Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2024, 17:33   #31
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Tak ale na drugim schemacie masz Manual AC i piny na panelu dokładnie te same.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2024, 13:36   #32
Dzixon
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2018
Model: Focus MK3 przedlift Edition
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 66
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Mam pewien problem. Może ktoś to już przerobił.
Jestem na etapie wymiany w przedlifcie panelu klimy manualnej na poliftowy.

Będę wykonywał wiązke przejsciową z przedlift na polift dla panelu klimy.
Zrobiłem sobie rozpiskę, którą udostępniam dla wszystkich - może się przyda, ale jeśli ktoś planuje skorzystać proszę sprawdzić, bo jeszcze jej nie sprawdzałem u siebie w samochodzie. Testujecie na własne ryzyko. Przejściówka nie uwzględnia podgrzewanych siedzeń, ponieważ planuje pozostawienie tunelu z przedlifta. Jeśli ktoś wymienia również cały tunel musi sobie dorzucić te przewody do przejściówki.

Niestety dojrzałem pewne różnice w schematach. W przedliftowym schemacie jest wyprowadzenie z BCM pin C3-49 do pin 6 panelu (AUX. HEATER REQUEST), którego nie mogę odnaleźć w poliftowym schemacie. Natomiast w polifcie jest wyprowadzenie z BCM pin C3(C2280C)-32 do pin 16 panelu polift (FAN REQUEST), którego nie mogę znaleźć w przedliftowym schemacie.
Myślałem, że była jakaś zmiana w polifcie w bcm i jest to to samo (dlatego jest u mnie na przejściówce (czerwony), ale z tego co się dowiedziałem nie było zmiany pinologi, więc nie wiem co z tym zrobić.
Dodatkowo do panelu polifta względem przedlifta trzeba dociągnąć MS CAN+ i MS CAN-. Magistrala can wychodzi z BCM C1(C2280A) piny 40 i 41 i rozchodzi się po modułąch.

Ostatnią największą różnicą w manualnej klimie przedlifta i polifta jest silniczek "klapa mieszacza", który występuje też w klimatroniku przedlift i polift i trzeba by dołożyć do nagrzewnicy, ale więcej o tym na ten moment nie wiem.

Podziękowania Adrianowi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za pomoc z canem i klapą mieszacza.
W załącznikach schematy z zaznaczonymi niewiadomymi i schemat przejściówki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat przedlift.jpg (93.6 KB, 24 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg schemat polift.jpg (87.5 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg przejściówka.jpg (82.1 KB, 30 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Dzixon ; 24-01-2024 o 13:57
Dzixon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 00:27   #33
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Cytat:
Napisał Dzixon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
największą różnicą w manualnej klimie przedlifta i polifta jest silniczek "klapa mieszacza"
Czy to przypadkiem nie chodzi o czujnik temeperatury i wilgotności ten z wentylatorem montowany w kolumnie kierownicy tuż nad prawym kolanem ?
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 14:42   #34
Dzixon
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2018
Model: Focus MK3 przedlift Edition
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 66
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Cytat:
Napisał poshel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to przypadkiem nie chodzi o czujnik temeperatury i wilgotności ten z wentylatorem montowany w kolumnie kierownicy tuż nad prawym kolanem ?
Nie wiem, ale ten sam element występuje też w schemacie klimatronika. Przeglądając zdjęcia tego czujnika kolory kabli się zgadzają.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujnik.jpg (85.5 KB, 20 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Dzixon ; 25-01-2024 o 14:47
Dzixon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 18:38   #35
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

To jest właśnie ten czujnik. Graty mam już skompletowane i w weekend spróbuję zrobić przeszczep.
Załączam moją rozpiskę pinów. Mam nadzieję, że nie ma baboli i operacja się uda.

Operacja się udała. Zmieniłem panel manulanej klimatyzacji FF3 przedlift na manualny panel LIFT

Zmiany jakie trzeba wprowadzić:
1. Zmieniamy sterowanie wlotem nawiewu czyli mechanizm wraz z silniczkiem (2 pin na 6 pin) klapy obiegu wewnętrzengo/zewnętrzengo. Dostęp do niego jest od strony pasażera (należy zdemontować schowek i BCM wraz ze stelażem który go trzyma).
2. Zmieniamy panel klimatyzacji - tutaj UWAGA: są dwa rodzaje paneli klimatyzacji (panel z dopiskiem CAN i bez), ten bez CAN to sterowanie typowo manualne, które potrzebuje doprowadzenia do wtyczki niebieskiej sygnału zapłonu, podświetlenia,sygnału grzania szyb z BCM oraz drugi rodzaj panelu sterowany po CAN, który do niebieskiej wtyczki doprowadzone ma kabelki tylko z MS-CAN, zasilanie oraz sterowanie grzanymi fotelami.
3. Wybrałem wariant nr 2 - panel z obsługą CAN. Po wymianie panelu w DTC pojawił się błąd
Cytat:
U3002 - Vehicle Identification Number
Za pomocą forscana łączymy sie z hvac i w drugim bloku wpisujemy nasz nr. VIN.
Nr. VIN należy wpisać w postaci HEX w odwrotnej kolejności czyli od końca - przydaje się [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Sumy kontrolne pomijamy, bo forscan i tak nam je zmieni,
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20240229_231244.jpg (117.8 KB, 9 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez poshel ; 29-02-2024 o 22:15
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 23:34   #36
Dzixon
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2018
Model: Focus MK3 przedlift Edition
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 66
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Co w końcu robisz z pinem C228B 16? Podciągasz do C3-32? A co z pinem z C2H101-6 z C3-49? Zostawiasz niepodpiety?
Dzixon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2024, 08:11   #37
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Pin z C3-32 podpinam, natomiast z C3-49 zostawię na koniec. Jak mi bez niego wystartuje nagrzewnica to go nie podłączę - w sumie do panelu sterowania dołożony zostaje MS-CAN więc tak sobie myślę, że żądanie o włączeniu nagrzewnicy powinno być przesłane po MS-CAN z HVAC do BCM, a ten powinien uruchmić nagrzewnicę. BCM mam polift, więc powinien to zrozumieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No, ale jutro może uda się to zweryfikować.
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2024, 08:15   #38
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

A z ciekawości: co ma na celu to ćwiczenie z wymianą panelu przedlift --> polift?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2024, 08:21   #39
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,528
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Pewnie konwersja tunelu na polift z podlokietnikiem, bo wszystkie łączone próby wyglądają "względnie".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2024, 10:04   #40
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

Wymiana całego tunelu na polift. W moim przypadku aspekt funkcjonalno / wizualny.
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.