Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2024, 19:40   #41
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie, jeśli wpoiłeś się sterownikiem zamka w instalację drzwi (a nie przy module w sterowanie), to jego funkcjonalność będzie taka, jak zamka na kluczyk.
Jak tylko problem się "objawił" to dla pewności próbowałem wpinać przy module jak w poprzednim, ale efekt był taki sam - temu finalnie zostałem jednak z wpięciem przy drzwiach, bo skoro miejsce wpięcia nie ma wpływu na działanie to ewidentnie problem jest gdzie indziej, a jednak wpięcie w tym miejscu to bardziej elegancki cable-management.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie otworzą się wszystkie drzwi, i moduł fabryczny nie odnotuje że wszystkie się otworzyły to zarygluje ponownie. tzn drzwi sterujące czyli przednie. Może tu leży problem. Może któryś zamek "odbija" z środka da się zamknąć i otworzyć z obu stron?

0,8s wystarczy. To ze się nie zamyka wynika że dostaje 3,5s impuls otwórz, jak on zniknie, to centralka fabryczna od dawna podaje impuls zamknij, bo ktores drzwi sie nie otworzyły
No właśnie to nie może być powodem, bo na czas kiedy centralka wysyła sygnał, otwierają się wszystkie drzwi (czyli żadne nie powinny dawać sygnału do zamknięcia), a potem również wszystkie się spowrotem zamykają gdy sygnał zanika - stąd cały mój mindf*ck w temacie.

Zresztą tak jak pisałem - jak próbuję otwierać lub zamykać manualnie (tj. kluczykiem z zewnątrz, lub przyciskiem na drzwiach ze środka) którekolwiek drzwi (sprawdzałem już wszystkie), to centralny w ogóle na to nie reaguje.

Generalnie mimo że post Anteja, poza zbędnym jadem nie wniósł nic sensownego do tematu, to sprawdziłem jeszcze ewentualność co się stanie jak np. najpierw odrygluję drzwi fabrycznym pilotem, a potem spróbuję użyć tego od alarmu (żeby wyeliminować możliwość że moduły dają sprzeczne sygnały), i nadal jest to samo - z tą różnicą, że jak drzwi są odryglowane, to słychać tylko ruch na ryglach jakby próbowały znowu się odryglować mimo że są przecież już odryglowane (no ale to akurat jest normalne, bo jak przy odryglowanych zamkach na oryginalnym pilocie kliknę otwarcie, to rygle wykonują tę samą czynność), a te 0,8 lub 3,5 s po naciśnięciu przycisku otwarcia, wszystkie drzwi mimo tego się jednak ryglują.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2024, 14:29   #42
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uniwersalny sterownik centralnego zamka

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raczej znajdziesz w wiązce idącej do drzwi kierowcy, wyżej pod wygłuszeniem.
Wywiesiłem biała flagę - chociaż chciałem tego uniknąć jak ognia, to poprowadziłem przedłużenie białych kabelków przez całą szerokość samochodu i wpisałem się... Tak jak pokazał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Cytat:
Napisał Piotrek89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I działa... Będzie mnie to pewnie jeszcze długo gryzło, czemu nie działało podłączenie wg schematu, ani tak jak był ten sam alarm podpięty w poprzednim focusie, no ale będę musiał to przeżyć.


Jako że działa, to zabrałem się za "opcje", których wcześniej nie podłączałem i teraz mam inny zgryz. W poprzednim aucie sterowanie opcjonalnym siłownikiem było podłączone do czarno-żółtego kabelka idącego do przycisku przy zegarach. Tu niestety to (tam-ta-da-dam!) nie działa. Edit: jednak działa, ale mimo wszystko:
Oczywiście użycie przycisku otwiera bagażnik, ale z tego co czytałem to otwieranie przyciskiem jest wyłączone kiedy drzwi są zamknięte przez centralny (Edit: potwierdzone - jak jest wpięte przy przycisku, to kiedy auto jest zamknięte, otwieranie bagażnika nie działa), natomiast otwieranie bagażnika oryginalnym pilotem działa jak najbardziej bez względu na to czy drzwi są zaryglowane przez centralny, czy nie.
No więc, skoro już dwa kable przeciągnąłem, to trzeci już nie zaburzy bardziej mojego kablowego "fengszuja" niż zrobiły to dotychczasowe, więc mam pytanie:
Który kabelek, i z której wtyczki (niebieskiej czy zielonej?) od modułu komfortu, służy do wysyłania sygnału otwarcia bagażnika po użyciu przycisku na oryginalnym pilocie?
A może jest jakiś wolny pin na podpięcie dodatkowego otwierania tak jak w przypadku sterowania centralnym?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Miczelov ; 27-02-2024 o 14:57
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.