Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2015, 22:20   #1
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

Witam, mam pewien problem w swoim Focusie i zastanawiam się czy będzie on kolidował z założeniem centralki z pilotami do centralnego zamka.
Kupiłem niedawno samochód, który posiada centralny zamek ale bez pilota, a więc otwieram kluczykiem wszystkie zamki. Niedawno pojawił się problem, który polega na tym, że zamykając kluczykiem drzwi kierowcy brak jest jakiejkolwiek reakcji- nie mogę zamknąć samochodu od strony kierowcy, muszę lecieć z drugiej strony i tam przekręcając kluczyk centralny łapie i zamyka fokę.

I tutaj pojawia się pytanie. Mam na oku pewien zestaw z pilotem, bo jak by nie patrzeć jest to jakaś wygoda, a nie kosztuje dużo. Czy jeżeli kupię ten zestaw i zamontuje w samochodzie to będzie on mógł sprawnie działać skoro jest problem z zamykaniem samochodu od mojej strony?

Podsyłam link do zestawu centralki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 23:42   #2
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

U nas na warsztacie zakładają coś takiego, ale jeszcze nie widziałem Foki na taką dolegliwość, myślę że analogicznie zadziałało by to, ponieważ jeśli zamykasz od strony pasażera to padł nie centralny a pojedynczy zamek w drzwiach kierowcy (może nie tyle zamek co centralny od tych pojedynczych drzwi). Wiem, masło maślane, ale ciężko to wytłumaczyć. Podjedź gdzieś do warsztatu elektromechanicznego, niech sprawdzą kable od zamka te co idą tą gumą przy zawiasach od drzwi, a sterownik także możesz kupić, kasa niewielka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
* Ford Focus mk1 Ghia! 1.8 TDCI 115KM 2004r.
* Renault Master III 2.5 dCi 2002r.
* Alfa Romeo 156 2.0 TS 155KM 2000r.
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 10:04   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

Ile razy można pisać to samo, Za ten tani zamek zapłacisz pewnie ze trzy razy. Piloty zaraz się rozsypią, centralka zacznie wariować i znowu będzie problem.
Tylko oryginał da Ci spokój, a dokłada się samemu bez żadnych mechaników i temu podobnych, wystarczy poszukać na forum.
A rozwiązanie Twojego problemu z zamkami to wymiana zamka kierowcy.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 13:34   #4
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

a czy wymiana zamka kierowcy nie wiąże się z wymianą kluczyka? I wszystkich innych zamków?
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 14:03   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

Nie.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 13:57   #6
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

Odkopuję,
Posiadam moduł z różową naklejką więc nie ma możliwości zaprogramowania do niego pilota. Ale pojawiła się okazja kupna oryginalnego, używanego modułu, w którym jest taka możliwość oraz oryginalnego, również używanego kluczyka z pilotem. Łącznie taki zestaw wynosi 90 zł (50 kluczyk, 40 moduł). Ale mam pewne obiekcje. Posiadam niestety jeden zaprogramowany kluczyk, w drugim jest kapsułka, ale od momentu kupna samochodu kluczyk ten nie działał więc pewnie rozprogramowany.
Stąd moje pytanie do Was. Czy kupno takiego, używanego zestawu jest opłacalne? Czy przełożenie transpondera z jedynego dobrego kluczyka, który posiadam do tego z pilotem wiąże się z jakimś ryzykiem rozprogramowania immo itp? Jak coś się nie powiedzie to niestety zostanę bez możliwości odpalenia samochodu... I jeszcze jedno pytanie, czy grot używanego kluczyka z innego focusa będzie pasował do mojego? Czy trzeba będzie także dorabiać od nowa?
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 15:16   #7
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

przekładasz kapsułkę z kluczyka którym odpalasz auto jeśli masz tylko jeden kluczyk.
Użyj szukajki.
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 19:59   #8
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

Tak tak, o to mi chodziło, tylko zastanawiam się czy wyciągnięcie tej kapsułki jej jakoś nie rozprogramuje czy coś w tym rodzaju. No i czy używany kluczyk będzie pasował do moich zamków?
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 15:17   #9
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Centralny nie zamyka od strony kierowcy- zakup sterownika i pilota

używany kluczyk w sensie pilot (po zaprogramowaniu)grot musisz zmienić na nowy i dociąć w/g swojego klucza ,bo jak inaczej inny kluczyk może pasować do Twoich zamków???????
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.