Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2013, 22:17   #21
helga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2012
Skąd: bialystok
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Fajny. Jak pojeździsz więcej to napisz szerzej o prowadzeniu asfalt, szutrowe.
Cały czas mi to auto chodzi po głowie.

helga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 10:09   #22
michu_2111
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Jeziorki
Model: ford ranger 4x4 limited
Silnik: 2,2DuratorqTDCi 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

To jak jest w końcu z tym napędem można jeździć 4x4 po asfalcie czy nie? Jeździłem Rangerem 09.01.2013 włączałem napęd na asfalcie w trakcie jazdy gostek mówił,że tak można

Bump: Pod koniec stycznia odbieram. Jeźdiłem mamualem zamówiłem automat wrażenia super przerosły moje oczekiwania. Słyszałem , że przy niezaładowanej pace auto podskakuje ale to bzdura, chyba że ktoś jęździł tylko limuzyną to raczej słabe porównanie.Siłnik elastyczny choć ma dość "twardą" pracę w kabinie ciszej niż w focusie.Kabina na pięć dorosłych osób. Teraz tylko czekam na swojego sprawdzimy teren mam gdzie. Pozdrawiam
michu_2111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 00:53   #23
AgaiSzymon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-09-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 16
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Cytat:
Napisał michu_2111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak jest w końcu z tym napędem można jeździć 4x4 po asfalcie czy nie? Jeździłem Rangerem 09.01.2013 włączałem napęd na asfalcie w trakcie jazdy gostek mówił,że tak można

Bump: Pod koniec stycznia odbieram. Jeźdiłem mamualem zamówiłem automat wrażenia super przerosły moje oczekiwania. Słyszałem , że przy niezaładowanej pace auto podskakuje ale to bzdura, chyba że ktoś jęździł tylko limuzyną to raczej słabe porównanie.Siłnik elastyczny choć ma dość "twardą" pracę w kabinie ciszej niż w focusie.Kabina na pięć dorosłych osób. Teraz tylko czekam na swojego sprawdzimy teren mam gdzie. Pozdrawiam
troche to dziwne by było ze nie mozna jezdzic po asfalcie 4x4, nie ma przeciez to znaczenia a komfort jazdy się znacznie poprawia, a jak niektóre samochody nie maja przestawienia i musza cały czas jezdzic 4x4,
AgaiSzymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 01:12   #24
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Cytat:
Napisał AgaiSzymon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
troche to dziwne by było ze nie mozna jezdzic po asfalcie 4x4, nie ma przeciez to znaczenia a komfort jazdy się znacznie poprawia, a jak niektóre samochody nie maja przestawienia i musza cały czas jezdzic 4x4,
Twoje posty coraz bardziej mnie rozbrajają...
Zanim zaczniesz pisać takie głupoty , to poczytaj coś o napędzie 4x4.
O blokadach mostu , mechanizmach różnicowych , odłączonych napędach itp.
Będziesz wiedział jaka jest zasada działania prawdziwego napędu w samochodzie terenowym.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 07:28   #25
helga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2012
Skąd: bialystok
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Na stronie forda masz instrukcję do auta. Poczytaj.
W niej wyraźnie jest napisane - napęd 4x4 nie może być używany na przyczepnej drodze. Brak jest mechanizmu różnicowego z przodu.
Tak jeżdząc zniszczysz napęd.
helga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 12:21   #26
michu_2111
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Jeziorki
Model: ford ranger 4x4 limited
Silnik: 2,2DuratorqTDCi 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Witam.
Jaką masz zabudowę paki. Jeśli możesz podpowiedz. Zamówiłem też wersję Limited i do poniedziałku muszę dać odpowiedź jaką chcę. Pozdrawiam
michu_2111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 12:40   #27
1.6TDCI
ford::beginner
 
Avatar 1.6TDCI
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Polska
Model: PX Ranger 2.2 DC Auto Limited
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Jezeli pytasz sie mnie o zabudowe to mam taka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zamowiona wlasnie w tej firmie, przeslana do dilera, ktory ja pomalowal na kolor samochodu i zalozyl.

pzdr

P.S.
na asfalcie nie jezdzimy 4x4, ten samochod ma sztywno dolaczany przod bez centralnego mechanizmu roznicowego (ktory ma za zadanie "wyrownywanie predkosci obrotowej kol" pomiedzy osiami - tak prosto napisalem), jezeli jedziesz na asfalcie na wprost bez krecenia kierownica to pol biedy ale jak zaczniesz krecic to sam poczujesz, ze samochod nie jedzie tak jak trzeba (np. kierownica bedzie ciezko chodzila i promien skretu bedzie duzo wiekszy)
dlatego w manualu pisze, zeby uzywac 4x4 tylko na drogach o ograniczonej przyczepnosci bo wtedy kola beda same sie slizgaly i sztywno dolaczony naped bedzie w stanie przezwyciezyc opory nawierzchni.

A jak sie jezdzi? super. Zrobilem do tej pory 1600km i komfort jazdy jak na pick up'a jest bardzo wysoki (mam Focusa 1.6TDCI w automacie z 2005 i nie ma porownania do Rangera).
W terenie przegonilem go tylko troche ale za to w blocie po osie z dlugimi podjazdami, nie uzywalem 4x4L i wszystko bylo super.
Szkrzynia automatyczna ogolnie ok.
Srednie spalanie 10.9 (wiekszosc po autostradach przy predkosciach 120-140)

Minusy:
Poduszka powietrzna pasazera (swieci sie non stop kontrolka) trzeba podjechac do serwisu
Automat ma malego laga (w trakcie jazdy)

Ostatnio edytowane przez 1.6TDCI ; 11-01-2013 o 12:52
1.6TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 21:28   #28
markas74
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Norwegia
Model: ford ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Cytat:
Napisał Sławek Lubelak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak kolega napisal. Samochód duży, przestronny i prawie pod każdym względem naj na tle komkurencji, a na dodatek bezpieczny (pierwszy w historii pick-up z pięcioma gwiazdkami NCAP). Stoi u nas jeden czarny w wersji Limited niestety nie do jazdy próbnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale może w przyszłości... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Rangera Limited z listopada 2012r 3,2 silnik 200KM,auto naprade *********,mam wersje dwudrzwiowa,moc i komfort robi wrazenie no i spalanie jest ok.
Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał helga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawieszenie to jedno, można się przyzwyczaić.
Ale martwi mnie, napęd 4x4 którego nie można użyć na asfalcie.
z instrukcji :"Nie włączaj napędu na cztery koła 4H do normalnej jazdy po szosie."
Tylny napęd z pustą skrzynią nie jest bezpieczny. Co na to użytkownicy jeździcie z 4x4 na normalnej drodze?
Mam Rangera Limited 3,2 200KM,z listopada 2012,jezdze tylko na tylnim napedzie,zadko przelaczam na 4x4 a zaznacze ,ze mieszkam w Norwegi i tu sa troche inne warunki do jazdy zima. Nie prawda jest to,ze przy napedzie na tyl i z pusta paka zuca autem,wspomagacze na to nie pozwalaja. przy jedzie 4x4 zwieksza sie spalanie i skret auta,jak to woli ja oprocz Rangera mam BMW i moze dlatego mnie tak rajcuje tylni naped,bo moge poswirowac.
Wazne jest to co wyczytalem w mojej(norweskiej instrukcji)to to,ze nie moge przelanczac napedu w trakcie jazdy jesli moja predkosc przekracza 20km\h

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 20-01-2013 o 15:50 Powód: Regulamin pkt13
markas74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 08:55   #29
1.6TDCI
ford::beginner
 
Avatar 1.6TDCI
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Polska
Model: PX Ranger 2.2 DC Auto Limited
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Cytat:
Napisał markas74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wazne jest to co wyczytalem w mojej(norweskiej instrukcji)to to,ze nie moge przelanczac napedu w trakcie jazdy jesli moja predkosc przekracza 20km\h
"cus" mi tu nie gra przelaczanie pomiedzy 2H a 4H jest mozliwe do 120 km/h - wszedzie jest ta sama wersja samochodu - no chyba, ze masz 4x2 w co nie chce mi sie wierzyc...4H a 4L to inna bajka powinienes sie zatrzymac.

Moze te 20 km/h dotyczy czegos innego, zalaczania ESC, kontroli zjazdu, etc chociaz w kazdym z tych przypadkow jest limit 40 km/h.
1.6TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 08:34   #30
pulkwnik
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Zamość
Model: toyota hilux
Silnik: 3,0
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Model 2012- opinie i spostrzeżenia

Witam ! Kombinuję zmianę mojego hiluxa 3,0 z 2007 full wersja z automatem. Przejechałem 170 tys km. i zastanawiam się nad zmianą. W grę wchodzi kolejny Hilux lub Ranger. Myślę o limited 3,2 z automatem. Jak Wam się sprawują Rangery ? Jak wygląda sprawa serwisowania...co ile i jakie koszty ?. Jak to autko nagrzewa się w zimie ? jak wyglądają autentyczne raporty spalania ? czy ma ktoś z Was porównanie praktyczne Hilux - Ranger ?
Będę wdzięczny za pomoc.
pulkwnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.