Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2007, 23:25   #31
kalor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 41
Domyślnie

Ja mam znajomych w salonie forda i jak pisałem wcześniej wystarczyło, że przeczyścicli jakiś przekaźnik który podaje paliwo i tyle.Żadnych regenreacji. Wg. komputera było za małe ciśnienie w turbinie.

kalor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 00:49   #32
tuptuszw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: Kłopot z turbo

Witam, jestem posiadaczem mondka od 2 miesiecy, i wlasnie, magiczna sprezynaka. Slyszalem rozne diagnozy, a to wtryski a to pompa. Ale!! Przy pompie - gasnie, nie chce odpalic. Przy wtryskach nie rowna praca, a u mnie jest wszystko ok!! Pali zawsze nawet jak byl mroz, chodzi rowniotko czy zimny czy cieply, jak go gazuje od jedynki ze az skazówka od obrotow dojdzie do konca i nic. A przymule go na 4 i o - sprezynka i brak turbo. Zrobie mu restarta i znowu jak nowy. Wymienilem filtr paliwa i olej. I tak czytam moze cos wynajde. Myslicie ze to ma zwiazek z ta elektronika turba?? Czy chocby EGR? Co ma jedno do drugiego??
tuptuszw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 07:09   #33
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: Kłopot z turbo

tuptuszw - wszystkie podane przez Ciebie opcje sa mozliwe, ale bedzie to tylko gdybanie - musisz podjechac gdzies gdzie CI podlacza samochod pod komputer (WDS/IDS) i odczytaja kody bledow - wtedy bedziesz mial pewnosc.

POzdrawiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2008, 18:10   #34
adamzmora
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Kłopot z turbo

witam panów, też mam podobny problem z zaworem turbiny otóż nie otwiera sie. siłownik działa poprawnie, klapka też ale ten wężyk od siłownika nie daje powietrza przy każdych obrotach. auto w ogóle nie chce sie bujać v max 120 i to w dużym czasie. może wie ktoś z Was o co w tym chodzi? turbo ładnie dmucha i zasysa
adamzmora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 08:50   #35
your_jarecki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: SCORPIO MKIII
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie Re: Kłopot z turbo

Mam podobny problem na początku jak kupiłem mondeo ok. 2 tygodni temu to jak wcisnąłem mu gaz to było słychać buczenie turbosprężarki teraz nic takiego nie ma, a na 3 ,4 i 5 powyżej 2500 obrotów rosną szybko obroty, a auto nie idzie. Auto nie dymi i nie świeci się żadna sprężynka. Pomóżcie gdzie szukać przyczyny.
your_jarecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 09:03   #36
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: Kłopot z turbo

Cytat:
Napisał your_jarecki
Mam podobny problem na początku jak kupiłem mondeo ok. 2 tygodni temu to jak wcisnąłem mu gaz to było słychać buczenie turbosprężarki teraz nic takiego nie ma, a na 3 ,4 i 5 powyżej 2500 obrotów rosną szybko obroty, a auto nie idzie. Auto nie dymi i nie świeci się żadna sprężynka. Pomóżcie gdzie szukać przyczyny.

Wszystkie opisywane przeze mnie rzeczy dotyczyly MK3 i to po facelistingu z elektronicznym sterowaniem cisnienia. NIestety nie wiem jak to wyglada w przypadku MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 16:46   #37
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: [mk3] Kłopot z turbo

Też mam problem ze sterowaniem turbo. Mianowicie przy obrotach pow. 2000 obr/min w wężyku sterowania załączeniem turbiny podciśnienie skacze - ciągnie, puszcza, ciągnie, puszcza, z częstotliwością ok 1x na sekundę. Pytanie: czy tak ma być w fordzie, czy jednak powinno ciągnąć cały czas ??
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 13:54   #38
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: [mk3] Kłopot z turbo

co znaczy ""wentylowac" turbine" ??
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.