Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2016, 20:01   #1
zajoprzemo
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Komorniki
Model: MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010/12
Postów: 62
Domyślnie Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Witam,
Jestem posiadaczem MONDEO MKIV 2.0 tdci 140KM (rok produkcji 2010), przebieg 210 tyś... przy 200 tyś usunąłem DPF....
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że im jest zimniej na dworze tym gorzej silnik odpala.. tzn akumulator kręci bez zarzutu jednak trzeba dłużej kręcić i jak odpali to obroty przebierają i po chwili to ustaje. Jak jest cieplej odpala bez zarzutu... Ostatnio przy temperaturze -4 musiałem dwu krotnie kręcić po około 5 sek. Dzisiaj przy temperaturze -8 nie mogłem odpalić.. dopiero po około 10 krotnej próbie odpalił... bardzo długo musiałem kręcić rozrusznikiem... szerze to nie dawałem nadzieji, że odpali... raczej myślałem że już akumulator padnie... jak już odpalił było ok, później stał 3 godziny i też bez problemu odpalił... dodatkowo zauważyłem, że na postoju przy włączonym silniku temperatura silnika spada, ale jak jadę autem to się podnosi i utrzymuje w granicach 90 stopni..
Proszę o sugestie co to może być??? Wiem że należy podłączyć pod kompa auto.. jestem umówiony w poniedziałek z mechanikiem, ale już się denerwuję na samą myśl... Proszę o pomoc ??
Czy to mogą być wtryski i czy się je regeneruje?
Czy to jakiś czujnik temperatury paliwa, silnika etc??
Co to może być??
Z góry dziękuję za podpowiedzi...
p.s filtr paliwa wymieniłem około 10 tyś km temu
p.s dolałem dzisiaj po tej akcji do paliwa uszlachetniacz z shella


Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-01-2016 o 20:39
zajoprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:05   #2
wojtt
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Działdowo
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 104
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Świece żarowe do sprawdzenia - ubiegłej zimy miałem podobnie , trzy świece były spalone to przy -10 chyba z minutę się męczył zanim odpalił , po wymianie jak nówka pozdrawiam
wojtt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:06   #3
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

A jakie paliwo zalałeś ?
Dolałeś ten dodatek jak był mróz a paliwo już było w zbiorniku jakiś czas ? To raczej nie zadziała. Wszelkie depresanty trzeba dodać zanim parafina się wytrąca.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:08   #4
zajoprzemo
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Komorniki
Model: MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010/12
Postów: 62
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Cytat:
Napisał wojtt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe do sprawdzenia - ubiegłej zimy miałem podobnie , trzy świece były spalone to przy -10 chyba z minutę się męczył zanim odpalił , po wymianie jak nówka pozdrawiam
świece żarowe sprawdzałem u mechanika jakieś 2 miesiące temu i mówili, że są OK...

Bump:
Cytat:
Napisał fordes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie paliwo zalałeś ?
Dolałeś ten dodatek jak był mróz a paliwo już było w zbiorniku jakiś czas ? To raczej nie zadziała. Wszelkie depresanty trzeba dodać zanim parafina się wytrąca.
Tak niestety tak zrobiłem, dolałem ten dodatek bo miałem prawie pełny zbiornik...
zrobiłem dzisiaj nim około 100 km i odstawiłem na parking.. paliwo miałem z orlena verva ON

Ostatnio edytowane przez zajoprzemo ; 02-01-2016 o 20:13
zajoprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:30   #5
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

jak już odpalił na zimnym silniku , to trzęsło autem i dość mocno dymił przez chwilę ?
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:35   #6
zajoprzemo
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Komorniki
Model: MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010/12
Postów: 62
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak już odpalił na zimnym silniku , to trzęsło autem i dość mocno dymił przez chwilę ?
tak mocno zadymił czarnym dymem... normalnie przy jeździe nie dymi pomimo, że dpf mam wyciętego...
zajoprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:41   #7
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Cytat:
Napisał zajoprzemo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
świece żarowe sprawdzałem u mechanika jakieś 2 miesiące temu i mówili, że są OK...
Sie ma mi to też wygląda na świece żarowe, a sam nie umiesz sprawdzić ?
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:45   #8
zajoprzemo
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Komorniki
Model: MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010/12
Postów: 62
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Cytat:
Napisał sewenpamp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sie ma mi to też wygląda na świece żarowe, a sam nie umiesz sprawdzić ?
Ale bym się ucieszył, gdyby były to świece....
Umiem sprawdzić, ale nie mam na to warunków... mieszkam w bloku, a na dworze pizgawica na maksa... nie mam garażu..
zajoprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 20:56   #9
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

To masz wybór, zmarznąć i mieć kasę w kieszeni, albo ... nie mieć kasy w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szkoda bo może to nie duży problem właśnie ze świecami. Daj znać jak ogarniesz temat.
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 21:00   #10
zajoprzemo
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Komorniki
Model: MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010/12
Postów: 62
Domyślnie Odp: Bardzo ciężko odpala na mrozie !!!!

Cytat:
Napisał sewenpamp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To masz wybór, zmarznąć i mieć kasę w kieszeni, albo ... nie mieć kasy w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szkoda bo może to nie duży problem właśnie ze świecami. Daj znać jak ogarniesz temat.
Mam nadzieję, że to nie duży problem... w poniedziałek pojadę do zaprzyjaźnionego mechanika i podłączymy pod kompa i sprawdzimy świece... na pewno dam znać... mam nadzieję, że to nie wtryski...
zajoprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.