Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2008, 14:50   #21
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Jak podałem w linku.Koszt samego termostatu to około 70 zł.Wymienisz bez problemu sam.W TDCI to naprawdę prosta sprawa.

__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 21:54   #22
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Dzwoniłem do mojego mechanika w sprawie tego małego termostatu, i owszem on go wymieni dla pewności, żeby mieć pewność że termostaty są ok, Wspomnę że ten większy był wymieniony latem .Mechanik jest z serwisu forda i on twierdzi że nowoczesne disle tak się nagrzewają ,potrzebują dużego zapotrzebowania na ciepło tak są wyżyłowane ,nie wiem co o tym sądzić ,ale odżałuję te 100zł może pomorze .Pozdrawiam tu jest cena termostatu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 22:06   #23
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Cytat:
Napisał keczup
Dzwoniłem do mojego mechanika w sprawie tego małego termostatu, i owszem on go wymieni dla pewności, żeby mieć pewność że termostaty są ok, Wspomnę że ten większy był wymieniony latem .Mechanik jest z serwisu forda i on twierdzi że nowoczesne disle tak się nagrzewają ,potrzebują dużego zapotrzebowania na ciepło tak są wyżyłowane ,nie wiem co o tym sądzić ,ale odżałuję te 100zł może pomorze <<<<<POZDRAWIAM>>>>> tu jest cena termostatu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 05:25   #24
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

keczup sugerujesz, że diesel nagrzewający sie po 4 km jest zepsuty...bo za szybko się nagrzewa :fcp9 :fcp23
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 11:29   #25
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Osobiscie uwazam ze to zalezy od stylu jazdy kierowcy ...
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2008, 13:08   #26
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Zawika zazdroszczę ci że tak szybko się nagrzewa może umnie po wymianie termostatu też będzie ok. :fcp26
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 16:42   #27
czarek.z
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

witma wszystkich

Niestety nie moge sie zgodzić z tym ze ten typ tak ma mi zrobiło się to dosłownie dwa dni temu jak wracałem z Krakowa do szczecina tj. ponad 600 km i zrobiło mi się to w połowie trasy więc przejechałem ponad 300 km i silnik się nie nagrzał??!! przed tem miałem tak że po przejechaniu max 3 km temp była na połowie tak jak powinno być przed usterką nawet jak odpaliłem auto i pracował na biegu jałowym przez ok 10 mni temp już była na połowie, także napewno nie jest to zjawisko normalne że silnik się nie nagrzewa nawet przy małej prędkości powinien złapać swoją temp. Najdziwniejsze jest to że po przekroczeniu 100 kilometrów dopiero temp rośnie, mi się wydaje że jest to problem termostatu albo czujnika (zły odczyt) jutro chyba się przejadę do mechanika i niech go podłączy pod komp i zobaczymy co wyjdzie , jak będe wiedział coś więcej dam znać. POZDRAWIAM
czarek.z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 22:17   #28
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

czarek - no to nie masz racji... może inaczej.. znaczy ze masz coś walnięte ...
u mnie przy jeździe miejskiej temp siega ok 1/4 .. poza miastem wchodzi na połowę i tak trzyma... po wjeździe do miasta znów spada do ok. 1/4 ....
a jest to uwarunkowane tym że w mieście auto (ze względu na prędkość) nie ma takiego chłodzenia wiec automatycznie temp. spada nizej zeby silnik nie emitował nadmiernego ciepła (taki "krok ku ekologii" ) ... podczas szybszej jazdy temp. silnika rosnie bo i chłodzenie lepsze
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 06:06   #29
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Cobretti ma rację - u mnie po wymianie dużej różnicy nie było i zachowanie temp. jest podobne.
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 08:41   #30
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: [mk3]jak szybko powinien sie nagrzewac silnik 2.0 tdci

Cytat:
Napisał Cobretti
czarek - no to nie masz racji... może inaczej.. znaczy ze masz coś walnięte ...
u mnie przy jeździe miejskiej temp siega ok 1/4 .. poza miastem wchodzi na połowę i tak trzyma... po wjeździe do miasta znów spada do ok. 1/4 ....
a jest to uwarunkowane tym że w mieście auto (ze względu na prędkość) nie ma takiego chłodzenia wiec automatycznie temp. spada nizej zeby silnik nie emitował nadmiernego ciepła (taki "krok ku ekologii" ) ... podczas szybszej jazdy temp. silnika rosnie bo i chłodzenie lepsze
Nie panowie.

Wskaźnik temperatury, po nagrzaniu silnika, ma stać na połowie skali. Nie ma tu nic do powiedzenia ekologia i jakieś inne dyrdymały, typu ten typ tak ma.

Jeżeli jest u Was inaczej, macie niesprawny układ chłodzenia.
W 99% przypadków jest za tą niesprawność winny tzw. mały termostat. On jest po porostu ciągle otwarty.
Czasami jest uszkodzony czujnik temperatury, który w Mondeo nie jest w układzie chłodzenia(nie jest omywany płynem chłodzącym), ale jest wkręcony w głowicę silnika :fcp3 .
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.