Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2009, 22:37   #1
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego

Mam takie pytanko,to normalne, że jak silnik się normalnie nagrzeje i odkręce korek od zbiorniczka to syknie porządnie powietrzem i jakby parą?czy może korek mam do wymiany bo nie wyrównuje ciśnienia?kiedyś czytałem temat co się dzieje przy niesprawnym korku ale nie mogę go znaleźć.

rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 23:03   #2
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego

normalny objaw jak ucieka powietrze... jakby ci ci wywalalo korek 2m nad auto przy odreceniu to mogla by byc wada, ale jak normalnie schodzi powietrze to wszystko ok...
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 12:19   #3
leszekpmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Skąd: Międzychód
Model: Mondeo
Silnik: 18.16v 112PS
Rocznik: 1995
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego

Popieram kolegę mr yagooda.Jeśli tylko syknie to znaczy że jest ok.Pompa działa i daje ciśnienie.Jeśli by wywalało węże to było by problem.Pozdrawiam.
leszekpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 13:49   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego

Książka „Ford Mondeo – sam naprawiam samochód” mówi:
„Wentylator elektryczny zapewnia dodatkowe chłodzenie przy wyższych temperaturach cieczy chłodzącej. Gdy temperatura cieczy chłodzącej wzrośnie do około +100°C, termowyłącznik w silniku wysokoprężnym, a urządzenie sterujące przez przekaźnik w silniku benzynowym włącza wentylator. Gdy temperatura cieczy chłodzącej obniży się, następuje wyłączenie wentylatora.” Temperaturę 100°C niektórzy uważają za zbyt wysoką, nie mają jednak racji, ponieważ układ chłodzenia w samochodzie Ford Mondeo jest układem nadciśnieniowym, czyli układem, w którym podczas pracy panuje zwiększone ciśnienie powodujące, że płyn chłodniczy wrze w wyższej temperaturze. Za utrzymywanie odpowiedniego nadciśnienia odpowiada korek na zbiorniku wyrównawczym. I znów cytat z książki: „Zawór nadciśnieniowy znajduje się w pokrywie zbiornika wyrównawczego. Jego zadaniem jest utrzymanie określonego ciśnienia w układzie chłodzenia, aby zwiększyła się temperatura wrzenia cieczy chłodzącej.” Jeżeli wskazówka temperatury silnika nie wchodzi na czerwone pole, to nie ma się czym przejmować. U mnie wentylator włącza się, kiedy wskazówka znajduje się na literce L, co odpowiada temperaturze 100 ÷ 102°C.
Pozdrawiam.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.