Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2009, 13:14   #1
galaktao
ford::beginner
 
Avatar galaktao
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Exclamation Klimatyzacja !?!?!

Witam wszystkich, wiem że temat klimatyzacji była już pare razy poruszany ale ....muszę jeszcze raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to:
w zeszłym tygodniu byłam na uzupełnieniu klimatyzacji ponieważ działała jak jej się chciało. Pan sprawdził szczelność, uzupełnił klimatyzacje i było ok. Za którymś razem już nie zadziałała. Wydobywa się z niej normalne powietrze tzn. ani gorące ani zimne takie jak z nadmuchu.
I teraz nie wiem o co chodzi? Czy focus ma tak "fajną" klimatyzację czy coś się popsuło? Wczoraj gdy jechałam to w jedną stronę klima działała ale na powrót już zastrajkowała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo proszę o jakąs podpowiedź.

(Bezpieczniki są sprawdzone)

galaktao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 18:32   #2
damianelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Hej. Mam ten sam problem - no moze bardzo podobny. Pojechalem na uzupelnienie, bo nie bylo czynnika i nie zalaczala sprezarka. Po uzupelnieniu klima dziala az milo. Po dwoch tygodniach podczas jazdy uslyszalem donosniejsze walniecie pod maska i ...po klimie:/ Znow nie zalacza...
damianelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 18:33   #3
vito007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2005
Skąd: Warszawa
Model: FF II kombi Ghia
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 161
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Pytanie z cyklu tych do wróżki. Może serwis nie znalazł rzeczywistej usterki, a może po uzupełnieniu czynnik chłodzący się "ulotnił",
Stawiałbym jednak na elektronikę i sterowanie klimy. Niestety sam tu nic nie zdziałasz.
vito007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 18:36   #4
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Hmm .... No pasuje to jeszcze sprawdzić u fachowca . Jeśli jest jakaś mała nieszczelność by wyciekł gaz to powinna się nie włączać wcale , a nie jak się jej chce , klima raczej w fordach działa tak średnio ale jednak działa i czuć chłodne powietrze. Może zaciął się któryś z dwóch czujników ciśnienia . Ale kręci się pompa w ogóle ? jak włączasz klimę to słyszysz takie pyknięcie i włącza się przy tym od razu drugi wentylator ?? Acha jak nabijacie klimę po jakimś wycieku to starajcie się aby sprawdzenie szczelności było wykonane bez pośpiechu - im dłużej tym pewniej będzie . jednak zdarzają się czasem tak niewielkie nieszczelności ( ja tak miałem ) że się nie obejdzie bez sprawdzania pod specjalnym światłem na elementach instalacji śladów barwnika dodawanego do gazu - mi spylało na uszczelce właśnie tak po dwóch tygodniach.
__________________
Marcin

Ostatnio edytowane przez oisom ; 25-05-2009 o 18:45
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 19:26   #5
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Klima w focusue działa ŚREDNIO ?! PANIE !!! U mnie jak na SYBERII !!!!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 19:27   #6
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Klima w focusue działa ŚREDNIO ?! PANIE !!! U mnie jak na Antarktydzie ( bądź Syberii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:!!!!


Masz coś zwalone i koniec.

Jeszcze jak włączasz klimę to powinno słychać wentylatory i przy załączeniu klimy takie właśnie "pyknięcie"



Przepraszam bardzo że napisałem 2 posty ale coć mi się "popsuło" z przeglądarka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze raz PRZEPRASZAM.

Ostatnio edytowane przez Damiano16 ; 25-05-2009 o 19:30
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 19:53   #7
galaktao
ford::beginner
 
Avatar galaktao
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Wielkie dzięki za podpowiedzi, nie pozostaje mi nic innego jak wycieczka do pana mechanika. Mam nadzieje ze jak zobaczą babę to nie będa mi wciskac kitów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
galaktao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 22:51   #8
wujeksam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2006
Skąd: -
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 19
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

...

Ostatnio edytowane przez wujeksam ; 01-10-2013 o 22:57
wujeksam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 07:43   #9
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Nie nie powiem że strach włączać klime na "2" wierzcie sobie czy nie ale kiedyś wieczorem było takie wilgotne powietrze i włączyłem klime przez 20 min i ... dach mi ZE SZRONIAŁ !!!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 08:55   #10
harv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Toruń
Model: Focus I
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Klimatyzacja !?!?!

Moj przypdaek z klima wygladal nastepująco:
nabiłem klime po zimie poniewaz nie wlaczala sie w ogole. Maszyna uzupelnila jeszcze olej oraz sprawdzila szczelnosc i bylo wszystko Ok. Niestety podzialala dwa dni i zdechla.
Pojechalem do mechanika z podejrzeniem uszkodzenia jakis czujnikow (tak jakos to sobie wydedukowalem). Chlopaki nabili klime jeszcze raz (dodali specjalny barwnik) odpalili klimie (zadzialala! ) jednak okazalo sie ze jest pekniety jakis wezyk. Po wymianie jezdze tak juz drugi tydzien i narazie klima smiga bez problemow. Koszt 330 zl (nabicie 180, 100 dorobiony wezyk, 50 robocizna)
Morał z tego taki, proponuje poszukac najpierw wszelkich wyciekow metodą "na barwnik" poniewaz sprawdzenie szczelnosci przez maszyne niewiele znaczy.
harv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.