Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2011, 12:22   #181
upsik
ford::beginner
 
Avatar upsik
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo MK3 (kombi)
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 45
Smile Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
łączniki (końcówki ) stabilizatora jeżeli stuka na nierównościach,czasem nie wyczujesz luzu na końcówce stabilizatora a stuka,padnięta końcówka jest najczęstrzą przyczyną stuków z przodu jak i z tyłu
Zgadzam się.To na 100% łącznik stabilizatora.Też to miałem, naprawine i jest ok.Nieduży koszt.

upsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 18:40   #182
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał upsik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się.To na 100% łącznik stabilizatora.Też to miałem, naprawine i jest ok.Nieduży koszt.
Dodam dla potomnych, że ostatnio telepało mi się (plastikowy dźwięk) z tyłu coś jakby w bagażniku - myślałem, że ta plastikowa podłoga/przykrywka koła zapasowego, albo roleta. Wyciągnąłem z bagażnika wszystko i nie ucichło więc zacząłem się przyglądać zawieszeniu. Po wczołganiu się pod bagażnik poprosiłem kogoś by mi pobujał budą i od razu dało się wyczuć luzy w łącznikach. Po wymianie jest ok.
P.S. do wymiany bez kątówki (ucięcie górnej śruby na nakrętce) i wiertarki (rozwiercenie dolnej śruby) nie dałbym razy - ten sposób na blokowanie śruby imbusem - zardzewiałym jest średni...
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 09:54   #183
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

na 100% łączniki stabilizatora - ja kupiłem w czwartek nowe - a w piatek zakładałem drugi kpl....pierwszy pomiomo nowości...był uszkodzony -- teraz cisza:
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 18:48   #184
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie stukanie w zawieszeniu tył

witam, te stukanie juz mnie do szalu doprowadza, podczas jazdy po dziurach przy malych predkosciach, powiem tak amortyzatory dobre bo bylem niedawno na przegladzie, sprezyny nowe bo mi jedna jesienia pekla, w tamtym roku wymienialem laczniki stabilizatora wiec tez odpada, linki z recznego przymocowane w kilku miejscach opaskami wiec to tez odpada, czyzby wachacz? to jest taki dzwiek jakby jakis kawalek metalu w tlumiku sie oderwal i latal sobie no ale tlumik odkrecilem i sprawdzilem, ma ktos jakis pomysl? albo mial tez cos podobnego? z gory dziekuje
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 18:56   #185
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu tył

Witam.

Pojedź na stację diagnostyczna na szarpaki, ale ja z doświadczenia stawiam na łączniki stabilizatora lub tuleje wahacza do którego są przykręcone owe łączniki.
Pojedź na kanał i wejdź pod auto i niech ktoś nim buja i tak najlepiej sprawdzić łączniki - jeśli nic nie zobaczysz....do warsztatu i auto w górę i szukać.
Mogą być też gumy na tym długim poprzecznym stabilizatorze.

Powodzenia.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 19:02   #186
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu tył

mowie ze laczniki stabilizatora wymienialem w tamtym roku, wlasnie ze bujalem autem i jest apsolutna cisza... tylko podczas jechania po dziurach tak jak mowilem .......... juz mnie szlak trafia.... wlasnie sie przejechalem i drzwi otworzylem i nasluchiwalem, tak jak by wydowywalo sie z poprzecznego wachacza tutaj przy mocowaniu do auta. nie wiem co sie jeszcze najczesciej pierdoli w tym aucie? nie chce ladowac kasy nadarmo w czesci...


Na Forum nie używamy takich słów.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 02-04-2011 o 16:25
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 19:38   #187
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu tył

Ja opisałem ostatnio,ze założyłem nowe łączniki...i fabrycznie okazały się uszkodzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale stawiałbym na tuleje wahacza poprzecznego tego co do podłogi jedna obok drugiej jest zamocowana.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 19:44   #188
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu tył

Mam to samo ale u mnie puka troche przy bujaniu dachem to zamowilem łączniki i od razu gumu na ten pręt stabilizatora. Mam nadzieje ze po wymianie to ustanie choc czuje po kosciach ze jeszcze gdzies moze byc luz
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 19:44   #189
Heruur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Kraków/Nowy Targ
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu tył

Przyczyna może być banalna jak kiedyś u mnie, tj. bicie tłumika o podwozie. Sprawdź gumy i haki mocujące rurę i tłumik.
Heruur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 19:47   #190
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie

tez bym stawial na to bo to gdzies z tamtad wydobywa sie dzwiek... a te tuleje to mozna same wymienic? czy caly wachacz musze kupowac? bo nigdy z wachaczmi nie mialem do czynienia. i czy jak bym go wymienial to musze parami? tzn lewa i prawa strona tak jak z amorami np.

tlumik nie bo tlumikiem trzepalem na wszystkie strony i cisza...

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 02-04-2011 o 16:28 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.