warstwa utrzymuje ciśnienie. Najgorsze dla tych węży to jest obcieranie o silnik jub inne elementy. Wtedy pod wpływem drgań przeciera się nawet zbrojenie, i wąż pęka. Taki wąż jest co najmiej pięciokrotnie mocniejszy niż powinien. Ale cóż, mechanicy napewno wiedzą, ale aby zbyć klienta, wciskają mu byle co, aby był zadowolony.
Każdy korek układu chłodzenia musi mieć dwa zaworki, jeden na ciśnienie, a drugi na podciśnienie. Ten drugi działa wtedy, jak pojazd stoi, płyn stygnie, zmiejsza swoją objętość, i gdyby nie zassał powietrza z atmosfery, to wtedy chłodnica, jako część najsłabsza uległa by zniszczeniu, po prostu by ścisnęła się do wewnątrz.

A ciśnienie nie powstaje wtedy, jak dodajesz gazu, bo pompa wodna tylko wymusza obieg, a mocno rozszerzający sie płyn chłodniczy zwiększający bardzo swą objętość jak ma temperaturę 100 i więcej stopni, lub gdy jest awaria w silniku, i ciśnienie przedostaje sie do układu chłodzenia.

Ostatnio edytowane przez salom ; 13-01-2015 o 10:36
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 11:20   #24
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie węże elastyczne wychodzące razem z autem z fabryki, są to węże zbrojone w środku, i żadne oblanie olejem czy jeszcze czymś, rozpuściło by tylko zewnętrzną warstwę gumy, a zbrojenie i wewnetrzna warstwa utrzymuje ciśnienie. Najgorsze dla tych węży to jest obcieranie o silnik jub inne elementy. Wtedy pod wpływem drgań przeciera się nawet zbrojenie, i wąż pęka. Taki wąż jest co najmiej pięciokrotnie mocniejszy niż powinien. Ale cóż, mechanicy napewno wiedzą, ale aby zbyć klienta, wciskają mu byle co, aby był zadowolony.
Każdy korek układu chłodzenia musi mieć dwa zaworki, jeden na ciśnienie, a drugi na podciśnienie. Ten drugi działa wtedy, jak pojazd stoi, płyn stygnie, zmiejsza swoją objętość, i gdyby nie zassał powietrza z atmosfery, to wtedy chłodnica, jako część najsłabsza uległa by zniszczeniu, po prostu by ścisnęła się do wewnątrz.

A ciśnienie nie powstaje wtedy, jak dodajesz gazu, bo pompa wodna tylko wymusza obieg, a mocno rozszerzający sie płyn chłodniczy zwiększający bardzo swą objętość jak ma temperaturę 100 i więcej stopni, lub gdy jest awaria w silniku, i ciśnienie przedostaje sie do układu chłodzenia.
Problem (albo i nie) bo nigdy mi się nie zdażyło żeby temperatura była większa niż fabryka ustaliła czyli te 90 stopni. (nawet przy 40 stopniowym upale i 1400km trasie końcowo w wysokich górach) Przy uszczelce lub peknieciu po dodaniu gazu bedzie sie podnosilo cisnienie w ukladzie proporcjonalnie do obrotow, a spaliny, ktore dostaja sie do ukladu powinny zapowietrzac uklad co mozna poznac po podnoszeniu poziomu plynu i/lub bąbelkowaniu i temperatura też by poszybowała z powodu zaburzonego obiegu ( tak to sobie na moją logikę tłumaczę). Tutaj wszystko jest w normie.

Miałem też taki przypadek że właśnie jak auto wystygło to przewód z chłodnicy do termostatu się spłaszył przez podciśnienie co by wskazywało na korek który nie reguluje panującego Ciśnienia.

Sam już nie wiem co to, tak jak pisałem strasznie się przed korkiem wzbraniałem. Wymienie przewody i zobaczymy co się bedzie działo.

Co do tego zbrojenia i działania olejów lub płynów hamulcowych to jednak się nie zgodzę, to zbrojenie jest zrobione z nici nylonowych, które są wytrzymałe na rozciąganie ale na działanie chemi juz nie bardzo.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 11:45   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

nie wiem czemu się tak wzbraniasz przed nowym korkiem
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 11:55   #26
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Widzę, że dalsza polemika nic tu nie da, bo nieprzekonanych, nigdy nie przekona.
Co do temperatury, to bardzo się mylisz, bo to co widzisz na wskażniku, to w rzeczywistości nieodpowiada dokładnie temu jaką temperaturę ma płyn chłodniczy bezpośrednio w głowicy i w bloku silnika, ale wcale nie mam zamiaru Cię o tym przekonywać. Chciałem pomóc, na tyle ile wiedziałem, ocena należy do innych.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 12:04   #27
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czemu się tak wzbraniasz przed nowym korkiem
Już się poddałem i od rana mam nowy koreczekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że dalsza polemika nic tu nie da, bo nieprzekonanych, nigdy nie przekona.
Co do temperatury, to bardzo się mylisz, bo to co widzisz na wskażniku, to w rzeczywistości nieodpowiada dokładnie temu jaką temperaturę ma płyn chłodniczy bezpośrednio w głowicy i w bloku silnika, ale wcale nie mam zamiaru Cię o tym przekonywać. Chciałem pomóc, na tyle ile wiedziałem, ocena należy do innych.
Temperatura w głowicy napewno jest wyższa ale dobry płyn (a jest nowy) ma wyższą temperature wrzenia od wody i do tego im większe ciśnienie tym dodatkowo wyższa temperatura wrzenia. ta temperatura musiała by się różnić pewnie z 30 stopni od tej ze wskażnika, a tak nie jest bo obieg działa cały czas. z drugiej strony wcześniej powinno wywalić płyn przez korek z tego ciśnienia niż rozerwać wąż który jak napisałeś tast kilka razy mocniejszy niż powinien i takie rozdarcie nie bierze się z powietrza, korek ma 21 psi fabrycznie i powyżej tej wartości powinien wywalić nadcisnienie, to tak naprawde nie jest duże ciśnienie i przewód powinien spokojnie wytrzymać a z jakiegoś powodu napęczniał i pękł (np zalany olejem lub płynem hamulcowym).
Jakoś tak to sobie teraz tłumaczeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myśle że jak ktoś konkretnie nie miał tego samego problemu to nic nie wymyślimy. Zobaczymy jak sie to wsio zachowa po wymianach. Napisze czy coś pomogło, tak żeby nastepni mieli już jakieś gotowe odpowiedzi.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 13:10   #28
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

wymień korek i zobacz czy pomogło
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2015, 17:24   #29
Dkaamykk
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 14
Exclamation Uciekający płyn chłodniczy 1.6 TDCI

Witam, od pewnego czasu zauważyłem ze ubywa mi płynu chłodniczego. Po około 1000km musze dolać 300ml płynu. Korek oleju jest ok olej w silniku tez, w zbiorku wyrównawczym tez nie ka śladu oleju. Węże są okey i nic z nich nie cieknie. Płyn natomiast zbiera się
A dokładniej kapie gdzieś z tyłu silnika na skrzynie biegów. Zbiera się w miedzy rowki i dlatego nie zauważyłem na ziemi jego ubytku. Wkładając rękę z tyłu silnika czuć jakieś przewody jakby czujnik temperatury czy coś i tam jest to wszystko całe mokre. Czy ktoś miał coś takiego czy macie może jakaś sugestie co to może być?
Dkaamykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2015, 17:40   #30
Dkaamykk
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Uciekający płyn chłodniczy 1.6 TDCI

Czyli sugerujesz ze to obudowa termostatu?
Dkaamykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.