Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2009, 21:46   #11
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Co do wtryskow ostatnio mialem okazje zobaczyc to w moim firmowym Transicie z 2005. Przebieg 83 tys km. Tankowany tylko na Shellu od nowosci, filtr oryginalny Ford. Zaczela migac sprezynka i autko zaslo. Dalo sie odpalic ale proba jazdy konczyla sie miganiem sprezynki i zgasnieciem auta. Ot taki maly przyklad co jest wart oryginalny filtr i dobra stacja benzynowa, bo jakos wszyscy wlasciciele ON radza dobra stacje. Jakos nie pomoglo a auto nie meczone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko wrocilo juz z serwisu z nowymi wtryskami, nawet nie pytalem szefa o cene naprawy. Dlatego uwazam ze Fordowskie Diesle to porazka.

1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 21:53   #12
upsik
ford::beginner
 
Avatar upsik
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo MK3 (kombi)
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Cytat:
Napisał Fordziak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka dni temu wymieniałem olej i wszystkie filtry,założyłem filtr paliwa filtron a następnego dnia zapaliła się magiczna sprężynka,pojechałem do serwisu panowie poradzili żeby czym prędzej wyżucić filtrona bo już nie jedne wtryski wykończył.Po założeniu orginału sprężynka zgasła i jak na razie spokój.
Czyli tak jak myślałem, lepiej zainwestować w droższy filtr typu np. bosch, motorcraft czy fordowski niż później żałować. Tak z ciekawości podjechałem do ASO gdzie zaśpiewali mi 170 zł. za filtr + robocizna 100 zł. = 270 zł. To już chyba lekka przesada !
upsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 21:56   #13
Fordziak
ford::advanced
 
Avatar Fordziak
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Częstochowa
Model: mk3/ducato
Silnik: tdci 2.0.114km na 156. 293 Nm na 373
Rocznik: 2002/1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

U mnie w aso filtr 170zł wymiana 29.80.a za filtrona płaciłem 89zł.
Fordziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 22:24   #14
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

"Ot taki maly przyklad co jest wart oryginalny filtr i dobra stacja benzynowa"
"Dlatego uwazam ze Fordowskie Diesle to porazka"

kolego 1olek, nie kazda dobra stacja benzynowa znaczy dobre paliwo, calkiem nie tak dawno w grodzisku kolo wawy wlasnie na shellu zrobiono kontrole i okazalo sie ze sprzedaja odbarwiony oo. A co do tego ze diesle forda to porazka to tez sie nie zgodze ja swoim zrobilem juz 180 tys wtryski orginal, z powazniejszych napraw jak narazie tylko kolo dwumasowe ale to zdaje sie nie tylko przypadlosc porażkowych fordowskich diesli.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 07:43   #15
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Cytat:
Napisał matias18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Ot taki maly przyklad co jest wart oryginalny filtr i dobra stacja benzynowa"
"Dlatego uwazam ze Fordowskie Diesle to porazka"

kolego 1olek, nie kazda dobra stacja benzynowa znaczy dobre paliwo, calkiem nie tak dawno w grodzisku kolo wawy wlasnie na shellu zrobiono kontrole i okazalo sie ze sprzedaja odbarwiony oo. A co do tego ze diesle forda to porazka to tez sie nie zgodze ja swoim zrobilem juz 180 tys wtryski orginal, z powazniejszych napraw jak narazie tylko kolo dwumasowe ale to zdaje sie nie tylko przypadlosc porażkowych fordowskich diesli.
Pewnie ze nie kazda stacja to dobre paliwo ale ja nie mieszkam w PL a tu nikt nie miesza ON z OO. Po prostu ON i Pb jest tak tanie na tutejsze zarobki ze to nie ma sensu, bo przykladowo za godzine pracy wleszasz 15 litrow Pb lub ON. Co do fordowskich diesli to forum non stop jest problem z TDCi z TDDi jakos nie ma problemow.
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 09:39   #16
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ot taki maly przyklad co jest wart oryginalny filtr i dobra stacja benzynowa, bo jakos wszyscy wlasciciele ON radza dobra stacje.
Cytat:
Napisał matias18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
calkiem nie tak dawno w grodzisku kolo wawy wlasnie na shellu zrobiono kontrole i okazalo sie ze sprzedaja odbarwiony oo.
No cóż tutaj zastanawiam się czy są to stacje patronackie, partnerski, ajentów czy też stacje własne.

a co do oszukiwania na zachodzie. Też kombinują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Przykład dał mi w zeszłym roku kolega heko z forum. Jak to w Niemczech w małym serwisie Forda zobaczył "jakość" paliwa na jednej ze stacji w pobliżu tego serwisu. Po prostu "szczyny" nie ON. I to pomimo tego, że tam są podobno drakońskie kary za coś takiego.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 11:12   #17
wiaterek
ford::beginner
 
Avatar wiaterek
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Aktualnie jest promocja na oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wiaterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 11:27   #18
graczyk77
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Cytat:
Napisał wiaterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualnie jest promocja na oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Żadna to promocja... W Gorzowie Wlkp. to normalna cena za Motocrafta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był MONDEO MK2 '98 1,8 115KM
jest MONDEO MK3 '04 2,0 TDCi 130KM

CB: TTI 880
antena: SIRIO ML 145
graczyk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 11:35   #19
wiaterek
ford::beginner
 
Avatar wiaterek
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Cytat:
Napisał graczyk77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadna to promocja... W Gorzowie Wlkp. to normalna cena za Motocrafta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy aby napewno filtr Forda to ten sam filtr co filtr Motorcrafta ?
Bo na tej stronie jest jeszcze w ofercie filtr Motorcrafta (tyle, że tylko do TDDi)


p.s. w Warszawie w Moto-Aptece (ul. Puławska) krzyczą 160pln, więc dla mnie to jednak jest promocja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiaterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 12:18   #20
graczyk77
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 63
Domyślnie Odp: Który filtr paliwa lepszy?

Ten akurat co ty wstawiłeś to jest BOSCH'a. Na allegro znalazłem ten sam za 81pln:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Motocraft robi części dla forda. Ja używam od dłuższego czasu filtrów MOTOCRAFTa, FoMoCo (ford motors company) ale to wsio jeden ch... Byle nie ładować FILTRONA I HP(HANS PRIES)
__________________
był MONDEO MK2 '98 1,8 115KM
jest MONDEO MK3 '04 2,0 TDCi 130KM

CB: TTI 880
antena: SIRIO ML 145
graczyk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.