Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2007, 23:17   #1
momo
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Postów: 132
Domyślnie [MK3] problem z klima ktos cos doradzi

mk3 tdci16 km 2004r jak wlacze klime na auto albo manual strasznie zmula auto na swiatlach potrafi bo zdlawic i zgasic musze bardzowysoko krecic aby ruszyc normalnie w innych autachnie mialem takiego problemu co sie moze dziac to tragedia

momo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 07:05   #2
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał momo
jak wlacze klime na auto albo manual strasznie zmula auto
Sprawdź na początek taką rzecz - odpal auto włacz klime na Auto np. na 21 st. i wyjdź z auta i posłuchaj pracy wentylatora. Czy delikatnie sobie "mruczy" czy tez głośno "wyje" jak zarzynana krowa z BSE...
U mnie zawsze załączał się od razu drugi bieg, a auto właśnie było "mułowate" a od 140 to w ogóle nie chciało jechać...
Po włączeniu Climatronica, powinien włączyć się tzw. wolny bieg, czyli 1 opcja.
Być może u Ciebie włącza się od razu II bieg i to jest bardzo duże obciążenie dla silnika
Aby to naprawić trzeba sprawdzić wtyczkę idącą do wentylatora (lubi sie przepalić) a jeżeli to nie pomoże to sprawdzić rezystor wentylatora (używka 50,00 pln nowy 160,00 )
U mnie była po prostu przepalona wtyczka...
Jesli to nie jest problem wentylatorów to pisz. Bedziemy główkowac dalej
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2007, 21:47   #3
JarekM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 4
Domyślnie

Witam, serdecznie wszystkich forumowiczów.
Podłaczę się do pytania poprzednika.
Mam podobny problem - szukałem juz na forum, poczytałem i poszedłem do mojego mondka sprawdzić wtyczkę - fakt była upalona. zastosowałem ideę znalezioną na forum - dwa konektorki, kabelki, etc.
Teraz mam taki problem, że jak włączę klimę - ręczna lub automat, to wentylatory chłodnicy zaczynają wyć - chodzą na maksa. Po wyłączeniu klimy po około 30-60 sek wyłączją się. Poprzednio (przed zrobieniem wtyczki) załączały się na 1 lub 2 minuty i wyłączały się. W związku z tym, czy to oznacza padniety rezystor wentylatora? Jeżeli tak, to jak sie do niego dobrać, aby go wymienić.
Czy dopóki nie kupie i nie zamontuję nowego reystora mogę odłaczyć jeden wiatrak?
Samochód i tak mam nie dogrzany, bo wracając wczoraj wieczorem zauważyłem, że temp. pływa od 1/4 do 1/2 wskazani - pow. 100 km/h - 1/2.
Dzisiaj sprawdziłem, że węże od chłodnicy nagrzewają sie po uruchomieniu silnika - padnięty główny termostat. :fcp11
Autko nabyłem tydzień temu i teraz wychodzą kwiaatki. :fcp19 .
Mam jeszcze jeden problem.
Zaraz po włączeniu zapłonu słyszę, że załącza (8 na 10 razy) się na około 30 s wentylator dmuchawy ( ten co go widać jak sie zdejmie filtr kabinowy) - czy tak ma być?
Proszę o podpowiedź
JarekM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2007, 09:55   #4
Macko-2
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: podkarpackie
Model: Kuga II FL VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie

Miałem podobny objaw. Po włączeniu klimy sprężarka stawiała duży opór. Wymieniłem dyszę rozprężną i osuczacz. Po wymianie tych elementów sytuacja bardzo się poprawiła.
Macko-2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2007, 23:00   #5
JarekM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 4
Domyślnie

No i mam zgryza :fcp5 .
Zrobiłem końcówki do rezystora, wymieniłem rezystor (ten na dole chłodnicy), a jak właczę klimę to szarpnie silnikiem i wentylatorki wyją. Czy jest jakiś czujnik od prędkośco wentylatorów albo przekaźnik, który załącza poszczególne biegi.
Ewentualnie gdzie to zlokalizować i jak sprawdzić, bo w książce "Sam naprawiam" Jest tylko schemat instalacji elektrycznej klimy na którym jest pokazany przekaźnik pełnego obciążenia klimatyzacji (K32) - czyżby się skleił ???

Dzięki za sugestie
JarekM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 07:45   #6
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: problem z klima ktos cos doradzi

Podciągam bo temat aktualny zrobił się również u mnie.
Jak można sprawdzić czy rezystor wentylatorów chłodnicy jest sprawny??
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 12:06   #7
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: [MK3] problem z klima ktos cos doradzi

Niestety u siebie musiałem wyjąć wentylatory z obudową, bo rezystor był przykręcony dwoma wkrętami od strony chłodnicy.
Kostka łącząca i kable są OK, ale zauważyłem że mały rezystor w tym czujniku jest czarny = spalony.
Drugi rezystor w postaci sprężyny z drutu jest OK.
Doraźnie zwarłem go kawałkiem przewodu miedzianego typu linka. Teraz wentylator od klimy pracuje cały czas na obrotach średnich (mniejszych od 2 biegu, ale większych od normalnych). Wentylator nie wyje jak wariat.
Wniosek nasuwa się sam - można wymienić tylko mniejszy rezystor oszczędzając 160 PLN.
Problemem jest wielkość rezystancji jaką należy zastosować.
Mógłby ją ktoś zmierzyć w sprawnym rezystorze??
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.