Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2017, 21:07   #1
Piotr194
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-09-2015
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v Benzyna/Gaz
Rocznik: 2003
Postów: 320
Domyślnie Jak sprawdzić zawór par paliwa

Chłodne dni auto dziala w miarę dobrze ( przyspieszenie)
Im cieplej na zewnątrz tym auto ma gorzej przyspieszać normalnie go dławi.
Naczytałem się sporo o zaworze evap. Podczas ciepłych dni w zbiorniku znajduje się dużo oparów poprzez niesprawny evap może one nie mają jak się wydostać i auto muli? Słuchałem wiele razy czy on pracuje i nic nie słychać. Czy u Was koledzy on jakoś cyka przy pracy czy co?
Gdy paliwa jest prawie pod korek , a nie pol baku to jest lepiej pewnie dlatego , że pompa jest cała zanurzona i nie działa na nią ani nadciśnienie ,ani podcisnienie


Ostatnio edytowane przez Piotr194 ; 02-04-2017 o 00:40
Piotr194 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 08:58   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić zawór par paliwa

Rozumowanie błędne, zawór EVAP, ma sie nijak do pracy silnika.
Jest to tylko twórczośc konstruktora ze wzgledu na ekologie, jak egry, dpfy i inne badziewie.
Po to aby tylko uprzykrzyć posiadaczom jazdę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 20:10   #3
Piotr194
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-09-2015
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v Benzyna/Gaz
Rocznik: 2003
Postów: 320
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić zawór par paliwa

Na forach wyczytałem , że to może być to , bo czemu zawdzięczać mam brak mocy w upalne dni skoro map pokazuje dobre wartości. Jak zaleje paliwa pod korek to po 15-30 km ustępuje i znowu na pb idzie jak burza. Gdy zmienię pompę paliwa to jakiś czas auto działa dobrze na pb jak i na lpg
Piotr194 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 20:59   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić zawór par paliwa

Jeżeli Cię nie przekonałem, i upierasz sie przy swoim, to zrób takie doświadczenie.

Do tego zaworu, czyli puszki na grodzi dochodzą dwa plastikowe przewody, jeden grubszy od zbiornika paliwa, drugi cieńszy od kolektora dolotowego.
Weż odepnij oba od puszki, i obydwa końce przewodów połącz jakąś rurką plastikową, a tą cieńszą owiń izolacja, tak aby było sszczelnie. Tak pojeżdzij trochę, i zauważ, czy zrobiła sie rakieta, czy jest to jak było.

Jak połączysz, to masz bezpośrednie zasilanie par paliwa ze zbiornika z ominięciem filtra węglowego.
Nic sie nie stanie, sprawdzałem, nie ma zdnej różnicy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 21:57   #5
Piotr194
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-09-2015
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v Benzyna/Gaz
Rocznik: 2003
Postów: 320
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić zawór par paliwa

Ok dzięki wielkie, tak zrobię. Równie dobrze chyba mógłbym też zatkać tylko ten od koniec od kolektora , a tamten zostawić wolny czy nie? Bo może podciśnienie z kolektora "wyciąga" opary z baku w ten sposób

Bump: Bo wpływ temperatury na pracę silnika i jego moc ma tylko map i czujnik temp płynu chłodzącego tak? Nie biorę pod uwagę czujnika temperatury zewnętrznej na deskę

Ostatnio edytowane przez Piotr194 ; 02-04-2017 o 22:14
Piotr194 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 05:32   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić zawór par paliwa

Jak przewody są podłączone do zaworu, to tylko wtedy wyciąga, kiedy zawór EVAP jest sprawny, a konkretnie ten kwadratowy elektrozawór na wierzchu, z dwoma kabelkami, w jednym jest plus na stałe po stacyjce, a drugim otrzymuje impulsy z PCM.

Jak złączysz obydwa przewody, to własnie wtedy będziesz miał zasysane opary ze zbiornika do silnika, i może silnik będzie sprawniejszy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.