Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2010, 15:07   #1
konrad-mk1
ford::beginner
 
Avatar konrad-mk1
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 160KM
Rocznik: 2011
Postów: 11
Angry gaśnie na ciepłym

Witam. Od niedawna posiadam Mondeo mk1 X.1994 1.8 16 115KM LPG zwyczajny od grudnia. I otóż mój problem. Rankiem nawet przy tych dużych mrozach nie mam żadnych problemów z odpaleniem. Problemy zaczynają się przy rozgrzewaniu silnika.
1. BENZYNA Gdy temperatura podnosi się na postoju nic złego się nie dzieje. Obroty powoli spadają. Jednak jeśli jadę i samochód się nagrzewa zaczyna się rosyjska ruletka... Np: dojeżdżam do świateł, wciskam sprzęgło obroty spadają do 1100 po zatrzymaniu chwilę tak się utrzymują następnie spadają i gaśnie. Wtedy mam problem z odpaleniem (przypominam tylko na ciepły). A na następnym skrzyżowaniu jest wszystko dobrze. Po zatrzymaniu obroty spadają do 950/1000. Potrafię przejechać 100km i nic się nie dzieje a ostatnie skrzyżowanie przed domem zgaśnie.
2. LPG Obecnie pojawił się problem i tu... Na chłodnym potrafi zgasnąć nawet w trakcie jazdy po wciśnięciu sprzęgła... a jeśli nie zgaśnie to obroty skaczą 1500/500... po chwili problem znika... i potrafi długo się nie pojawić...

Mocy jest dużo, przyspieszenie również... W trakcie jazdy nie dławi się i nie zacina.


WYMIENIONE
Filtr powietrza
Przewody WN - NGK
Świece - MotorCraft (szczelinki dopasowane)
czujnik temperatury płynu (nie wskazywał)
Krokowy czyszczony przed zagazowaniem, razem z przepustnicą, czujnikiem temperatury powietrza, przepływką i EGR
Założyłem sondę LAMNDA używkę bo ta którą miałem była urwana...

Format komputera też robiłem...

Czy ktoś potrafi pomóc??

konrad-mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 07:07   #2
konrad-mk1
ford::beginner
 
Avatar konrad-mk1
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 160KM
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

Dużo już szukałem... czy naprawdę nikt się nie spotkał z takim przypadkiem??
konrad-mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 12:24   #3
makada
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Bełchatów, Piotrków Tryb.
Model: MONDEO
Silnik: 1,8+LPG nowy 1,8
Rocznik: 1993 nowy 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

A czy przypadkiem nie zauważyłeś większego spalania PB? Bo jeśli tak to ja miałem dokładnie taki sam przypadek.Mój Mondek chodził na dwóch paliwach tzn.uszkodzony był regulator ciśnienia paliwa.Takie małe ustrojstwo na listwie wtryskiwaczy.Przepuszczał on paliwo do kolektora ssącego i tym samym dostawał on i paliwo i gaz albo przy jeździe na samym PB dostawał za dużo paliwa.Już piszę jak sprawdzić. Po lewej stronie listwy wtryskiwaczy na jej samym końcu jest taki mały zaworek z którego wychodzi wężyk i idzie on do kolektora. jeśli po jego ściągnięciu poleci paliwo to wymień go i po kłopocie.
makada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 20:04   #4
konrad-mk1
ford::beginner
 
Avatar konrad-mk1
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 160KM
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

hmm... no co do paliwka to owszem mam wrażenie że pila trochę za dużo... ale na gazie jeżdżąc nie odczułem spalania PB. tak więc nie wiem... nie odczułem również zadławienia silnika czy braku mocy przez zbyt wysoką mieszankę... Dziś mi się wydarzył problem... Przez tą ujemną temp... Problem z odpaleniem... A jak już odpalił to gaśnie. wogóle brak wolnych obrotów... a krokowy sprawny i wyczyszczony... załamka to dla mnie. z dnai na dzień gorzej.
A z tym zaworkiem sprawdzę. Dziękuję. oby się udało.
konrad-mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 20:48   #5
oskararek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-06-2009
Skąd: trójmiasto
Model: mondeo
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

witaj........mam podobny problem na PB ale na gazie (sekwencja) problem zniknął.......ale jeden mechanik mi powiedział że jest jakies ustrojstwo odpowiedzialne za obroty biegu jałowego.....jest to gdzies za silnikiem podobno tylko serwis forda ma tam dostęp.......ale nie wiem jaka w tym prawda nie sprawdzalem.........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oskararek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 14:47   #6
pietryn084
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: Zamość
Model: ford mondeo mk1
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 1993
Postów: 48
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

Mam dokładnie to samo napisz czy sprawdzałeś to co doradził kolega i czy pomogło ja jeszcze muszę wymienić czujnik temperatury bo wskazówka mi leży nie rusza jak sprawdzisz to daj znać.
pietryn084 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 20:54   #7
oskararek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-06-2009
Skąd: trójmiasto
Model: mondeo
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

niestety nie sprawdze w najbliższym czasie..........na gazie chodzi normalnie wiec nie zawracam sobie tym głowy....pozdrawiam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oskararek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 21:31   #8
konrad-mk1
ford::beginner
 
Avatar konrad-mk1
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 160KM
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: gaśnie na ciepłym

Ustały mrozy... Kilka dni moczenia przepustnicy i krokowego w benzynie... Chodzi równo... ale dziwnie z opóźnieniem reaguje na pedał gazu lecz tylko na benzynie... chyba zsunął mi się wężyk od podciśnienia lecz nie mogę dojść gdzie... co do ustrojstwa od biegu jałowego to znam tylko krokowego i do niego się dobrałem... Ten zaworek na listwie wtryskiwaczy nie przepuszcza paliwka więc chyba też dobrze... Zobaczymy w praniu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konrad-mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.