Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2006, 06:35   #71
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie

Cytat:
Napisał barylkaq
własnie ojciec wrocił od gazownika i mówił, że typ zakładał już 3 BLOSY i to g... daje, kosztuje 360 zł ... więc podziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Typ twierdzi że to ****o daje bo jak założy BLOSa to już więcej go nie widzi - bo nie ma potrzeby :fcp4 :fcp12 :fcp4

[ Dodano: 2006-07-31, 08:40 ]
Pożar !!!

Ku przestrodze piszę –

Wczoraj w południe przeżyłem pożar swojego auta.

Przyczyna to instalacja gazowa.

Pod domem miałem lekki strzał przy odpalaniu – auto nie załapało za pierwszym razem (o dziwo) i za 2 razem był lekki (cichy) strzał klapek antywybuchowych.

Zbagatelizowałem to i po ok 5 kilometrach jazdy zaczął się wydobywać jasny dym z pod klapy silnika !!!

Zatrzymałem się i po otwarciu jej zauważyłem tlącą się wykładzinę wyciszającą maskę :fcp7 :fcp7 :fcp7

O zgrozo :fcp24


Na szczęście miałem butelkę wody mineralnej i po polaniu wodą wszystko zgasło.

Wypaliła mi się dziura w tej wykładzinie o średnicy ok. 15 cm. Na szczęście z lakierem na masce i silnikiem nic się nie stało. Wykładzina ta nie paliła się ogniem - tylko żarzyła jak papieros.

Teraz dla bezpieczenstwa jak najprędzej muszę wykleić miejsca nad klapami wykładziną aluminiową, ponieważ szczególnie od tej na kolektorze dolotowym jest bardzo mała przerwa do wykładziny maski silnika.

W sumie to szkód prawie zero, ale emocje spore :fcp4

[ Dodano: 2006-08-16, 07:51 ]
Na wygłuszenie maski nakleiłem specjalną matę z warstwą aluminium – teraz już się nic nie ma prawa z nią dziać :fcp13

Jestem świeżo po wizycie u analizatora.
Mieszanka była za uboga i stąd szarpnięcie przy przełączeniu z gazu na benzynę.

Po regulacji auto nabrało jeszcze większego wigoru (a myślałem, że jest już nie najgorzej) :fcp3

Długo szukaliśmy najlepszych ustawień, bo HC nie chciało spaść do normy
oto końcowe wyniki z analizatora:
CO – 0,5%
CO2 – 11,5%
O2 – 3,8%
HC – 220
Lambda – 1,15 V

Dlaczego HC wydają mi się trochę za duże oraz lambda?
Czy takie wyniki już mogą pozostać??
Jakieś sugestie??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-02-27, 09:30 ]
Zrobiłem już ponad 20 000 km na Blosie :fcp2

Razu pewnego podjechałem do gazownika na wymianę filtrów, ale powiedział, że dopiero po 30 tyś. km ma to sens.

Sam BLOS sprawuje się doskonale. Zero porblemów z instalacją.

Wiem, że powinienem go przeczyścić "dla świętego spokoju" ale boję się , że go rozregukuję przy okazji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spalanie oscyluje na podobnym poziomie.

Czasem po rozruchu na zimnym silniku przez pewien czas pali się dodatkowa czerwona dioda na przełączniku zasilania LPG - wg instrukcji oznacza ona rezerwę gazu - jak to można wyregulować ??

[ Dodano: 2007-06-19, 08:17 ]
Już minął rok od montażu BLOS a więc pora na jakieś info.

Przejechałem w tym czasie prawie 30 000 km na gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiem, że BLOS a powinno się czyścić co ok. 10 000 km ale nic się nie działo więc nie chciałem niczego rozregulować.

No ale w sobotę mnie podkusiło i zdjąłem gumę doprowadzającą powietrze.

I co zobaczyłem - nic !! zero brudu, zero mazutu, zero kłopotu.

zresztą popatrzcie sami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przy dużym powiększeniu zdjęcia w kompie na gwizdku widać małe rysy, ale palcem są one nie wyczuwalne:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potraktowałem to wszystko WD-40 i hula dalej, że aż miło :fcp3

__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 12:42   #72
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: BLOS i 2.0 ZETEC - wrażenia z jazdy

Podniosę trochę wątek.
Od montażu BLOS `a mineło już duuużo czasu. Po ostatnim smarowaniu do niego nie zaglądałem. Mineło 15 miesięcy (jakieś 20 tyś. KM) i dalej zero problemu. Trzeba będzie go chyba profilaktycznie nasmarować :fcp14
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.