Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2009, 22:00   #11
Wojta-36
ford::beginner
 
Avatar Wojta-36
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 16V zetec
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Witam miałem podobny problem i opanowano mi go w serwisie ale tez po długich meczarniach, oczywiście najpierw sam próbowalem czyszczenie i wymiana silniczka krokowego, czyszczenie przepustnicy, podłączanie do kompa i nic. Zdenerwowałem się i pojechałem do serwisu, najpierw zdiagnozowano że silniczek krokowy , wiedziałem ze to raczej nie to ale kazałem wymienić na następny dzień dzwonią mi że to nie ten silniczek tylko jakiś węzyk podcisnieniowy z skrzyni biegów do silnika za 40 zł. to kazalem wymienić i odziwo okazało się że to było to teraz samochodzik chodzi idealnie, oczywiście dodam że za silniczek krokowy nie płaciłem tylko za wezyk + diagnoza 175zl. A problem polegał na tym ze wężyki stażeją się i nie mają właściwości takich jak powinny mieć i ten wężyk zaciskał się na okolo 4 cm. a w całosci miał około 35 cm.

Wojta-36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 13:33   #12
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

odpowietrznik od skrzyni korbowej , parcieje i ssa lewe pwoietrze.

Tyle bo jakie wlasciwosci ma tracic wezyk ....
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 10:53   #13
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Cytat:
Napisał Wojta-36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam miałem podobny problem i opanowano mi go w serwisie ale tez po długich meczarniach, oczywiście najpierw sam próbowalem czyszczenie i wymiana silniczka krokowego, czyszczenie przepustnicy, podłączanie do kompa i nic. Zdenerwowałem się i pojechałem do serwisu, najpierw zdiagnozowano że silniczek krokowy , wiedziałem ze to raczej nie to ale kazałem wymienić na następny dzień dzwonią mi że to nie ten silniczek tylko jakiś węzyk podcisnieniowy z skrzyni biegów do silnika za 40 zł. to kazalem wymienić i odziwo okazało się że to było to teraz samochodzik chodzi idealnie, oczywiście dodam że za silniczek krokowy nie płaciłem tylko za wezyk + diagnoza 175zl. A problem polegał na tym ze wężyki stażeją się i nie mają właściwości takich jak powinny mieć i ten wężyk zaciskał się na okolo 4 cm. a w całosci miał około 35 cm.
Czy tez miałeś problem z falowaniem obrotów przy zimnym silniku ? Bo mi również wymieniono silnik krokowy, przeczyszczono przepustnice, ustawiono obroty, a mimo to one nadal falują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 22:59   #14
Wojta-36
ford::beginner
 
Avatar Wojta-36
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 16V zetec
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Tak dolegliwości takie jak kolega opisal. A co do tego wężyka to mam go i oglądałem parcieje czy traci właścowości jaka roznica poprostu nadaje się do wymiany, a mój w jednym miejscu zrobił się bardzo miekki i pod wpływem podciśnienia zaciskał się i tyle.
Wojta-36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 01:53   #15
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Cytat:
Napisał Wojta-36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dolegliwości takie jak kolega opisal. A co do tego wężyka to mam go i oglądałem parcieje czy traci właścowości jaka roznica poprostu nadaje się do wymiany, a mój w jednym miejscu zrobił się bardzo miekki i pod wpływem podciśnienia zaciskał się i tyle.
Można wymienić go samemu, czy bez mechanika się nie obedzie ?
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2009, 10:19   #16
harv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Toruń
Model: Focus I
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Czy mozecie wskazac dokladnie (moze zdjecie) ktory to jest wezyk?
harv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2009, 21:38   #17
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Cytat:
Napisał harv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mozecie wskazac dokladnie (moze zdjecie) ktory to jest wezyk?
Oj przydałoby sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 23:05   #18
SPIKE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Jemna
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Ja od wczoraj mam podone objawy,otóż jak silnik rozgrzeje się to podczas jazdy obojętnie czy na biegu czy na luzie obroty nie spadają poniżej 1700obr.ale po zatrzymaniu opadają do właściwych i silnik równomiernie pracuje.Otworzyłem maske,odpaliłem silnik i usłyszałem ciche syczenie.Pomacałem tu i tam i chyba coś trafiłem.Pod kolektorem dolotowym idą wężyki gumowe które wychodzą z i idą do silnika rozgałęziając się jak T.Po przygazowaniu widać jak na zgięciach zaciskają się a przy dotknięciu czuć małe zassanie.Jutro brykam do mechanika i okarze się czy to jest przyczyną,a może ktoś odpisze.Hej!
SPIKE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2009, 09:30   #19
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Cytat:
Napisał SPIKE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pod kolektorem dolotowym idą wężyki gumowe które wychodzą z i idą do silnika rozgałęziając się jak T......Hej!
To jest właśnie wężyk odpowietrzajacy skrzynię korbową. Ja za jego wymianę w ASO (wężyk, zaworek, robocizna) zapłaciłem 157 zł. W moim przypadku (chwilowe spadanie wolnych obrotów po wrzuceniu na luz, połaczone niekiedy z gaśnięciem silnika) jednak to nie pomogło.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2009, 17:39   #20
SPIKE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Jemna
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Witam zainteresowanych tematem!Byłem na warsztacie i podpieli mi komputer a on pokazał awarie czujnika przepływu powietrza czy coś w tym rodzaju,ale po zasugerowaniu mojego spostrzerzenia wymienili wężyk odpowietrzający skrzynię korbową 60pln(dzięki KOREK007 za nazewnictwo).Znikneła awaria czujnika ale problem z obrotami pozostał.Mechanik jest pewny na 96% że to silnik krokowy ale nie ma na warsztacie aby podmienić isprawdzić fizycznie.Czy komputer nie pokaże awari tegoż silniczka(?)bo pod kontem elektronicznym na komputerze jest O.K.Czekam na podpowiedzi iodpowiedzi!
SPIKE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.