Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2010, 18:08   #1
1Adam85
 
Postów: n/a
Smile Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Witam Wszystkich.
Mój problem z piszczącym paskiem wieloklinowym (Focus 1.8 tddi) zaczął się wraz z nadejściem zimy i mrozów. Nie pomogło żadne smarowanie środkami, wymiana na nowy pasek nie przyniosła żadnego rezultatu, wymiana na krótszy - dokładnie o 4mm również na niewiele się zdała. Mam już tego dosyć i postanowiłem sam wymienić przyczynę całego zamieszania związanego z piskiem czyli cały napinacz paska wraz z łapą. Koszt na allegro to ok.300zł. Mam tylko podstawowe pytanie - Czy sobie poradzę? Wydaje mi się na mało skomplikowaną czynność, ale zawsze mogę się mylić i proszę o poradę czy jest jakiś manual do tego, a może ktoś z Was już wymieniał tą część.

PS. Gdyby kogoś zastanawiało dlaczego nie chcę oddać auta do mechanika...to już odpowiadam. Nie wiem czy mam jakiegoś pecha ale rok temu wymieniałem rozrząd i mechanik nie dokręcił wszystkiego - w efekcie urwała się łapa z poduszką pod silnikiem i miałem koszty na 1000zł, mechanik który naprawiał łapę zgubił jakąś zawleczkę łączącą linki od lewarka zmiany biegów i skrzyni - w efekcie rozłączyło mi się to w trasie i zostałem z wrzuconą "czwórką". Ostatnio po naprawie zawieszenia mechanik oddał mi auto w którym nadal coś stuka (wg. niego to nic...i mówi, że żadnych luzów nie ma) a do tego nie dokręcił mi koła bo było tylko na dwie śruby przykręcone!!!! Jednym słowem masakra! Powiedziałem sobie, że takie naprawy które nie są powiedzmy "grubsze" to od tego sezonu przeprowadzać będę własnoręcznie.

Pozdrawiam...

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 20:34   #2
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Mnie kolego zastanawia, czy faktycznie zacząć od najdroższej części, bo być może to łożyska w rolkach, a koszt takiego łożyska to ok 12 zł. Ja wymieniłem dwa tygodnie temu pasek, ale na firmy Conntinental bo mechanik powiedział mi że ta firma jako jedyna powleka je silikonem. Efekt jest taki, że nie słychać żadnych pisków. Po wymianie paska uruchomiłem silnik i wszedłem do kanału i wydaje mi się że na jednej rolce jest jakiś delikatny luz i jak zacznie popiskiwać to wezmę się za wymianę łożysk.

Pozdrawiam
OphisR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 00:40   #3
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

A w ogóle to po co cokolwiek wymieniać ???Mi co zima coś popiskuje. Jak tylko robi się ciepło jadę z piwkiem do garażu smaruję dokładnie wszystkie rolki przez które przechodzi pasek, zapalam silnik 2-3 razy żeby smar dobrze wszedł w łożyska rolek i gotowe. Wymiana napinacza nic Ci nie da no chyba, że to piszczy koło napinacza ale wtedy wystarczy je nasmarować a nie wymieniać no chyba, że masz trochęluźnej gotówki.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 06:35   #4
NAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Dokładnie tak jak przedmówca mario591 u mnie pomaga leżakowanie pod furą z piwkiem i WD 40 i piski ustają, a co do napinacza to sąsiad wymienił sam trochę to trwało bo żeby tam się dostać trzeba mieć smukłe rączki, a na dodatek okazało się, że to nie wina napinacza tylko rolki prowadzącej.
NAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 10:51   #5
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

najlepiej na zdjętym pasku pokręcić ręcznie rolkami i posłuchać czy hałasują, u mnie też były piski i okazało się, że obydwie rolki bardzo hałasowały, wymieniłem na nowe i teraz jest cichutko, lepiej wymienić niż smarować bo jak się łożysko "skończy" to i jazda się może skończyć postojem w lesie.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 12:11   #6
snack
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: pszczyna
Model: Fokus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 61
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

poco wymieniac cały napinacz nielepiej wymienic samą rolke koszt około 20 do 30 zł ja wymieniłem samą rolke i śmiga
snack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 17:16   #7
1Adam85
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Dziękuję za Wasze rady. Zamówiłem właśnie samą rolkę napinacza (allegro - 45zł) i jak tylko przyjdzie to przystąpię do wymiany. Oczywiście o rezultatach powiadomię w nowym poście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Czy ktoś ma jakąś instrukcję zdejmowania i zakładania paska? (do tej pory robił mi to mechanik i widziałem, że odkręcał jakąś śrubę). Jeśli nie ma czegoś takiego będę próbować na chybił - trafił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 19:11   #8
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Kolego ja wymieniałem w zeszłym tygodniu pasek.
Oto cytat z identycznego tematu.
Cytat:
Napisał gyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Sprawa jeżeli chodzi o stopień trudności to jest raczej prosta. Potrzebny jest tylko kanał lub podnośnik - od dołu jest lepszy dostęp do mechanizmu prowadzenia paska. A więc tak:
1. Zdejmujemy osłonę silnika (jeżeli jest oczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Klucz 15 - najlepiej oczkowy i z długa rączką lub rurową przedłużką zakładamy śrubę przytrzymującą rolkę napinacza (tą ruchomą - napinającą) i naciskamy dość mocno w stronę jak byśmy chcieli ją wkręcić wówczas ściśnie się napinacz i możemy spokojnie zdjąć stary pasek.
3. Następnie zakładanie nowego paska - jeżeli mamy kogoś do pomocy, to nie ma problemu, jedna osoba ściska napinacz a druga zakłada pasek. Jeżeli natomiast jesteśmy zdani tylko na siebie to zaczynamy zakładanie paska od najdalszego koła w kierunku napinacza - tak aby na rolkę napinacza zakładać na końcu. Jak juz mamy założone na wszystkie koła to jedną ręką ściskamy napinacz, a drugą zakładamy pasek na ostatnią rolkę napinacza. I po sprawie
Tak więc wymieniając pasek wielorowkowy nie musimy odkręcać nawet żadnej śruby. (no z wyjątkiem tych od osłony silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast co do uszkodzonych rolek. Aby zminimalizować koszty można wymienić same łożyska w rolkach. I tak np. w rolce prowadzącej - przed sprężarką klimy - jest zwykłe łożysko 6203 -koszt 12 zł proponyję SKF Explorer o zmniejszonych oporach toczenia - wystarczy odkręcić rolkę wymienić łożysko i przykręcic z powrotem (dobrze gwint śruby posmarować jakimś specyfikiem do zabezpieczania gwintów np. Loctite 243)
Pozdrawiam
Ja wymieniałem z kanału i sam sobie poradziłem, bez najmniejszego problemu.
OphisR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 19:36   #9
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Nie rób siary na forum:http://www.focusklubpolska.pl/showth...143#post423143
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 13:25   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rób siary na forum:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Znaczy, ze ma byc jakas wylacznosc czy wiernosc forum? Czy sam siedzac na dwoch forach nie lamiesz tej zasady?

Jezeli chodzi o rolki to niestety zamienniki nie grzesza jakoscia i jezeli lozysko nie jest wyrobione (kolega wyzej napisal, zeby pokrecic bez obciazenia) to starym sposobem jest zdjecie oslony lozyska wyczyszczenie starego smaru i wcisnienie nowego.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.