Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2008, 12:47   #1
elbociano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Postów: 32
Domyślnie [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

witam

mam problem z podmianą fabrycznego radia na inne, radio fabryczne jest na kasety + zmieniarka dodatkowo pod radiem, próbowałem przelotki kupić ale żadna do mojego auta nie pasuje tak więc kupiłem kostkę iso i dolutowałem do oryginalnych kabli tą kostkę i wszystko było by ok gdyby nie to że po odłączeniu fabrycznego radia lub zmieniarki nowe radio nie działa( stare wtyczki zostawiłem bz zmian tak żeby w razie czego muc właśnie podłączyć fabryczne radio spowrotem tak więc mam oryginalne kostki i nową iso podłączoną do kabli z auta równoczaśnie) wszystko działa do momentu kiedy nie odłączę fabrykataGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy ktoś wie jak to zrobić? (Mondeo MK1 2,5 6V automat)

elbociano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2008, 16:57   #2
blackzulu
ford::beginner
 
Avatar blackzulu
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: Nysa/Głuchołazy
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 15
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

Cześć!
Na wstepie:

1.sprwadz czy po przekręceniu stacyjki zadziała radio.
2.FORD w swoich autkach montuje coś w rodzaju wzmacniacza(jest za otwieraną pólką od strony pasażera),jest sterowany przez radio(wł/wył).Ja musialem go ominąć nieobylo się bez cięcia kabli i robienia przejściowek poniewaz moje radio(sony xplod2056Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.razem z wzamcniaczem zakłucały się nawzajem.
3.Jest metoda aby podłączyc zasilanie,trzeba znależć przewód którym jest zasilany wzmacniacz,przeciąc go i podłączyć do przewodu w radiu który steruje automatycznie wysówaną anteną,jest to sprawdzone i działa.
4.przewody głośnikowe które są orginalnie przy wzmacniaczu spokojnie wystarcza do sterowania sygnalem ale jesli musisz montować o większym przekroju od razu uprzedze,nie wymienisz ich az do głosników,chyba ze znajdziesz oryginalne kostki do pdlączenia drzwi i troche sie pobawisz ze złączkami.
5.jesli masz jakieś pytania to mój GG 13762102,w miare możliwości podpowiem :fcp1
blackzulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2008, 20:00   #3
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

odłącz kostke od wzmacniacza zamontowanego za schowkiem pasażera (szeroka jest od głośników , wąska sterowanie ) zasilanie masz w drugiej kostce opdłączonej do radia fabrycznego - wypinasz ją wpinasz końcówki iso i po problemie - tak było u mnie
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 06:51   #4
elbociano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

czyli mam rozumieć że trzeba odłączyć ten wzmacniacz za schowkiem i podłączyć radio do kabli które do tego wzmacniacza są podłączone i wtedy powinno działać tak??
elbociano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 07:23   #5
jarzab
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 133
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

Nie wiem ale moze warto poszukac oryginalnego cd mysle ze w okolicy 200zeta sie zmiesciszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp29
__________________
Wszystkie drogi prowadządą do domu
http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... 130ex4.jpg
jarzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 09:21   #6
elbociano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

Oryginalne CD mam bo do kaseciaka jest podpięta zmieniarka oryginalna na 10 CD problem w tym że radio które chcę tam wsadzić jest z drugiego samochodu który sprzedałem a jest to już lekki wypasik z TV/DVD/MP3 itd no i trochę szkoda żeby leżało mi i kurzyło się w garażu na rzecz kaseciaka, tymbardziej że trochę się na nie wykosztowałem
elbociano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 14:19   #7
jarzab
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 133
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

No to nie mam pojecia ja wymienilem radio kupilem przejsciowki z fordowskich kosci na iso,zaslepke na dziure i wsio smiga takze ci nie pomoge sorki :fcp29
__________________
Wszystkie drogi prowadządą do domu
http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... 130ex4.jpg
jarzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 18:19   #8
blackzulu
ford::beginner
 
Avatar blackzulu
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: Nysa/Głuchołazy
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 15
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

Może spróbuje Ci to opisać jaśniej:
1.aby ominąć wzmacniacz musisz w kostce która była podłączona do radia znależć napięcie które będziesz miał po wyłączeniu stacyjki, ten przewód podłanczasz do przewodu w radiu którym jest zasilana pamięć odbiornika.
2.drugi przewód na którym napięcie będzie tylko po włączeniu stacyjki podłanczasz do zasilania odbornika,w tym przypadku radio będzie dzialac tylko po włączeniu stacyjki.Jesli chcesz aby radio działało podczas postju(wyłączona stacyjka) musisz zmostkować przewody pamięci(B+) i zasilania(power) z radia i podłączyć do przewodu na którym napięcie jest po wyłączeniu stacyjki.
Przewody głośników:
1.odłanczasz kostke przy wzmacniaczu(nie pomylisz sie bo musisz policzyć kable w kostce ma być ich 8 i są lużne nie w taśmie)i jesli masz kostke kupioną która będzie pasować(w co wątpie bo ja szukałem miesiąc i nie znalazłem)podłanczasz do radia sprawdzając czy zgadzają sie kanały/prawy/lewy/tył/przód.
2.jeśli nie masz oryginalnej kostki tnij przewody tak abyś mógł je póżniej przylutować w razie sprzedaży samochodu.
3.po przecięciu przewodów pozostaje metoda prób i błędów aby znależć właściwy głośnik dla właściwego kanału.Zawsze przewód plusowy i minusowy są obok siebie jak znajdziesz jeden kanał to reszta pójdzie z górki.
4.mój tel.w razie pytań:698968522
blackzulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 18:39   #9
blackzulu
ford::beginner
 
Avatar blackzulu
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: Nysa/Głuchołazy
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 15
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

Acha i jeszcze jedno,w kostce podłączonej do fabrycznego radia jest przewód który steruje podświetleniem radioodbiornika(przyciemnia i rozjasnia gdy włanczasz swiatła)może być niepodłączony ale żebyś się nie pomylił i do niego nie podłączył radia bo wtedy radio będzie troche dziwnie działać :fcp1
Jesli chcesz pozostawić działający wzmacniacz i podłączyć radio do niego,jest to troche" wyzsza szkoła jazdy" i jeśli nie masz doświadczenia w elektryce samochodowej będzie Ci trudno to zrobić samemu.Poniewaz w takim przypadku trzeba zrobic sterowanie włanczania i wyłanczania wzmacniacza za pomocą przewodu zasilającego automatyczna antene(opisałem to wcześniej).
blackzulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 06:19   #10
elbociano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK1] Jak zamienić oryginalne radio na inne nie fabryczne??

wczoraj zdjąłem schowek i za schowkiem mam czrny metalowy owalny zbiornik co wygląda mi na klimę a obok jest metalowa srebrna skrzynka z radiatorami wyglądem przypominająca komputer samochodowy z lewej kable i z prawej kable, gdzie więc dokładnie mam szukać tego wzmacniacza , czy to ta skrzynka metalowa ?
elbociano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.